طراحی نمایشگاه اتومبیل مولتی برند AutoZubak Neostar

یکی از تجارب لذت بخش و منحصر به فرد، خرید وسایل نقلیه و حضور در نمایشگاه های اتومبیل است. نمایشگاه اتومبیل مولتی برند AutoZubak Neostar نیز قصد داشته است تا در فضای فروش خود این ویژگی لذت بخش و تجربه منحصر به فرد را به مراجعه کنندگان خود انتقال دهد. این نمایشگاه اتومبیل خدمات آنلاین و آفلاین خود را به صورت هم زمان مدیریت می کند تا مشتریان از راه دور و نزدیک و با هر سلیقه ایی امکان مشاهده و انتخاب مدل اتومبیل مورد نظر خود را داشته باشند.

نمایشگاه اتومبیل مولتی برند

در حالت عادی و بدون تفکر طراحی نمایشگاه اتومبیل، شامل یک فضای گسترده به عنوان پارکینگ می باشد. ولی تیم طراحان در این نمایشگاه قصد نداشتند تا یک پارکینگ بزرگ را ایجاد کنند که در آن اتومبیل های مختلف به شکل تصادفی در فضا قرار گرفته اند. بنابراین تیم طراحان این نمایشگاه خودرو را با یک ساختار فضا سازی و سیرکولاسیون با رویکرد عملکرد گرایی طراحی کرده اند. در این نمایشگاه اتومبیل روش فروش به صورت omnichannel ( اومنی چُنِل) می باشد و شیوه های ارائه محصولات به مشتریان به شکل حضوری، تلفنی و اینترنتی انجام می گیرد.

در این نمایشگاه نحوه قرار گیری خودرو ها به این صورت است که هر اتومبیل در یک فضای گسترده قرار می گیرد و به شکل خصوصی برای یک مدل خاص یا چند مدل معمولی تر، فضایی اختصاصی طراحی شده است. می توان گفت که بهترین تفکیک کننده برای نمایش مدل های تفاوت در این نمایشگاه رنگ در طراحی داخلی فضا است. گالری اتومبیل ها در طبقه همکف نمایشگاه قرار گرفته است و اتومبیل هایی با مدل های متنوع از برند های گوناگون در این فضا قرار داده شده اند. تیم طراحان در این پروژه به دلیل این که کمتر از نور مصنوعی در طول ساعات روز استفاده کنند نمای ساختمان را شیشه ایی طراحی کرده اند. و به این صورت مشتریان و مراجعه کنندگان می توانند رنگ اتومبیل ها را در انعکاس با نور روز بهتر ببینند.

نمایشگاه اتومبیل مولتی برند

دفاتر اپراتور های قسمت آنلاین این نمایشگاه اتومبیل در زیر نیم طبقه بالا تعبیه شده اند که نیاز های مشتریان اینترنتی را فراهم می کنند. اپراتور های قسمت فروش اینترنتی برای مشتریان آنلاین یک تور مجازی 360 درجه از کل نمایشگاه و برند ها طراحی کرده اند که در این تور مجازی اطلاعات کامل به همراه تصاویری از هر اتومبیل در اختیار مشتریان آنلاین قرار داده می شود.

طراحی نمایشگاه خودرو

دفتر مدیریت نمایشگاه به همراه دفاتر اداری، خدمات پس از فروش، و فضای تست های فیزیکی در طبقه بالای نمایشگاه قرار گرفته است. به نوعی می توان گفت طبقه بالا شبیه به یک آزمایشگاه است که عملکرد اتومبیل ها و مشکلات آن ها در طی گزارش توسط مشتریان مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. تمام عملکرد های طبقه بالا به خدمات فیزیکی اتومبیل ها پس از فروش اختصاص یافته است. و در نهایت می توان گفت که این نمایشگاه اتومبیل مولتی برند نمونه کاملی از یک فروشگاه خدماتی با ارائه وسایل نقلیه در چندین مدل مختلف می باشد.


حتما ببینید: این دیوار هنری مدرن تبدیل به مبلمان قابل استفاده می شود


سایر تصاویر پروژه طراحی نمایشگاه اتومبیل مولتی برند AutoZubak Neostar

طراحی داخلی نمایشگاه اتومبیل

طراحی داخلی نمایشگاه اتومبیل

نمایشگاه اتومبیل مولتی برند

طراحی نمایشگاه خودرو

طراحی نمایشگاه خودرو

طراحی نمایشگاه خودرو

طراحی داخلی نمایشگاه اتومبیل

نمایشگاه اتومبیل مولتی برند

منبع : retail design blog

ترجمه : از تحریریه معمارآپ