طراحی داخلی فروشگاه آدیداس در نیویورک

فروشگاه آدیداس

طراحی داخلی فروشگاه آدیداس در نیویورک

طراحی داخلی فروشگاه آدیداس

فروشگاه آدیداس واقع در شهر نیویورک توسط استودیو معماری Gensler طراحی و اجرا شده است. این فروشگاه بزرگ ترین شبه شرکت آدیداس می باشد که طراحی آن مفهومی فیزیکی از یک استادیوم ورزشی است که از تمام جنبه ها و محصولات ورزشی این کمپانی بهره مند می باشد. گاید لاین جدید این فروشگاه از طرحی متمایز نسبت به سایر شعبه های این کمپانی برخوردار می باشد. فروشگاه نیویورک با استراتژی بزرگ کردن نام تجاری کمپانی آدیداس، و تمرکز بر روی سهولت مصرف کنندگان طراحی شده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : استودیو معماری Gensler
  • مکان پروژه : نیویورک
  • عکاس پروژه : Dirk Tacke
  • مساحت پروژه : 45000 فوت مربع
  • سال ساخت : 2016

فروشگاه آدیداس

این فروشگاه فضایی خلاق برای افراد خلاق محسوب می شود. تیم معماران در این پروژه با دیدی به مفهوم “استادیوم” ، سیرکولاسیونی را گسترش داده اند تا قابلیت القا سیاحتی ورزشکارانه به مشتریان را داشته باشد. این مجموعه دارای سقف اکسپوز می باشد که با تعبیه دکوراسیون و نور پردازی صنعتی موجب گستردگی فضا شده است. و همه چیز را مبدل به استعاره ایی از میدان بازی ساخته است.

طراحی داخلی فروشگاه آدیداس در نیویورک - adidas NYC 2

قسمت بیشتر طراحی فروشگاه آدیداس به روش معماری بروتالیست صورت گرفته و در فضای اصلی تغییرات کمتری اعمال شده است. نصب سکو های استادیومی یکی از بهترین اقداماتی است که در طراحی فروشگاه آدیداس انجام گرفته است. این سکو ها به عنوان یک آتریوم یا نشیمن برای مشتریان در نظر گرفته شده تا در زمان عبور از طبقات فضایی برای استراحت وجود داشته باشد.

طراحی داخلی فروشگاه آدیداس در نیویورک - adidas NYC 3

زمانی طراحی فضای مفهومی “سیاحت ورزشکار” شروع می شود که مشتری از ورودی عبور نموده و به واسطه تونل وارد فضای محصولات می شود. در طرف قسمت ورودی فضا هایی برای ارائه محصولات تک و خاص تعبیه شده است. و در کنار آن ها بار تغذیه قرار گرفته است. در مجاورت هر قسمت از این فروشگاه، اتاق های راحتی به منظور راحتی مشتریان قرار گرفته است.

طراحی داخلی فروشگاه آدیداس در نیویورک - adidas NYC 4

معماران فروشگاه جدید آدیداس را بر اساس هویت های شهری نیویورک طراحی نموده اند. به طور مثال: صفحه نمایش های بزرگی در این فروشگاه تعبیه شده است(که مسابقات ورزشی مهم را پخش می کند) که این طراحی با تاثیر پذیری از خیابان برادوی نیویورک صورت گرفته است. حتی سرویس بهداشتی نیز با استفاده از متریال بلوک و کاشی های سفید یا سرخ ساخته شده اند که به طور کامل شبیه به فضای متروی زیرزمینی نیویورک می باشد.

طراحی داخلی فروشگاه آدیداس در نیویورک - adidas NYC 5

فروشگاه آدیداس یکی از برترین فضا های تجاری شهر نیویورک محسوب می شود که جنبش های پرطرفدار عموم مردم این شهر را به تصویر کشیده است. هر عنصری در فضای این فروشگاه تجاری به شدت تحت تاثیر دیدگاه های زیبایی شناختی NYC قرار گرفته است. و اوج این رویکرد، روحیه ورزشکاری را ایجاد کرده که با مصرف کننده های برند آدیداس ارتباط مستقیمی دارد. دکوراسیون داخلی، نور پردازی و استند این فروشگاه کسل کننده و زننده نیست. تیم معماران در فضای اصلی این فروشگاه توانسته اند با حداقل مداخله، برند آدیداس را با ابهت و قدرتمند را به تصویر بکشند.


حتما ببینید : طراحی محوطه نمایشگاه گل در لندن


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی فروشگاه آدیداس

فروشگاه آدیداس

طراحی داخلی فروشگاه آدیداس در نیویورک - adidas NYC 7

 طراحی داخلی فروشگاه آدیداس

فروشگاه آدیداس

طراحی داخلی فروشگاه آدیداس در نیویورک - adidas NYC 10 طراحی داخلی فروشگاه آدیداس در نیویورک - adidas NYC 11 طراحی داخلی فروشگاه آدیداس در نیویورک - adidas NYC 12

 طراحی داخلی فروشگاه آدیداس

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ

درباره نویسنده