گروه معماری Clement Blanchet برنده رقابت طراحی مرکز فرهنگی در فرانسه

ایده های طراحی مرکز فرهنگی در فرانسه از زبان طراحان پروژه : گروه معماری Clement Blanchet با ایده از چادرهای سیرک برنده رقابت طراحی این مرکز فرهنگی در فرانسه شد. این اثر به عنوان برترین طراحی در رقابت های بین اللملی طراحی معماری برگزیده شده است .این رقابت ها از طرف مرکز فرهنگی هنری فرانسه در پاریس برگزار می شوند . و هر ساله میزبان شرکت کنندگان زیادی از سر اسر دنیا است .

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید . نمای سقف این معماری الهام گرفته شده از چادر های سیرک است .معماری فوق یک ساختمان فرهنگی هنری با گنجایش  هزارو پانصد صندلی است .از این مکان  هنری می توان برای برنامه ها و اجراهای مختلف استفاده کرد .

طراحی مرکز فرهنگی در فرانسه با الهام از چادر های سیرک

برا اساس گفته های معماران ، مکان طراحی شده توسط Clement Blanchet مناسب برای انواع پذیرای ها و برنامه ها در منطقه پروژه است  .این مکان با مدرن ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها تجهیز شده است .

طراحی مرکز فرهنگی در فرانسه

طراحی مرکز فرهنگی در فرانسه بر محوریت سه اصول معماری بنا شده است :

  1. ایجاد فضای باز برای بهبود چشم انداز معماری
  2. بالا بردن صحن های افقی به همراه سکو های منعطف برای اتاق اصلی
  3. نمایش  نمای خارجی سقف شبیه به چادر سیرک ،مکانی وسیع  برای تمامی فعالیتها

طراحی نهایی تبدیل به یکی زیبا ترین و موثر ترین  نمایه های شهری گردیده است . در واقع این معماری تبدیل به یکی از زیر ساخت های منحصر به فرد برای گرده همایی ها و فعالیت های اجتماعی شده  است .

طراحی مرکز فرهنگی

این معماری مدرن  ارائه کننده تلفیقی الهام بخش از هنر های  تاریخی و تکنولوژی دنیای مدرن است .ترکیب و ادغام برنامه های معماری و طراحی تا میزان قابل توجه ی ماهیت سرگرم کنندگی ان را بهبود بخشیده است .اما همچنان درون مایه  کلاسیک ان حفظ شد.

عنصر مرکزی ساختمان که همان فضای مخصوص اجرای برنامه هاست از بالاترین تکنولوژ های مدرن روز بهره برده است . تکنولوژی های  استفاده شده  قابلیت تغییر به انواع سایزها و مدل ها را ایجاد کرده اند .

طراحی مرکز فرهنگی با الهام از چادر های سیرک

بر اساس گفته های معماران ،پروژه اجرا شده چیزی فراتر از طراحی های انجام شده است و نتنها بر روی صحنه اصلی بلکه تمامی قسمت های دیگر نیز می بایست از این طراحی های زیبا و هوشمندانه بهره ببرند .

این معماری خود یک برنامه سرگرم کننده است که مخصوص اجرای برنامه ها سرگرم کننده است  .


حتما ببینید: طراحی ساختمان صفادشت


طراحی مرکز فرهنگی در فرانسه با الهام از چادر های سیرک

مشخصات کلی پروژه طراحی مرکز فرهنگی در فرانسه :

  • معمار : گروه معماری Clement Blanchet
  • مکان پروژه : شهر گونس ، فرانسه
  • تیم  طراحی : Clément Blanchet Architecture, Laurent Menabe, Ducks Scéno

سایر تصاویر پروژه :

طراحی مرکز فرهنگی

طراحی فرهنگسرا

ایده های طراحی

طراحی مرکز فرهنگی با الهام از چادر

پوستر

مرکز فرهنگی

ترجمه: تحریریه معماراپ