طراحی هتل Kameha زوریخ

هتل Kameha با طرحی خلاقانه توسط هنرمند، ماجراجو و فضانورد آینده آلمانی، Michael Najjar (مایکل نجار) در شهر زوریخ، سوئیس طراحی شده است. مهمانان هتل بزرگ kameha grand zürich  در سوئیت‌های این هتل، می توانند تجربه بودن در دنیایی خارج از زمین را داشته باشند. طراح این هتل Michael Najjar، اتاق های هتل را شبیه به ایستگاه فضایی مجازی طراحی کرده است. در هتل Kameha سقف، کف و دیوار های اتاق پر از لوازم کیهان‌ شناسی است، به این شکل که وسایل اتاق نشیمن مانند لامپ‌ های موتور موشک فضایی و تلسکوپ فضایی هابل که اتاق را روشن می کنند گرفته تا کتاب‌ های صوتی، رمان ها و فیلم ها درباره داستان های فضایی می باشند.

هتل Kameha

پس از ورود به اتاق، یک صدای خودکار و اتوماتیک زنانه، علاوه بر خوش آمد گویی، اطلاعاتی لازم و مفید را در مورد نوع عملکرد وسایل و لوازم اتاق را در اختیار مهمانان قرار می هد.  اتاق دارای فرشی به رنگ قرمز می باشد که زمینه آن سفید است و دارای طرح و نقشی سیاه شبیه به ستاره است. هم چنین در داخل اتاق یک بار نیز وجود دارد.

هتل Kameha

اتاق های هتل Kameha دارای پنجره هایی رو به بیرون می باشند که با یک سطح بازتابنده، آیینه ای جایگزین شده اند. یک شبیه سازی فیزیکی که با واقعیت تداخل دارد. در این اتاق  چراغ های نقطه ای از موتور های موشک الهام گرفته شده اند. بر روی دیوار اتاق، دستکش های فضایی آویزان شده اند که مهمانان می توانند، تلفن های خود و یا کارت های کلید را روی آن بگذارند. چهار سیستم عامل آکریلیک، چهار ماکت از موشک‌ های فضایی تاریخی و سفینه‌ های فضایی را در مقیاس واقعی و حقیقی، نگه داشته‌اند.  V2 مشهور، شاتل فضایی آمریکایی، فضاپیمای آینده کهکشان راه شیری و فضاناو روسی سایوز

هتل Kameha

در هتل Kameha اتاق خواب ها توسط یک فویل نیمه شفاف آلومینیومی پوشانده شده اند. ولی علاوه بر حفظ حریم خصوصی، اجازه می دهد تا نور وارد اتاق شود. تخت خواب سیاه و سفید مستطیلی که از دیوار بیرون زده، تصور می شود که در یک محیط خلأ و بدون گرانش، شناور است. هم چنین بالای تخت، دارای یک قفسه کتاب حاوی مقالات غیر داستانی و علمی تخیلی است که هر کدام در مورد سفر فضایی، تکنولوژی و ماجراهای تخیلی می باشد که توسط خود Michael Najjar انتخاب و تهیه شده است.

طراحی هتل Kameha در سوئیس

آثار هنری Michael Najjar هم به این مجموعه اضافه شده است. مثل Liquid Gravity، قطعه ای است که به بررسی ارتباط بین فضا، گرانش و بدن انسان می پردازد.

فضاپیما  TMA-M14 در سپتامبر 2014 از ایستگاه فضایی soyuz (سایوز) زمین را ترک کرد، که تصاویر و ویدئو هایی از اجرام آسمانی منسوخ شده حول مدار زمین از سال 1957 تا 2046 را گرفته است.


حتما ببینید: 5 پروژه منحصر به فرد ساخته شده با نور پردازی خطی


سایر تصاویر پروژه طراحی خلاقانه هتل KAMEHA توسط Michael Najjar

طراحی هتل Kameha

طراحی هتل Kameha در سوئیس

طراحی هتل Kameha در سوئیس

طراحی هتل Kameha

منبع: design boom

ترجمه: از تحریریه معمار آپ