طراحی داخلی باشگاه بدن سازی Mais Fitness با رعایت اصول رنگی

باشگاه بدن سازی Mais Fitness، واقع در شهر تورس ویدرس، پرتغال می باشد که توسط استودیو معماری AMATAM طراحی و اجرا شده است. تیم معماری AMATAM در طراحی این باشگاه تناسب اندام از اصول طراحی که بر اساس یک برند تجاری معروف است پیروی کرده است که این اصول دارای خصوصیات و ویژگی های خاص و منحصر به فرد می باشد تا باعث شود اسم این مکان در ذهن علافمندان به تناسب و پرورش اندام حک شود. در طراحی باشگاه بدن سازی Mais Fitness این مفهوم کاملا به وضوح دیده می شود و از آینده طراحی فضای ورزشی، یک تصویر ایده آل به نمایش گذاشته است. سالن ورزشی Mais Fitness، چند منظوره بوده و در یک ساختمان جدید قرار گرفته است و از لحاظ سیرکولاسیون، هماهنگی و سازگاری استانداردی با فعالیت های بدنی دارد.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: استودیو معماری AMATAM
  • عکاس پروژه: Invisible gentleman
  • سازندگان پروژه: EGGER, Pladur, Primus Vitória, Ikea, JNF, EEE, Sanitana, Ofa, Pavigrés, CLIMAR
  • همکار پروژه: Luís Correia
  • مسئوا اجرا و ساخت پروژه: Gofermode, Lda.
  • مکان پروژه: شهر تورس ویدرس، پرتغال
  • مساحت پروژه: 1105.0 متر مربع
  • سال ساخت: 2016

باشگاه بدن سازی

طراحی یک محیط گسترده و وسیع در یک باشگاه اختصاصی پرورش اندام نیازمند یک فضا سازی هوشمندانه و دقیق است تا نیاز های ورزشی و فعالیت های گوناگون آقایان و بانوان را تامین کند. پرورش اندام در شاخه بدن سازی شامل پیلاتس، یوگا و TRX می باشد که هر کدام از این رشته ها نیاز به یک فضای اختصاصی دارند. به همین دلیل استودیو معماری AMATAM در طراحی باشگاه بدن سازی Mais Fitness از یک پلان باز و انعطاف پذیر استفاده کرده است که در صورت لزوم به راحتی قابل تغییر است. در این باشگاه تیم طراحی تفکیک و جدا سازی هر قسمت و وسایل را به شکلی تعبیه کرده اند که امکان بر طرف کردن نیاز های هر کدام از فعالیت یا فعالیت های کاربران را دارد. تا وسایل ورزشی برای افرادی که هم زمان در دو سبک متفاوت از تناسب اندام فعالیت می کنند در نزدیک ترین مکان قرار داشته باشد.

طراحی باشگاه تناسب اندام

معمولا طراحی یک سالن پروش اندام راحت و آسان به نظر می رسد. ولی زمانی که قصد داشته باشید از بیشترین پتانسیل های این ورزش استفاده کنید و از حداکثر تعداد ورزشکار فعال در این رشته تخصصی بهره بگیرید باید توانایی حفظ انرژی و روحیه مراجعه کنندگان را داشته باشید. تیم طراحی با در نظر گرفتن این موارد به مکانی برای طراحی باشگاه بدن سازی Mais Fitness نیاز داشتند تا این سطح از انرژی را ایجاد کنند و هم از لحاظ بصری و زیبا سازی و هم از جهت امکانات ورزشی از سطح بالایی برخوردار باشد. به همین دلیل تیم طراحی استودیو معماری AMATAM در دکوراسیون داخلی این باشگاه بدن سازی تعداد زیاد وسایل را به گونه ایی قرار داده اند که تعداد بسیاری از مراجعه کنندگان به صورت هم زمان امکان استفاده از وسایل را دارند.

طراحی باشگاه تناسب اندام

یکی از الزامات طراحی که تیم طراحی استودیو معماری AMATAM در این پروژه آن را مد نظر قرار داده است قرار دادن محل پذیرش به عنوان یک هسته دینامیک است. این مرکزیت به مدیریت باشگاه این توانایی را داده است که به خوبی به همه ورزشکاران و فعالیت های درون باشگاه تسلط داشته باشد. ارتباط مستقیم و راحت با عرصه های سالن استراحت و خواب، سالن های ورزشی، دفاتر اداری و بخش خدماتی مثل سرویس بهداشتی و حمام از ویژگی های مثبت قسمت پذیرش می باشد. به طور حتم می توان گفت که پلان باشگاه بدن سازی Mais Fitness مرکز گرا است.

باشگاه بدن سازی

این باشگاه بدن سازی هم چنین دارای یک فروشگاه مجزا به شکل تخصصی است. کسانی که عضو ثابت و دائم این باشگاه بدن سازی هستند امکان استفاده کامل از خدمات فروشگاه را دارند و این امر سبب شده است تا دردسر های همیشگی که افراد برای تهیه لباس و مواد خوراکی دارند را برطرف کند. تیم طراحی استودیو معماری AMATAM در طراحی این باشگاه بدن سازی اصول رنگی را رعایت کرده اند. از این رو طراحان با رنگ آمیزی جسورانه، فضای باشگاه را پرانرژی کرده اند که یکی از مهم ترین خصوصیات بصری این باشگاه می باشد. ترکیب رنگ مشکی با رنگ زرد، سفید و طوسی در باشگاه بدن سازی Mais Fitness به طور هم زمان نقش بسزایی در آرامش و تحرک فضای این باشگاه بدن سازی داشته است.

طراحی باشگاه پرورش اندام

تیم طراحی استودیو معماری AMATAM در طراحی باشگاه بدن سازی Mais Fitness برای تفکیک و جدا سازی فضا ها با یک دیگر از رنگ های زرد، مشکی، سفید و طوسی با توجه به نیاز های روحی روانی هر ورزش استفاده کرده است. به عنوان مثال برای سالن پیلاتس و یوگا از ترکیب رنگ های سفید و طوسی استفاده شده است و برای سالن بدن سازی و تی آر ایکس از ترکیب رنگ های زرد، مشکی و طوسی استفاده شده است. هم چنین در این باشگاه پرورش اندام علاوه بر رنگ، نور پردازی هر سالن نسبت به سالن دیگر نیز به شکل جداگانه طراحی شده است. به این شکل که تیم طراحی استودیو معماری AMATAM در طراحی نور پردازی سالن بدن سازی بیشتر از نور طبیعی و پنجره های بزرگ که با تم رنگ زرد هارمونی منظمی دارد استفاده کرده است. و برای نور پردازی سالن پیلاتس که در یک فضای تیره قرار گرفته است از نور پزدازی مصنوعی و نور های نقطه ایی استفاده کرده است. هم چنین تیم طراحان برای حفظ هویت برند باشگاه بدن سازی Mais Fitness از تلفیق همین رنگ ها برای فضای فروشگاه نیز استفاده کرده است.


حتما ببینید: ۱۰ علامتی که نشان دهنده این است که شما باید یک طراح دکوراسیون داخلی شوید


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی باشگاه بدن سازی Mais Fitness با رعایت اصول رنگی

باشگاه بدن سازی

باشگاه بدن سازی

باشگاه بدن سازی

طراحی باشگاه تناسب اندام

طراحی باشگاه تناسب اندام

طراحی باشگاه پرورش اندام

طراحی باشگاه پرورش اندام

طراحی باشگاه پرورش اندام

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ