طراحی داخلی آپارتمان با دکوراسیون آفتابی

این آپارتمان با فضایی روشن و پر نور در Park Stone واقع شده است که توسط Olga Tarasenko طراحی شده است. این آپارتمان با دکوراسیون آفتابی دارای یک پلان باز می باشد که شامل یک اتاق نشیمن بزرگ، یک اتاق خواب اصلی، اتاق کودک و دو حمام است. استفاده از رنگ های زرد و آبی در این خانه علاوه بر ایجاد کنتراست زیبا، به فضا انرژی زیادی را نیز القا کرده است. این طراحی مهیج مناسب برای یک زوج جوان است. و سبک زندگی مردن را برای بزرگسالان خانه را فراهم می کند، در حالی که برای اعضای جوان خانواده شادتر و بصری تر می شود. حتی در تاریک ترین روز، این خانه مانند خورشید می درخشد.

دکوراسیون آفتابی

در فضای نشیمن این خانه یک کاناپه خاکستری رنگ مشاهده می شود که کوسن های آبی و خاکستری رنگ که به شکل پراکنده بر روی آن قرار گرفته اند. پرده های سالن نیز به رنگ آبی روشن می باشند. و فضای چشم نوازی را در برابر دیوار های سفید خلق کرده اند. کنسول تلویزیون نیز از ترکیب رنگ سفید و زرد ساخته شده است که می تواند در مقابل طرح آبی قرار بگیرد.

در مقابل پنجره، مجموعه ایی از گلدان های گل در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفته اند. این گیاهان در گلدان های یک رنگ اما در اشکال مختلف وجود دارند. چند لوستر سفید نیز در کنار پنجره و در معرض نور خوشید در بالای صندلی راحتی گوشه اتاق، از سقف آویزان شده اند. فرش واقع در نشیمن نیز در تضاد با اکسسوری و لوازم نشیمن سفید رنگ می باشد که در زیر کاناپه بر روی زمین پهن شده است. کف پوش چوبی نیز خیلی روشن و نزدیک به رنگ سفید می باشد.

در داخل کابینت سفید رنگ آشپزخانه یک آکواریوم تعبیه شده است که هم از نشیمن و هم از آشپزخانه قابل مشاهده می باشد.

کابینت های آشپزخانه ترکیبی از رنگ سفید و زرد هستند. و حد فاصل کابینت ها نیز با نوار زرد براق پوشیده شده است. در این آشپزخانه شش صندلی غذا خوری فیروزه ایی رنگ یک میز مستطیلی سفید را احاطه کرده اند. در بالای این میز مدرن یک پانل مستطیلی (همانند شکل مستطیلی میز غذا خوری) در سقف نصب شده است که سه لوستر از آن ویزان شده اند. هم چنین بر روی میز یک گلدان تزئینی تم زرد را به فضا می دهد به این صورت که در آن لاله های زرد با انواع صورتی شاد ترکیب شده است. حتی برخی از ماهی های داخل آکواریوم دیواری نیز با طرح دکوراسیون آفتابی این خانه هماهنگ شده اند.

این آشپزخانه با دو پله به فضایی مقابل پنجره منتهی می شود که چشم انداز فوق العاده ایی توسط پنجره بزرگ آن ارائه می شود. در این فضای دنج یک مبل خاکستری رنگ و یک مبل راحتی زرد رنگ قرار دارد که فضای آرامش بخشی را خلق کرده اند. در این مکان علاوه بر مشاهده چشم انداز متحصر به فرد بیرون می توانید از نمایش آرام بخش ماهی های رنگارنگ و متنوع داخل آکواریوم لذت ببرید. در جلوی مبل خاکستری رنگ یک میز برای قرار دادن یک فنجان چای، دمنوش و … وجود دارد.

طراحی داخلی آپارتمان با دکوراسیون آفتابی

در اتاق خواب اصلی این خانه متفاوت با سایر فضا ها یک دکوراسیون بنفش و سفید مشاهده می شود. در دو طرف تخت خواب دو لوستر شیک و لوکس سفید از سقف آویزان شده است. در مقابل تخت قفسه ایی را مشاهده می کنید که در آن گلدان های تزئینی، گلدان هایی شبیه به گلدان های داخل سالن و قاب عکس های خانوادگی قرار گرفته است.

اتاق کودک این آپارتمان همانند سالن نشیمن و آشپزخانه دارای دکوراسیون آفتابی می باشد. و صندلی میز مطالعه در واقع همان طراحی است که در آشپزخانه به عنوان صندلی های ناهار خوری استفاده شده است. یک فرش با طرح فانتزی نیز بر روی کف قرار داده شده است. در مجاورت دیوار  زرد رنگ اتاق، یک دیوار سیاه رنگ قرار گرفته که بر روی آن نقشه جهان کشیده شده است.

تخت خواب نرم و صاف اتاق نیز به رنگ آبی فیروزه ایی می باشد. در گوشه ایی از اتاق خواب، یک فضای بازی برای کودکان ساخته شده است، که شامل: نردبان، دیوار صعود و طناب کوهنوردی می باشد. در فضای زیر پلتفرم یک تابلوی بازی قرار دارد که یک لامپ کوچک نیز در این فضا به منظور مطالعه تعبیه شده است.

طراحی داخلی آپارتمان با دکوراسیون آفتابی

در قسمت ورودی یک دیوار منحصر به فرد با استفاده از کاشی هندسی ایجاد شده است. و تنها نیمی از دیوار را پوشش می دهد وبا لبه های نامنظم و پراکنده به پایان می رسد. دیواری که در مجاورت آن قرار دارد کمی تیره تر است که باعث جلوه بیش از حد این طراحی هندسی شده است. یک صندلی مکعبی شکل فیروزه ایی نیز در گوشه ایی از راهرو قرار دارد که هماهنگ با دکوراسیون آفتابی این خانه می باشد.

طراحی داخلی آپارتمان

در حمام، فضای پشت دوش، وان حمام و توالت فرنگی با استفاده از کاشی های آبی روکش شده است. قسمت بالا و پایین کابینت روشویی نیز با استفاده از کاشی های سفید و آبی پوشانده شده است.

طراحی داخلی آپارتمان با دکوراسیون آفتابی


حتما ببینید : ایده های طراحی لوستر مدرن با ظاهری شگفت انگیز


سایر تصاویر طراحی داخلی آپارتمان با دکوراسیون آفتابی

دکوراسیون آفتابی

دکوراسیون آفتابی

دکوراسیون آفتابی

طراحی داخلی آپارتمان با دکوراسیون آفتابی

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه معمارآپ