طراحی محوطه نمایشگاه گل و گیاه با متریال چوب

برای طراحی محوطه یک مکان موقت به بعضی از نکات مهم معماری مانند زیبایی شناسی منطقه و سرعت اجرای بالا نیاز می باشد. هر ساله در شهر چلسی، لندن یک نمایشگاه گل و گیاه بر گزار می شود که در آن علاوه بر نشان دادن کل مجموعه و واحد های تجاری مختلف و گوناگون، طرح های جدید و نوین طراحی محوطه نیز نمایش داده می شود.

طراحی به نام “تام رافیلد” در این نمایشگاه طراحی مفهومی نیمکت و المان های پیچشی را ارائه داده است که با استفاده از متریال چوب راش بهترین کانسپت معماری را برای ساختمان چوبی برگزیده خود انتخاب کرده است. اجرای این واحد کار راحتی می باشد، ولی یکی از چالش هاس سخت در این طراحی ساخت محوطه هر یک از واحد های نمایشگاه می باشد.

محوطه نمایشگاه گل و گیاه

مبلمان محوطه با استفاده از متریال چوب راش ساخته شده که این چوب انعطاف پذیر می باشد و این مبلمان در مرزبندی و زیبا سازی کل مجموعه نقش بسزایی داشته است. یکپارچه بودن مسیر حرکت چوب در تمام نقاط این نمایشگاه از ویژگی های اصلی طراحی محوطه به شمار می رود. تام رافیلد به منظور دور کردن افراد حاضر در نمایشگاه به مدت کوتاه از فضای شلوغ شهر لندن، از المان های چوبی خمیده با فرم انعطاف پذیر استفاده کرده است که به ساختمان حس یک فضای روستایی دلپذیر بخشیده است. بهترین ترکیب برای طراحی محوطه و متریال اجرایی چوب بوده است. که به علت سرعت بالای اجرای آن، کمتر فضای داخلی را تحت تاثیر محوطه قرار داده است.


حتما ببینید : ایده دکوراسیون دیوار – یک شروع کننده گفتگو با آویختن هنر معماری بر روی دیوار شما خلق می شود


سایر تصاویر پروژه طراحی محوطه نمایشگاه گل و گیاه با متریال چوب

طراحی محوطه

طراحی محوطه

طراحی محوطه نمایشگاه

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه معمارآپ