تلفیق مبلمان شهری با عناصر طبیعی

مبلمان شهری مانند هر عنصر دیگری در ظاهر و نمای شهر تاثیرگذار است و باید در این زمینه با طراحی و برنامه ریزی های دقیق، متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم مردم حرکت کرد. طراحی و اجرای مکان های مناسب برای نشستن در فضاهای باز مسکونی باعث به وجود آمدن جذابیت و استقرار فعالیت های مختلف در این فضا ها می شود. این فعالیت ها برای کیفیت فضاهای باز در یک شهر یا ناحیه مسکونی به اندازه ایی مهم و دارای اهمیت هستند. یکی از مهم ترین عوامل لازم برای ارزیابی کیفیت فضا های عمومی، قابلیت دسترسی بودن به امکانات مناسب نشستن یا نبود این امکانات می باشد.

معمار شاپ در این مطب نمونه مبلمان شهری با فرم منحنی در کانادا را که به منظور ایجاد حس لطافت و صمیمیت بیشتر با عناصر طبیعی مانند درختان تلفیق شده است و آرامش خاصی را به شهروندان منقل می کند را برای شما معماران عزیز ارائه می دهد.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: Atelier Pierre Thibault
  • مکان پروژه: Quebec City, QC, Canada
  • مساحت پروژه: 3500 فوت مربع
  • سال ساخت: 2016

مبلمان شهری

طراحی این صندلی های عمومی توسط Atelier Pierre Thibault و به نام The Bench of Snow در شهر Quebec ،کانادا و در سال 2016 انجام شده است. طراح از برف هایی که در اطراف درختان و چراغ های خیابانی گرد آمده بودند، الهام گرفته است.

مبلمان شهری

با الهام از ماه های سردتر سال، زمانی که برف در اطراف درختان وجود دارد، هدف طراح این بوده است که بوته های برفی را که در پیرامون و اطراف درخت ها و خیابان ها جمع می شده است، را بازسازی کند.

مبلمان شهری

طراح با استفاده از این ایده، در یک منطقه  عمومی فضای نشیمنی را به وجود آورد که سطوح زیادی داشت و به نظر می رسد در اطراف درختان تشکیل شده است. بنا یر این با افزایش سطح، شما خود را با برگ درختان احاطه کرده و یک نقطه خصوصی از خیابان را ایجاد خواهید کرد.

مبلمان شهری

Le Banc de Neige توسط جشنواره هنرهای خیابانی Quebec City Passages Insolites سفارش داده شد و درست مانند زمانی که برف ذوب می شود و ناپدید می شود، نصب ، راه اندازی و ساخته شده است این مبلمان شهری از تخته سه لای نازک ساخته شده است.


حتما ببینید: طراحی مرکز فرهنگی در فرانسه با الهام از چادر های سیرک


سایر تصاویر از طراحی خلاقانه مبلمان شهری با عناصر طبیعی

طراحی خلاقانه مبلمان شهری با عناصر طبیعی

طراحی خلاقانه مبلمان شهری با عناصر طبیعی

طراحی خلاقانه مبلمان شهری

طراحی خلاقانه مبلمان شهریطراحی خلاقانه مبلمان شهری

منبع:  contemporist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ