معرفی مدل‌ های کابینت کلاسیک

قسمت مهمی از دکوراسیون آشپزخانه به طراحی کابینت ها اختصاص دارد. کابینت ها دارای سبک و انواع مختلفی هستند و نوع آن ها بستگی به طرح کلی خانه و آشپزخانه شما دارد. اگر به سبک‌ های پر جزئیات و تزئینی مانند سبک کلاسیک علاقمند هستید، می توانید ممطابق به دکوراسیون کلاسیک منزل خود، برای آشپزخانه نیز از کابینت کلاسبک استفاده نمایید.

کابینت های کلاسیک یکی از طرح های محبوب دکوراسیون آشپزخانه به شمار می رود به همین علت هیچگاه از مد نمی افتد. این نوع کابینت زیبایی منحصر به فرد خود را هیچ وقت از دست نمی دهد و از نظر طرح و رنگ بسیار متنوع می باشد. در ادامه با ویژگی های کابینت کلاسیک آشنا خواهید شد.

کابینت کلاسیک

ویژگی کابینت کلاسیک : 

کابینت کلاسیک، در آشپزخانه نشان دهنده سبک و طراحی فضا است. این کابینت ها به علت داشتن تزئینات زیبا، موجب می شوند سایر عناصر موجود در فضا به خوبی و به شکل یکپارچه با یک دیگر ادغام شوند و در نهایت آشپزخانه زیبایی را خلق نمایند. کابینت کلاسیک معمولا از نظر متریال، از چوب ساخته می شوند. چوب یکی از قدیمی‌ ترین متریال های مناسب برای ساخت کابینت است و برای کابینت‌ های کلاسیک بهترین گزینه می باشد. معمولا ترکیب رنگی مورد استفاده در کابینت کلاسیک، سفید و یا کرم است.

کابینت های کلاسیک به میزان قابل توجهی موجب افزایش قیمت خانه می شود که این ویژگی مهم ترین مزیت آن به شمار می رود. زیرا این کابینت‌ ها تقریبا خنثی هستند و با هر نوع سلیقه‌ ایی متناسب هستند. بنابراین هنگام ساخت خانه، حتما این نوع کابینت‌ ها را در نظر داشته باشید.


حتما ببینید : 30 ایده طراحی آشپزخانه U شکل


انواع مدل کابینت های کلاسیک : 

کابینت های کلاسبک دارای مدل ها و رنگ های متنوعی هستند. شما می توانید رنگ کابینت را متضاد با کفپوش آشپزخانه و یا متضاد با بخش‌ های مختلف کابینت در نظر بگیرید. در ادامه با 3 مدل کابینت کلاسیک آشنا خواهید شد پس با ما همراه باشید.

1- کابینت کلاسیک چوبی : 

کابینت های چوبی، یکی از بهترین مدل های کابینت کلاسیک محسوب می شود. این مدل کابینت انتخاب بسیار مناسبی برای آشپزخانه می باشد. کابینت های چوبی به گونه ایی طراحی و ساخته می شوند که کم ترین فضا را اشغال نموده و دارای بیشترین فضا برای نگهداری وسائل آشپزخانه هستند. به همین علت بیشتر افراد تمایل به استفاده از این نوع کابینت دارند. این کابینت‌ ها مناسب برای هر سلیقه و هر نوع آشپزخانه‌ ایی، با هر اندازه‌ ایی می باشد.

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک چوبی

کابینت کلاسیک چوبی

2- کابینت کلاسیک سفید : 

کابینت‌ های کلاسیک، خود به تنهایی حاوی جزئیات و تزئینات زیادی مانند: طراحی دستگیره‌ ها، تاج منبت کاری شده و …. هستند. بنابراین بهتر است کابینت کلاسیک به رنگ سفید انتخاب شود. زیرا در غیر این صورت ممکن است در آشپزخانه منجر به ایجاد اغتشاش یا شلوغی بیش از حد شود. البته این موضوع همیشه صدق نمی کند. همه چیز بستگی به المان‌ های دیگر و طراحی شما دارد.

کابینت کلاسیک سفید

کابینت کلاسیک سفید

کابینت کلاسیک سفید

کابینت کلاسیک سفید

3- کابینت کلاسیک رومی : 

کابینت کلاسیک، کمی نسبت به سایر مدل‌ ها تفاوت دارد. تزئینات این مدل‌ ها با الهام از المان‌ های دکوراتیو روم باستان طراحی شده است. هم چنین رنگ این نوع کابینت‌ نیز متفاوت است و معمولا در ترکیب با رنگ‌ های طلایی یا نقره‌ ایی ساخته می‌ شود. کابینت کلاسیک طرح رومی بسیار لوکس می‌ باشد، به همین دلیل بهتر است از سنگ گرانیت برای کانتر یا روی کابینت‌ های پایینی استفاده کنید.

کابینت کلاسیک رومی

کابینت کلاسیک رومی

چند نکته در طراحی کابینت کلاسیک : 

  • طراحی کابینت ها به گونه ایی صورت گیرد که هود در معرض دید نباشد.
  • بایستی دستگیره و سایر جزئیات کابینت‌ های کلاسیک، به شکل کلاسیک طراحی شود که یکپارچگی و هویت آشپزخانه از بین نرود.
  • با توجه به این نکته که طراحی کابینت های کلاسیک به صورت قرینه انجام می گیرد، بهتر است سایر المان‌ های آشپزخانه نیز از این اصل پیروی کنند.