طراحی دفتر کار Cisco توسط شرکت معماری Nelson

دفتر کار Cisco واقع در شهر سن خوزه، کالیفرنیا توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Nelson طراحی و اجرا شده است. Cisco یک شرکت چند ملیتی است که فعالیت آن در زمینه فناوری، توسعه‌ و پیشرفت سخت‌ افزار و نرم افزار می باشد. در حقیقت دفتر مرکزی این شرکت، دفتر کار Cisco می باشد که دارای طراحی جذاب و منحصر به فرد است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Nelson
  • کارفرما پروژه: شرکت Cisco
  • مکان پروژه: شهر سن خوزه، کالیفرنیا
  • مساحت پرژه: ۳۲,۴۲۳ متر مربع
  • سال ساخت: 2017

دفتر کار Cisco

در سال 2017 فضای داخلی دفتر کار Cisco توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Nelson بازسازی و طراحی شد. دفتر کار Cisco در شهر سن خوزه از چهار ساختمان مختلف و متفاوت تشکیل شده است که در یک محوطه بسیار بزرگ قرار گرفته است. شرکت Cisco از یک روش و برنامه مختص به خود برای طراحی داخلی تمام دفاتر خود در سرتاسر دنیا استفاده می کند و در طراحی و اجرای این دفتر کار در شهر سن خوزه نیز از روش های خاص خود پیروی کرده است.

دفتر کار Cisco

تیم طراحی شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Nelson در طراحی دفتر کار Cisco محیطی را با استفاده از نظرات مدیران شرکت Cisco طراحی کرده است که با روال عادی و معمول فعالیت‌ های شرکت تطابق و هماهنگی داشته باشد. تیم طراحی شرکت Nelson تما سعی و تلاششان را کرده اند که بر طبق نظر مدیران شرکت Cisco یک محیط کاری را برای پرسنل شرکت به وجود بیاورند که دارای انعطاف پذیری باشد. در واقع طراحی داخلی دفتر کار Cisco و امکانات آن، فناوری های پیشرفته ایی را که در این شرکت استفاده می شود را نمایش می دهد.

دفتر کار Cisco

علت اصلی موفقیت شرکت Cisco در به وجود آمدن یک فضای کاری پویا و با نشاط، اعتماد داشتن به پرسنل شرکت و استفاده به موقع از اطلاعات و نظرات آن ها برای تصمیمات مهم شرکت است. یکی از عوامل اصلی و مهم موفقیت این پروژه و طراحی یک محیط کاری مناسب برای پرسنل شرکت Cisco مشارکت و همکاری گروه های کاری این شرکت در تصمیم گیری های مرتبط با طراحی داخلی محیط کار است.

دفتر کار Cisco

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Nelson با همکاری و مشارکت طراحان خود شرکت Cisco طراحی دفتر کار این شرکت را آغاز نمود. به این صورت که طراحان شرکت Nelson برای طراحی دفتر کار Cisco از بخش های مختلف شرکت درباره‌ چگونگی طراحی دفتر کار نظر سنجی کردند و به این شکل از آن ها یاری گرفتند. و این نظر سنجی ها به گروه طراحی Nelson کمک کرد تا مشخص کنند در هر قسمت شرکت نیازمند چه امکاناتی هستند.

طراحی دفتر کار

قسمتی از دفتر کار Cisco به عنوان یک محیط کاری مشترک طراحی شده که پرسنل شرکت بر اساس انتخاب و دلخواه خود از این فضای مشترک استفاده می‌ کنند. و هم چنین قسمت دیگر از این دفتر کار به شکلی طراحی شده است که برای هر کارمند یک میز اختصاصی در نظر گرفته شده است. در حقیقت نظر سنجی از پرسنل شرکت در مورد طراحی دفتر کار، خواسته ها و نیاز های آنان را مشخص کرده است. هم چنین تیم طراحی Nelson در طراحی دفتر کار Cisco بر اساس نیاز کارمندان، اتاق ورزش و محلی برای استراحت آنان برای هر کدام از ساختمان ها طراحی کرده است.

طراحی دفتر کار

در این دفتر کار حال‌ و‌ هوای هر کدام از قسمت ها با توجه به منطقه‌ جغرافیایی مرتبط با آن متفاوت می باشد. به عنوان مثال ساختمان‌ های ۱، ۲ و ۱۹ به‌ شکلی طراحی شده اند که فرهنگ کشور های ژاپن، استرالیا و اروپای شرقی را منعکس و بازتاب می دهند. شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Nelson هم چنین در این پروژه ایده‌ محیط کار باز را با استفاده از طراحی اتاق‌ های استراحت و کافه‌ هایی که برای هر یک از هسته‌‌ های این دفتر کار در نظر گرفته است را عملی کرده است.


حتما ببینید: تراشیدن مناظر سرسبز توسط گای لارامی با استفاده از کتاب های قدیمی در برزیل


سایر تصاویر پروژه طراحی دفتر کار Cisco توسط شرکت معماری Nelson

طراحی فضای اداری

طراحی دفتر اداری

طراحی دفتر اداری

طراحی دفتر اداری

طراحی فضای اداری

طراحی دفتر کار

منبع: nelson online

ترجمه: از تحریریه معمار آپ