طراحی داخلی آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

این آپارتمان در یک منطقه تاریخی در مرکز Novosibirsk، روسیه واقع شده است که توسط گروه معماری Shubochkini Architects طراحی شده است. این آپارتمان به سبک اسکاندیناوی و با مساحت 73.6 متر مربع ساخته شده است. دیوار های سفید این خانه مفهوم اصلی در طراحی این فضای زندگی است. مبلمان رنگارنگ، هنر و منسوجات، به همراه آشپزخانه آبی رنگ فضایی زیبا و جذابی را در این خانه خلق کرده اند.  آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق مجاور نشیمن در  یک فضای بزرگ قرار گرفته اند. اتاق خواب نیز در یک را هرو که منتهی به حمام و سرویس بهداشتی می شود قرار گرفته است.

 

در فضای نشیمن یک کاناپه شتری رنگ قرار گرفته است که دید بصری زیبایی را به دکوراسیون سفید رنگ نشیمن اضافه کرده است. در پشت کاناپه تابلو هایی با قاب های خاکستری و مشکی بر روی دیوار نصب شده است. در کف این فضا یک فرش سفید طرح دار پهن شده است که با دکوراسیون نشیمن مطابقت دارد. یک لوستر مدرن سفید طلایی همراه با یک میز جلو مبلی سفید با پایه های چوبی به سبک اسکاندیناوی نیز در این نشیمن وجود دارد. در کنار کاناپه یک آباژور ایستاده به منظور روشنایی برای مطالعه قرار داده شده است. در مجاورت کاناپه شتری، یک مبل سبز رنگ قرار گرفته است که با گلدان گل با برگ های سبز رنگ موجود در فضا مطابقت دارد. این گیاهان به فضای خانه شادابی و طراوت بخشیده اند.

آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

در قسمت دیگری از فضای نشیمن و روبروی کاناپه شتری رنگ، یک پیانو مشکی رنگ وجود دارد که در مجاورت آن گلدان های کاکتوس قرار داده شده است.هم چنین بر روی دیوار پشت پیانو دو دیوارکوب سفید مشکی تعبیه شده است.

آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

اتاق نشیمن به وسیله یک دیوار شیشه ایی از فضای آشپزخانه جدا شده است. این دیوار های شیشه ایی علاوه بر جداسازی نشیمن از آشپزخانه، فضای نشیمن را از سر و صدا های داخل آشپزخانه دور می کند.  فضای خانه دارای کف پوش چوبی می باشد.

کابینت های آشپزخانه این خانه، آبی رنگ می باشند. و در این فضا یک جزیره آبی رنگ پر زرق و برق در مقابل  یک پس زمینه سفید کاشی کاری شده طراحی شده است. بر روی جزیره سه لوستر شیشه ایی از سقف آویزان شده اند. پنج صندلی ناهار خوری یک مجموعه غذاخوری  را تشکیل می دهند. ظروف سفید ساده بر روی این میز چوبی روستایی جلوه می کنند.

فضای کابینت زیر جزیره به اندازه ایی بزرگ و جادار است که وسایل آشپزخانه در آن به راحتی جا داده می شوند. هم چنین مکان مناسبی برای نگهداری شراب می باشد. قفسه های چوبی آشپزخانه با کابینت های آبی رنگ تناسب دارند. در این آشپزخانه مدرن، قفسه ها پر از وسایل می باشند و بخش فضای ذخیره سازی آن بخشی از دکوراسیون مدرن را می سازد.

طراحی داخلی آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

در اتاق خواب این خانه یک تخت خواب دو نفره قرار گرفته است. کف پوش های چوبی و عناصر چوبی موجود در فضا حس گرمی را به این اتاق سفید بخشیده است. در کف اتاق فرش سنتی با رنگ های گرم و زیبا نارنجی، قرمر و آبی پهن شده است. دو بالش نارنجی رنگ فرش را به تخت پیوند می دهد، در حالی که تن نارنجی در قطعات عناصر چوبی موجود در اتاق نیز مشاهده می شود.

طراحی داخلی آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

یک صندلی سبز شبیه به صندلی اتاق نشیمن در اتاق خواب وجود دارد. که با گلدان با گیاه های سبز مجاورت خود هماهنگی دارد. در قسمتی از اتاق یک کتابخانه سفید رنگ واقع شده است. هم چنین بر روی دیوار پشت تخت نیز یک پروژکتور برای پخش فیلم نصب شده است. در کنار تخت یک آیینه قدی نیز قرار گرفته است.

در این آپارتمان به سبک اسکاندیناوی یک راهرو وجود دارد که منتهی به حمام و سرویس بهداشتی می شود. حمام نیز همانند سایر فضا های خانه به سبک اسکاندیناوی طراحی شده است. و همانند اتاق خواب در کف این فضا نیز یک فرش سنتی قرار دارد. محوطه دوش نیز همانند دیوار تقسیم شیشه ایی بین اتاق نشیمن و آشپزخانه از فضای حمام جدا شده است.

طراحی داخلی آپارتمان

یک شیر آب منحصر به فرد بر روی سینک مستطیلی بر روی دیوار نصب شده است. برای هماهنگی با شیر آب طلایی رنگ در دو طرف آیینه حمام دو دیوار کوب طلایی رنگ نصب شده است. دو گلدان گل بر روی کابینت سینک روشویی قرار گرفته اند و بر روی یک چهارپایه چوبی تعدادی شمع معطر وجود دارد. چند لامپ از سقف آویزان شده اند که فضا را روشن می کنند. در این فضا کف پوش چوبی با کاشی های هندسی سفید جایگزین شده است. یک الگو از کاشی های سیاه و سفید در کف فضا و ورودی حمام تعبیه شده است. در قسمتی از فضا یک استند چوبی قرار گرفته که در آن وسایلی مانند حوله، لوازم آرایشی و شمع های اضافی قرار داده شده است.

طراحی داخلی آپارتمان


حتما ببینید : طراحی و اجرای نماهای مختلف با استفاده از متریال پلی کربنات


سایر تصاویر طراحی داخلی آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

طراحی داخلی آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

طراحی داخلی آپارتمان به سبک اسکاندیناوی

طراحی داخلی آپارتمان

طراحی داخلی آپارتمان

طراحی داخلی آپارتمان

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه معمارآپ