طراحی ویترین فروشگاه مد Harrods

کاخ باکینگنهام، پل Tower Bridge و چرخ و فلک Londen Eye، از مکان های زیبا و جذاب شهر لندن در کشور انگلستان می باشند. این مکان های جذاب و دیدنی الهام بخش طراحی ویترین فروشگاه مد معروف به نام  Harrods شده اند. در این فروشگاه محصولات برند Dior را با هدف تاثیر طرح های کزیستین دیور بر کشور انگلستان را نمایش می دهند.

طراحی خلاقانه ویترین فروشگاه

کریستین دیور با بسیاری از بزرگترین هنرمندان زمان خود ارتباط داشت. امروزه نیز ارتباط بین برند دیور و دنیای هنر هم چنان ادامه دارد و خانه مد دیور به هنرمندان مختلف اجازه می دهد تا از آثار مرتبط با این برند ایده گرفته و آثار جدید خود را به نمایش بگذارند و یا با استفاده از بازی با محصولات این برند تفسیر جدیدی از این محصولات را در طرح و آثار خود داشته باشند.

طراحی خلاقانه ویترین فروشگاه

مجسمه ساز فرانسوی Jean-Michel Othoniel که به واسطه طرح های شیشه ایی خود مشهور است. در طراحی یکی از ویترین های فروشگاه Harrods از بطری های عطر J’adore استفاده کرده است. هم چنین طراح در طراحی این ویترین از بطری هایی که دارای سایز XXL هستند استفاده کرده است تا یک چیدمان جذاب و معلق را خلق کند.  بطری های عطر J’adore به شکل کوزه و طلایی رنگ می باشند. این بطری های عطر خطوط منحنی زنانه را به نمایش می گذارند و حس با ارزش بودن و نورانی و درخشان بودن را القا می کنند.

ویترین فروشگاه

هنرمندی به نام Oyoram که سازنده ویدئویی است که در فروشگاه های دیور نمایش داده می شود. یک ویدیو منحصر به فرد با الهام از لباس خانم دیور که توسط کریستین دیور در سال 1949 طراحی شده است، ساخته است. این فیلم جادویی بر روی دیوار های فضایی اجرا می شود که این فضا به نمایش لباسی که توسط رف سیمونز  Raf Simons طراحی شده،متعلق می باشد. این فیلم جادویی و شاعرانه داستان خانه مد دیور، ارتباط آن با باغ ها و علاقه اش به گل را روایت می کند.

ویترین فروشگاه

هنرمندی به نام Sinan Sigic d’Atelier Hapax، از مکعب هایی به رنگ سفید که بر روی آن ها لیبل برند دیور حک شده، استفاده کرده است. و یک جداره روشن با آن ها ساخته است. روی این مکعب ها نماد های خانه مد Dior مثل نوارهایی از طرح ستاره،Miss Dior، Lady Dior و غیره حک شده است.

ویترین فروشگاه

زمانی که از جلوی ویترین فروشگاه Harrods عبور می کنیم علاوه بر دیدن Lady Dior پنج طرح جدید و متفاوت از Lady Dior را نمایش می دهد. طراحی کیف های Lady Dior توسط هنرمندانی به نام جک لواجیده Jack Lavender، مات کالیسوا Mat Collishaw و نیل اییلینگ Neil Ayling یک اثر واقعی از هنر می باشد. طراحانی به نام  Bevis & Youle  از سرامیک در طراحی های خود استفاده کرده اند و هم چنین آلیس اندرسون Alice Anderson در طراحی خود از سیم های مسی استفاده کرده است.


حتما ببینید: پنج مرحله خلاقیت که معماران در تمامی پروژه ها، تجربه می کنند


سایر تصاویر از طراحی خلاقانه ویترین فروشگاه مد Harrods در لندن

ویترین فروشگاه

ویترین فروشگاه

طراحی ویترین فروشگاه مد Harrods

طراحی ویترین فروشگاه مد Harrods

طراحی خلاقانه ویترین فروشگاه

طراحی خلاقانه ویترین فروشگاه

طراحی خلاقانه ویترین فروشگاه

طراحی ویترین فروشگاه مد Harrods

منبع: retail design blog

تزجمه: از تحریریه معمار آپ