طراحی دفتر کار Rope Wave توسط استودیو معماری Usual Studio and ten-arch

دفتر کار Rope Wave در مرکز فرهنگی QSW در شهر شانگهای، چین واقع شده است. مالک این دفتر خواستار یک فضای کاری جدید جذاب و با طرحی خلاقانه اما با هزینه کم و مقرون به صرفه بود. بنابراین طراحی دفتر کار Rope Wave را به استودیو معماری Usual Studio و گروه معماری ten-arch محول کرد.

طراحی دفتر کار

این دفتر کار در سال 2016 به مساحت 170 متر مربع توسط استودیو معماری Usual Studio و گروه معماری ten-arch طراحی و ساخته شد. بیشتر متریال مصرفی در این دفتر کار مواد طبیعی مانند طناب، فولاد و چوب است که دلیل استفاده از این مواد هم مقرون به صرفه بودن آن است و هم سازگار بودن با محیط زیست است. فضای دفتر کار Rope Wave به شکلی طراحی شده است که در این فضای کوچک و محدود کارمندان شرکت به راحتی می توانند با یک دیگر کار و تعامل کنند. تیم طراحی فضا های مختلف این دفتر را با استفاده از پارتیشن های به شکل طناب از یک دیگر تفکیک کرده است. به منظور برجسته کردن فضای دفتر کار از طناب به عنوان مفهوم اصلی در طراحی استفاده شده است.

طراحی دفتر کار

پارتیشن های طناب مانند علاوه بر جدا سازی و تفکیک فضا های مختلف دفتر کار Rope Wave ، سیستم اصلی پرتو ستون در فضا را نیز پوشش می دهد و باعث پر انرژی تر شدن فضا شده اند. تیم طراحی Usual Studio and ten-arch در این دفتر کار با استفاده از عواملی مانند نور پردازی فضا، رنگ های گرم و مبلمان باعث خلق یک محیط راحت و صمیمانه شده اند.

طراحی فضای اداری

هم چنین تیم طراحی Usual Studio and ten-arch در اتاق جلسات این دفتر کار از این پارتیشن های طناب مانند طناب برای پوشش سقف استفاده کرده است، در حالی که دیوار صفحه ایی اجازه می دهد که فضا همواره با استفاده از اثر هنری تغییر کند.

طراحی فضای اداری

هم چنین در سقف قسمتی از دفتر کار Rope Wave که نیمکت و قفسه های چند طبقه وجود دارد نیز از پارتیشن های طناب مانند استفاده شده است. در داخل این قفسه ها کتاب هایی قرار گرفته است و این نیمکت هایی محلی برای نشستن و مطالعه کتاب و مجلات می باشند.


حتما ببینید: طراحی هواپیماهای الکتریکی و ماشین های بدون راننده برای اولین شهر فرودگاهی پایدار جهان


سایر تصاویر پروژه طراحی دفتر کار Rope Wave توسط استودیو معماری Usual Studio and ten-arch

طراحی ساختمان اداری

طراحی فضای اداری

طراحی فضای اداری

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی دفتر کار

طراحی فضای اداری

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی داخلی دفتر کار

پلان دفتر کار Rope Wave

پلان دفتر کار Rope Wave

منبع: contemporist

ترجمه: از تحریریه معمارآپ