طراحی کافه و فروشگاه شکلات در لهستان

کافه و فروشگاه شکلات توسط گروه معماری Bro.Kat در لهستان طراحی شده است. در این فروشگاه به علت این که قرار بوده است محصولات خود فروشگاه نیز سرو شود کافه کوچکی طراحی شده است. ایده اصلی که در طراحی این فروشگاه و کافه در نظر گرفته شده فرم و شکل شکلات به هنگام چکیدن است که این فرم چکیدن شکلات روی دیوار های کافه انجام شده است و چراغ های آویز سفید در فضا نماد و سمبل قطرات شیر می باشد. و در همان نگاه اول ماهیت کافه و فروشگاه را به کاربر و مشتری انتقال می دهد.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: استودیوی طراحی Bro.Kat
  • مکان پروژه: لهستان
  • عکاس: Radoslaw Kazmierczak
  • مساحت پروژه: 30 متر مربع
  • سال ساخت: 2017

کافه و فروشگاه شکلات

این کافه در مکانی که بازار واقع شده ساخته شده است. و تنها یک واحد 30 متر مربعی را اشغال می کند. طراح با در نظر گرفتن و توجه به کمبود و محدودیت فضا و هم چنین محدودیت در طراحی، کاربری های بسیاری مانند آشپزخانه، اتاق وسایل مورد نیاز، پذیرش و روشویی را در یک باکس با رنگ و طرحی از شکلات قرار داده است.

کافه و فروشگاه شکلات

این کافه دارای یک نیم طبقه کوچک می باشد، که با نرده های شیشه ای احاطه شده است. دسترسی به نیم طبقه کافه از طریق پله های سفید رنگ بدون نرده صورت می گیرد. هم چنین روی دیوار آجری نرده پله به شکل نورپردازی انجام شده است. در طبقه بالا فضایی برای کافه و نشستن مشتری تعبیه شده است.

طراحی کافه و فروشگاه شکلات در لهستان

آشپزخانه توسط یک نوار قهوه ایی رنگ طراحی شده که طراحان آن را «مربع شکلات» نامیده اند.

طراحی کافه و فروشگاه شکلات در لهستان

سیاه، قهوه ای و سفید تنها رنگ هایی هستند که برای مبلمان و تزئین استفاده شده اند، که منعکس کننده سه نوع شکلات اصلی می باشد.


حتما ببینید: طراحی خلاقانه قفسه L شکل توسط استودیو آبجت آپتیمایس


سایر تصاویر پروژه طراحی خلاقانه کافه و فروشگاه شکلات توسط استودیوی طراحی Bro.Kat

طراحی کافه و فروشگاه شکلات در لهستان

پلان کافه و فروشگاه شکلات

پلان کافه و فروشگاه شکلات

منبع: dezeen

ترجمه: از تحریریه معمار آپ