معماری غرفه Alumilux در نمایشگاه BB Construmat

غرفه Alumilux در نمایشگاه BB Construmat در سال 2017 دارای طرحی شگفت انگیز و منحصر به فرد بود که با کانسپت Stalactite (چکیده سنگ) ساخته شده است. در طراحی این غرفه زیبا بلور هایی از جنس آلومینیوم، اتصلات فلزی، و شیشه ساخته شده که از سقف آویزان شده اند و شبیه تزئینات طبیعی یک غار و فضای سورئال را خلق کرده است.

غرفه Alumilux

هدف طراحان از ساختن غرفه Alumilux در نمایشگاه  BB Construmat ارائه نوآوری های تکنولوژیک، زیبا و خلاقانه بوده است. این غرفه جذاب و زیبا به مرکزی پر جنب و جوش تبدیل شده است که برای افراد هنرمند قابل توجه می باشد و هم چنین افراد معمولی را نیز جذب کند. به این صورت که همه اقشار از علاقمند گرفته تا افراد معمولی را گردآوری می کند.

غرفه Alumilux

در ساخت و طراحی این غرفه بیش از هزار و هشتصد قاب آلومینویمی 9 متری از سقف آویزان شده و به حالت معلق درآمده اند. نوع و نحوه چیدمان این ستون های درخشان بر طبق اصول هندسه دکارتی طراحی شده است. از شاخصه های مهم چینش قاب های آلومینیومی شکل  و فرم بصری آن می باشد. به این شکل که از هر فاصله ایی یک فرم غیر بصری را نشان می دهد.

غرفه Alumilux

این ستون های آلومینیومی از نزدیک شبیه به فیلی می باشد که سر و خرطومش را به بالا حرکت داده است. هم چنین زمانی که بازدید کنندگان از بیرون نمایشگاه فرم سازه ای سقف را مشاهده می کنند، تصویر شماتیک یک وال آبی را که در حال شنا کردن است را می بینند. تمام این تصاویر به طور کامل غیر بصری هستند و به منظور بازی با با ذهن بیننده ایجاد شده است.

طراحی غرفه Alumilux

قبل از آن که غرفه Alumilux ساخته شود، ساختن یک فضای نمایشگاهی با مواد و متریال های خشک مثل آلومینیوم و شیشه بسیار دشوار بود. به همین دلیل معمولا در ساخت یک غرفه هنری از پلاستیک و چوب به علت سرعت اجرای بیشتر استفاده می شد. اما پروژه غرفه Alumilux ثابت کرده است که با حوصله و زمان بیشتر و هم چنین استفاده از مواد و متریال مقرون به صرفه باعث بالا رفتن کیفیت کار شما می شود.


حتما ببینید: تراشیدن مناظر سرسبز توسط گای لارامی با استفاده از کتاب های قدیمی در برزیل


سایر تصاویر پروژه طراحی غرفه Alumilux با استفاده از آلومینیوم و شیشه

غرفه Alumilux

غرفه Alumilux

طراحی غرفه Alumilux

طراحی غرفه Alumilux

معماری غرفه Alumilux 

معماری غرفه Alumilux 

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ