ایده های خلاقانه طراحی ویترین

معمولا با استفاده از چند شیوه قابل پیش بینی ویترین بوتیک یا فروشگاه طراحی و ساخته می شود. این شیوه های متداول و روتین شامل: نورپردازی، ترکیب متریال و ارائه اجناس فروشگاه پشت ویترین شیشه ایی می باشد. ولی یک شرکت ژاپنی فعال در زمینه طراحی بصری ایده خلاقانه ایی را به نام پروژه “شکوفه” پایه ریزی کرد تا نگرش جدیدی را برای طراحی ویترین مغازه های تجاری ارائه دهد. این شیوه، یک کانسپت مینیمالیستی است که توسط یک برنامه کامپیوتری منظم و ریتم دار ، پارچه و دمده های کوچک و ساده قابل اجرا بوده تا نمای مغازه های تجاری به شکل یک فضای متحرک و رقصان دیده شوند.

طراحی ویترین

بنابراین این شرکت ژاپنی، پارچه حریر سبک و طویلی را به موازات پنجره و رو به نمای خیابان نصب کرده است و به ازای هر 1 متر پارچه، یک پنکه فلزی زیر پارچه یک تکه قرار داده شده که پنکه ها توسط یک کامپیوتر و نرم افزازی ساده شروع به دمیدن می کنند.

یده های طراحی ویترین با پارچه

میزان دمیدن هر پنکه به صورت اتوماتیک می باشد و بر طبق معلق بودن دائم پارچه انجام می گیرد. نام متریال پارچه ی مصرفی “organdy” می باشد که از الیاف های بسیار سبک بافته شده و به راحتی با کم ترین دمیدن به صورت معلق می ماند.


حتما ببینید : طراحی 30 نمونه اتاق نشیمن سفید که آرامش و لطافت را به ارمغان می آورند


سایر تصاویر ایده های خلاقانه طراحی ویترین

طراحی ویترین

یده های طراحی ویترین با پارچه

طراحی خلاقانه ویترین

طراحی خلاقانه ویترین

منبع : design boom

ترجمه : از تحریریه معمارآپ