آموزش مدل سازی،رندرینگ و پست پروداکشن اتاق نامرتب در تری دی مکس

در این بخش از معمارآپآپ و از مباحث آموزشی نرم افزار های تخصصی طراحی سه بعدی ، آموزش ساخت اتاق نامرتب و تخریب شده در تری دی مکس ،همراه با رندرینگ vray و پست پروداکشن در فتوشاپ را آماده کرده ایم با ما همراه باشید…

ایده طراحی و مدل سازی یک اتاق تخریب شده از خارج شدن ذهن طراحان از شکل و عادات معمول در طراحی اتاق های مرتب با دکوراسیون های خیلی خاص شکل گرفته ، به همین منظور این مطلب آموزشی آماده شده تا کمی از روال معمول طراحی ها مرتب و لوکس جدا شده و تکنیک های جدیدی برای ایجاد رندر های خاص و غیر معمول را فرا بگیرید.

این آموزش تنها روند ساخت این صحنه را توضیح میدهد.

ساخت اتاق نامرتب و تخریب شده در تری دی مکس

تصاویر رفرنس برای ساخت اتاق نامرتب و تخریب شده در تری دی مکس  :

همیشه اولین قدم برای گرفتن یک رندر و خروجی نهای با کیفیت و واقع گرایانه ،مراجعه به تصاویر و منابع واقعی میباشد،تا آغازی باشد برای ایجاد رندر های نهای واقعی تر بر اثاث ایده های که از تصاویر واقعی برداشت شده اند.به تصاویر زیر دقت کنید…

ساخت اتاق نامرتب و تخریب شده در تری دی مکس

مدل سازی و ساخت اتاق نامرتب و تخریب شده در تری دی مکس :

بعد از ارزیابی ایده های طراحی بر اثاث تصاویر واقعی نوبت به مراحل مدل سازی اولیه با استفاده از تکنیک های Poly Edit در تری دی مکس میباشد،تا بیس اصلی کار را برای ایجاد صحنه آماده کنیم…

ساخت اتاق نامرتب و تخریب شده در تری دی مکس

مدل سازی اتاق نامرتب و تخریب شده در تری دی مکس

من از اسکریپت floorgenerator برای ساختن این طبقه و کف سازی ها استفاده کردم،و برای اینکه حس تخریب را در تصویر به مخاطب القا کنم زاویه دید دوربین به صحنه را کمی کج کردم…

آموزش floorgenerator

آموزش مدل سازی

کادر بندی تصویر  :

برای رسیدن به شات مناسب برای القای حس یک اتاق تخریب شده در مخاطب ،دوربین VrayPhysicalCamera را روی زمین گذاشتم تا حس یک دوربین افتاده شده روی رمین را به دست بیارم ،این میتونه در نتیجه نهای ایجاد یک اتاق تخریب شده بسیار موثر باشد.

آموزش مدل سازی

مدل سازی مبلمان و چیدمان داخلی اتاق :

برای دادن کمیت و کیفیت بهتر به فضا و طبیعی تر کردن فضای صحنه ،از مدل های آماده اورموشن برای اضافه کردن چیدمان نهای فضای اتاق استفاده کردم و با توجه به ایده های مد نظرم به تصویر زیر رسیدم ، شما هم میتوانید با ایده برادای از تصاویر رفرنس چیدمان مد نظر خودتان را ایجاد کنید.

آموزش جیدمان صحنه

ایجاد افکت باد :

برای تکمیل کردن مرحله مدل سازی و ایجاد یک حس پویای و حرکت بیشتر در صحنه پرده ها را با استقاده از plane در تری دی مکس ایجاد کردم و اثر باد را روی آن شبیه سازی کردم.

آموزش تری دی مکس

توازن نور ها :

من در شروع نورپردازی به دنبال یک تعادل مناسب در صحنه بودم،با انجام تست های متفاوت و خاموش و روشن کردن نورها در مکان های مختلف صحنه و با آزمون خطا های مختلف ،در نهایت تعادل مناسب بین نور خورشید، آسمان و نور مصنوعی پیدا کردم و سپس کنتراست رنگی را متعادل کردم.این یک مرحله ظریف و مهم در طراحی میباشد چون با تنظیمات درست و ایجاد تعادل مناسب بعد اضافه کردن متریال ها هم به همین شکل باقی خواهد ماند.

تنظیمات نور و دوربین را از تصویر زیر میتوانید ببنید:

آموزش نور پردازی وی ری

آموزش تنظیمات نور وی ری

تنظیمات و ساخت متریال های صحنه :

برای تنظیم مواد، من بیشتر از متریال ساده مانند “VRaymtl” استفاده کردم و فقط در برخی از متریال ها ترکیبی از “VrayBlendMtl” هم اضافه شده بود.برخلاف آنچه که بسیاری از افراد و طراحان سه بعدی فکر میکنند ،حتی با مواد ساده و اولیه هم میتوان به نتیجه های عالی دست یافت.

تنظیمات متریال را از تصویر زیر میتوانید ببنید:

آموزش متریال وی ری

آموزش vray

آموزش وی ری

تنظیمات رندر ساخت اتاق نامرتب و تخریب شده در تری دی مکس :

در حالی که برای رندر های تست تنظیمات را بسیار ضعیف در نظر گرفته بودم تا بتوان نتیجه تست ها را بسیار سریع تر ببینم ، برای رندر نهای و ایجاد خروجی نهای با کیفیت بالا تنظیمات خیلی بهتری در نظر گرفتم،همچنین عناصر مختلف رندر و کانال های مختلف را برای استفاده بعدی در فتوشاپ برای ویرایش رندر از کار دریافت کردم.

تنظیمات رندر را از تصویر زیر میتوانید ببنید:

آموزش تنظیمات رندر وی ری

پست پروداکشن در فتوشاپ :

برای شروع، در مرحله پس از تولید رندر، سطوح “روشنایی / کنتراست” و “منحنیها” را در رندر به وسیله فتوشاپ تنظیم کردم و سعی کردم قسمت های سفید و نور صحنه را متعادل کنم.و در مرحله سوم عناصر مخلتلف رندر را با تصویر اصلی ترکیب کردم.

آموزش فتوشاپ

آموزش رندر وی ری

اضافه کردن جزئیات و ایجاد رندر نهای در فتوشاپ :

در اخرین مرحله سعی کردم جزئیات نهای و افکت های خاص حرکتی را به صحنه اضافه کنم و در نهایت یک ماسک کنتراست و اثر vignetting را به کل تصویر اضافه کردم تا به نتیجه نهای برسم…

پست پروداکشن

پست پروداکشن رندر

رندر معماری

رندر حرفه ای

آموزش ساخت اتاق نامرتب و تخریب شده در تری دی مکس :

دانلود کل تصاویر با کیفیت بالا

  • منبع : 3dtotal
  • مدرس : Giovanni Flauto
  • ترجمه و توضیحات مرتبط : زانیار فتحی
  • این مطلب به صورت اختصاصی برای معمارآپ آماده شده است،کپی برداری تنها با درج لینک منبع بلامانع است.