طراحی فضای اقامتی مدرن برای جهانگردان نسل هزاره

استودیو معماری “Aurora” که دفتر کار آن ها در شهر لیسبون، پرتغال قرار دارد، اخیرا یک بنای قدیمی واقع در ساحل Parade را تبدیل به یک فضای اقامتی مدرن و رنگین کرده است که نام این اقامتگاه مدرن “Hostel in Parede” نامیده شده است.

تیم طراحی Aurora در مورد طراحی این پروژه اظهار داشته اند که : ” کارفرمای پروژه از ما تقاضا کرده بود تا با توجه به کاربری های آینده این مکان در طراحی فضا ها نهایت انعطاف پذیری را اعمال کنیم.”

فضای اقامتی مدرن

قبل از بازسازی پروژه، تنها خرابه ایی از فضای داخلی این ساختمان قدیمی باقی مانده بود ولی با این حال بام ساختمان پابرجا بوده است. ساختار این پروژه متشکل از هندسه پیچیده این بنا با حجم های چهار ضلعی هرم گونه می باشد. و جداره های داخلی، پلان را به 9 مدول تقسیم کرده اند. یک باکس پله، در مدول مرکزی قرار دارد که سه طبقه را به یک دیگر متصل کرده است. و  فضا را با رنگ زرد درخشان خود و هم چنین نوری که از بالای آن به فضای داخلی هدایت می شود را تحت تاثیر قرار می دهد. کنج های منحنی شکل این فضا، عناصر های سرویس دهنده عمودی را در خود جای داده و مخفی کرده اند

طراحی فضای توریستی

این اقامتگاه مدرن با تغییرات کوچکی که در آن اعمال شده مانند یک خانه مسکونی مناسب برای یک خانواده می باشد. و برای این تغییرات حجم های مستقل که شامل: فضای حمام ها و سرویس های بهداشتی می شوند به راحتی برداشته شده اند. زیرا امکان دارد افراد این خانواده نیازمند داشتن فضا های بزرگتری باشند.

طراحی فضای توریستی

سازه کل ساختمان نیز بر طبق همین ایده طراحی شده است. شبکه سازه ایی اصلی با استفاده از متریال استیل لمینیت شده ساخته شده است. و قاب های استیل سبک نیز در کف و جداره ها استفاده شده است. 4 اتاق خواب در طبقه بالا تعبیه شده است که هر کدام یک حمام و سرویس بهداشتی به صورت یک حجم مستقل و جداگانه دارند.

در طبقه ایی که به ورودی منتهی می شود فضا هایی عمومی برای تمام مهمانان طراحی شده است که شامل آشپزخانه و فضای غذا خوری می باشد. هم چنین در زیرزمین این ساختمان چندین اتاق خواب تعبیه شده است. و یک راهرو خارجی آبی رنگ نیز وجود دارد که مستقیما فضای ورودی را به حیاط خلوت پشتی ساختمان متصل می کند. حیاط خلوت کوچک این ساختمان رو به شرق می باشد، که در آن دو درخت قرار دارد و از آن به عنوان یک فضای نشیمن خارجی استفاده می شود.

فضای اقامتی مدرن

نمای آگزنومتریک از اقامتگاه مدرن


حتما ببینید: ایده های طراحی لوستر مدرن با ظاهری شگفت انگیز


سایر تصاویر طراحی فضای اقامتی مدرن برای جهانگردان نسل هزاره

طراحی اقامتگاه مدرن

فضای اقامتی مدرن

طراحی اقامتگاه مدرن

فضای اقامتی مدرن

منبع: archilovers

ترجمه : از تحریریه معمارآپ