طراحی هتل پارامتریک در بافت قدیمی شهر لندن

هتل پارامتریک “shoreditch” در قسمت جنوبی یکی از قدیمی ترین خیابان های شهر لندن، انگلستان قرار گرفته که توسط شرکت معماری اسپانیایی به نام “AQSO” طراحی و اجرا شده است. این ساختمان دارای یک نمای انعطاف پذیر می باشد که به این قسمت ار شهر لندن شکل متفاوتی را بخشیده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: شرکت معماری AQSO
  • معمار مسئول: شرکت معماری AQSO
  • مکان پروژه: شهر لندن، انگلستان
  • مساحت پروژه: 4700 متر مربع
  • سال ساخت: 2017

هتل پارامتریک

در این منطقه از شهر لندن طراحی هتل به شیوه پارامتریک به عنوان تابعی از مورفولوژی جدید شهری است که سبک های جدید را به واسطه ساختمان های مدرن توسعه می دهند. هم چنین ساختار این پروژه به عنوان یک کاتالیزور معماری است که بر پایه بازسازی و رونق هنر مدرن در بافت یک شهر قدیمی و صنعتی می باشد.

هتل پارامتریک

ساختمان هتل پارامتریک shoreditch که دارای نمایی انعطاف پذیر می باشد، در حالی که به هویت معماری منطقه احترام می گذارد. باعث تغییرات بصری در چشم انداز خیابان شده است. ساختمان هتل از قسمتی که به خیابان منتهی می شود ارتفاع بیشتری دارد و در ضلع دیگر با ساختمان های همسایه در یک ارتفاع می باشد. این قالب به واسطه یک هارمونی هندسی تشکیل شده تا نمای ساختمان در چشم رهگذران زشت و کریه نباشد.

طراحی نمای هتل

این هتل اولین ساختمانی است که علاوه بر کاربری هتل، شامل کاربری هایی مانند: سینما و فروشگاه خرده فروشی سایتی با زبان معماری معاصر، می باشد. این تغییر ماهیت ساختمان در این منطقه که با چنین شیوه های معماری کمتر آشنایی دارد، کاری سخت و دشوار بود. بنابراین بهترین ایده، طراحی یک فضای اقامتی مثل هتل بود زیرا هتل فضایی برای ارتباط با افراد غریبه و آشنا می باشد که به دنبال پیدا کردن مکانی مقرون به صرفه برای مدت زمان اقامت خود هستند.


حتما ببینید : طراحی 50 نمونه دفتر کار مدرن خانگی با ایده های الهام بخش


سایر تصاویر طراحی هتل پارامتریک در بافت قدیمی شهر لندن

طراحی هتل مدرن

طراحی هتل پارامتریک

طراحی هتل مدرن

طراحی هتل مدرن

پلان هتل پارامتریک

پلان هتل پارامتریک

پلان هتل پارامتریک

پلان هتل پارامتریک

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ