طراحی هاستل با فضایی منعطف

هاستل KLOEM واقع در شهر بانکوک، تایلند می باشد که توسط گروه معماری Integrated Field طراحی شده است. از آن جایی که مساحت این هاستل نسبتا کوچک می باشد به پلانی منعطف به همراه فضا های مرتبط و چند کاره نیازمند بوده است. این پروژه با رویکرد طراحی تعمیر و افزودن به اندازه ساختار فضا طراحی شده است. بنابراین نخست ساختار اصلی ساختمان حفظ و نگهداری شده، و سپس تمام کاربری های معماری به فضا الصاق گردیده است. تیم معماران برای طراحی هاستل KLOEM ابتدا متریال و ساختار های ساختمان را بررسی نموده اند. پس از بررسی های انجام شده به برداشتن تمام دیوار های چوبی اقدام کرده اند و آن ها را تعمیر و نقاشی نموده اند و در نهایت برای پوشش فضا های داخلی استفاده کرده اند. در پنجره های ساختمان نیز این جزئیات و حفظ ساختار رعایت شده و تنها شیشه های پنجره ها از نو تهیه و نصب شده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری Integrated Field
  • مکان پروژه : شهر بانکوک، تایلند
  • معمار منظر : Pailin Chumplang
  • عکاس پروژه : PanoramicStudio
  • مساحت پروژه : 355 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

طراحی هاستل

این هاستل دارای پلانی منععطف می باشد که شامل محیط استراحت به همراه دکوارسیون و مبلمان های نامتشابه است. بنابراین گروه معماری Integrated Field تصمیم گرفتند تا برای کنترل و مدیریت بهتر فضا های هاستل، در طبقه همکف ساختمان یک خوابگاه 4 تخته و 6 تخته مختص بانوان را تعبیه نمایند که دارای حمام و سرویس بهداشتی مشترک می باشد. و در طبقه اول و دوم ساختمان نیز دو تخت 3 نفره، یک تخت 4 نفره و یک تخت 6 نفره برای آقایان در نظر گرفته اند. به منظور عملکرد و دسترسی راحت کاربران نیز دکوراسیون داخلی به صورت مدولار طراحی شده است. به عنوان مثال: تخت خواب یا میز کار و قفسه ترکیب شده، و به منظور ایجاد حریم خصوصی برای کاربران تخت خواب ها توسط پرده های نازک از یک دیگر جدا شده اند.

در این هاستل عرصه های نشیمن و ناهار خوری دارای یک فضای ترکیبی جالب و هوشمندانه هستند که دارای مبلمان تعلیقی توری می باشند. و ورودی آن توسط پرده های قابل تنظیم پوشانده شده است. مهمانان این مسافرخانه می توانند به هر طریقی که راحت هستند از این فضا استفاده نمایند. به عنوان مثال: می توانند بر روی تخت خواب فنری یا بر روی زمین بنشیند و احساس راحتی خانه خود را در این فضا داشته باشند. هاستل KLOEM دارای در طبقه همکف دارای یک ساختمان کوچک تر می باشد که شامل دو اتاق خصوصی و سه حمام می باشد. که در کنار 3 اتاق خصوصی قرار گرفته و در سطح بالاتر تراس تفریحی را ایجاد کرده است.


حتما ببینید : 39 عادت عجیب که بیشتر معماران به آن ها مبتلا هستند


سایر تصاویر پروژه طراحی هاستل با فضایی منعطف

طراحی هاستل

طراحی هاستل

معماری هاستل

معماری هاستل

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ