استفاده از آرک در طراحی داخلی کافی شاپ

کافی شاپ Dessert KITCHEN واقع در چنگدو ، چین توسط گروه معماری Towo design طراحی و به اجرا رسیده است. این کافی شاپ با الهام از فیلم چارلی و کارخانه شکلات در زیر زمین یک فروشگاه ساخته شده است. هدف تیم معماران از این طراحی ایجاد یک تخیلی برای مشتریان و جذب مشتری به داخل کافه بوده است. این کافه دارای نما و چشم انداز و یک منطقه ناهار خوری در فضای باز می باشد که مانند یک تکه پنیر طراحی شده است. ترکیب یک قطعه پنیر زرد علاوه بر جلب توجه مشتریان، مبلمانی را نیز برای نشستن مشتریان به وجود آورده است.

کافی شاپ با الهام از فیلم چارلی

فضای باز غذا خوری که همانند یک پنیر طراحی شده تا روی ویترین امتداد یافته و با خالی شدن حفره ایی ، قسمتی ورودی تعریف شده است. در داخل این کافه مدرن ، سعی شده تا با یک ساختار داخلی مانند کلیسا حس روحانیت به فضا افزوده شود و به همین علت از عناصر گنبدی شامل چندین غرفه استفاده شده است. حالت آرک و قوس مانند سقف نیز تاسیسات و دریچه های تهویه مطبوع را مخفی نموده است.

استفاده از آرک در طراحی داخلی کافی شاپ 

یک سمت با ویترین شیشه ایی به فضای پاساژ باز شده و سمت دیگر کافه نیز با درب بزرگ به سمت پذیرش گشوده می شود تا دسترسی و ورود و خروج مشتریان به راحتی صورت گیرد. هم چنین المان پنیر شکل و زرد رنگ در سمت دیگر محلی برای خروج یا ورود افراد می باشد.


حتما ببینید : طراحی داخلی فروشگاه لباس به سبک ایتالیایی


سایر تصاویر طراحی داخلی کافی شاپ با الهام از فیلم چارلی و کارخانه شکلات

استفاده از آرک در طراحی داخلی کافی شاپ 

طراحی داخلی کافه مدرن

طراحی داخلی کافه مدرن

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه معمارآپ