طرح بازسازی نمای سینمای Paris Alesia توسط گروه معماری MANUELLE GAUTRAND

ایده های طراحی نمای سینما Alesia در پاریس از زبان معمار پروژه : Alésia سینمایی در پاریس ساختمانی 80 ساله است که بارها تجدید بنا شده است و قرار است دوباره توسط شرکت معماری Manuelle Gautrand نوسازی شود. این سینما با طرحی که بر حضور فیلم شناسی در فرهنگ مدرن تمرکز دارد به مرکز فرهنگی جذابی برای حومه ی هر تبدیل شده و تأثیر سینما بر ظاهر و باطن افراد را نشان می دهد.

طراحی نمای سینما

هر دو نمای خیابان از دیوارهای شیشه ای تشکیل شده اند که پنل های فلزی پلیسه دار بر روی آنها سایه انداخته-اند. این پنل ها توسط صدها پیکسل LED که تصویری را بر روی چین و شکن ها ایجاد می کنند نصب شده اند. هر دو ورودی ساختمان، دیوارهای متحرک هستند که فیلم پخش می کنند، تریلر فیلم ها و تبلیغات را نیز پخش می کنند، همه ی اینها برای جلب توجه رهگذران است. LED ها فاصله ی کمتری دارند و در نزدیکی لبه های ساختمان، این فاصله بیشتر می شود تا اثرات متضادی بر مرز تصویر ایجاد کند. در ورودی، این پنل های متحرک به سمت بالا کشیده می شوند و سایبانی را ایجاد می کنند که مشتریان می توانند در زیر آنها قدم بزنند.

طراحی نمای سینما Alesia در پاریس

ورودی اصلی ساختماندر تقاطع شلوغ در بلوار General Leclarc پاریس قرار دارد و یک نمای اضافی رو به خیابان Alésia دارد. دهلیزهای سه طبقه که بازدیدکنندگان به آنها وارد می شوند نیز نمودی از هدف طرح ریزی-شده ی ساختمان است، البته به شیوه ای که کمتر ملموس است. سقف پلکانی که بازدیدکنندگان را به درون سرسرای اصلی ساختمان هدایت می کند، شبیه به جایگاه تماشاگران در طبقه ی بالایی تئاتر است. به علاوه، صندلی های تئاتری کوچک در ورودی، محل ملاقات های تصادفی و نیز جایی برای لذت بردن از پیش نمایش فیلم ها و کلیپ های پخش شده بر روی دیوار مقابل است. این فضاها در میان تعدادی پلکانی کناری و پله برقی تعبیه شده اند و به شکل نوعی پیکره ی عمودی بر زیباشناسی ساختمان تأکید دارند. امکانات ساختمان شامل جایگاه فروش بلیت و مواد غذایی در راهروی طبقه ی اول مستقر بوده، در امتداد طول سینما کشیده شده اند و دو ورودی را به هم متصل می کنند.
انتطار می رود ساخت و ساز سینماAlésia تا سال 2016 به پایان برسد.


حتما ببینید: دکوراسیون سالن کاشت ناخن لیلی


سینما

مشخصات کلی پروژه طراحی نمای سینما Paris Alesia :

  • معمار : MANUELLE GAUTRAND ARCHITECTURE
  • مکان پروژه : پاریس – فرانسه 73 Avenue du Général Leclerc, 75014 Paris, France
  • مهندس سازه: Kephren Ingenierie
  • مساحت : 5000 مترمربع
  • سال ساخت پروژه : 2016

 سینما Alesia در پاریس

سایر تصاویر از پروژه طراحی نمای سینما Alesia در پاریس :

 سینما Alesia در پاریس

 سینما Alesia

طراحی نمای سینما Alesia در پاریس با صدها پیکسل LED

طراحی نمای سینما Alesia در پاریس

 سینما Alesia در پاریس

طراحی سینما

طراحی داخلی سینما

پلان سینما

پلان سینما Alesia

پلان سینما Alesia در پاریس

پلان سینما Alesia در پاریس

پلان سینما

پلان سینما Alesia

طراحی سینما

برش سینما

مقطع سینما

ترجمه : تحریریه معمارآپ