طراحی داخلی خانه دو طبقه با افزودن فضایی پشت خانه

این خانه واقع در جنوب غربی شهر لندن، انگلستان توسط گروه معماری Sketch طراحی و به اجرا رسیده است. طراحی این خانه با فضایی برای بازی و هم چنین افزودن فضایی پشت خانه که به وسیله درب شیشه ایی بزرگ رو به باغ باز می شود، صورت گرفته است.

خانه با فضایی برای بازی

یک درب بزرگ چوبی در راهروی ورودی خانه وجود دارد که به وسیله آن حیاط و اتاق جدید به سایر قسمت ها مرتبط می شود. آشپزخانه این خانه به شکل پلان باز طراحی شده که دارای کابینت هایی به رنگ آبی تیره می باشد. جزیره سفید نیز در کنار کابینت های آبی تیره هارمونی را در فضا ایجاد نموده است. در فضای نشیمن یک مبل راحتی در مقابل دیوار آجری قرار داده شده است. قرار گیری میز غذا خوری در مقابل پنجره و رو به حیاط نیز به هنگام صرف غذا منظره خاص و زیبایی را برای کاربران خانه به ارمغان می آورد. قسمتی از سقف این خانه شیشه ایی می باشد که نور طبیعی بیشتری را به داخل فضا هدایت می کند.

خانه با فضایی برای بازی

معماران برای ایمنی بیشتر صاحبخانه از یک شیشه بی رنگ در کنار راه پله منتهی به زیر زمین استفاده نموده اند. پله های چوبی فضای جدید خانه را به زیر زمین متصل می کنند. از این قسمت، سقف اتاق بالایی، آسمان و دیوار های بالا قابل دید است. استفاده از کفپوش های تیره و متناسب با دیوار آجری به منظور همخوانی و ایجاد حس صمیمیت و گرمای بیشتر در فضا بوده است.

خانه با فضایی برای بازی

طراحی دیوار رنگارنگ در اتاق پایینی این خانه موجب خلق فضایی شاد شده است. تعبیه کمد هایی در زیر پله به منظور استفاده بهینه از فضا صورت گرفته است. مبلمان این خانه به رنگ خنثی انتخاب شده و علت آن وجود رنگ های مختلف در دکوراسیون بوده است. تا مابین دیوار و کف چوبی ارتباط مناسبی ایجاد شود.  طراحی قفسه چوبی نیز به دلیل جلوگیری از یکنواختی دیوار و خستگی چشم صورت گرفته است.


حتما ببینید : طراحی و بازسازی آپارتمان در مجارستان


سایر تصاویر طراحی داخلی خانه با فضایی برای بازی

خانه با فضایی برای بازی

خانه با فضایی برای بازی

خانه با فضایی برای بازی

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه معمارآپ