معرفی 28 ایده برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

امکان دارد کمی انتخاب مناسب ترین و بهترین رنگ برای دکوراسیون آشپزخانه سخت باشد. بعضی از متخصصین طراحی داخلی اعتقاد دارند که هنگامی که قصد انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و یا منزل مسکونی خود دارید باید از رنگ های خنثی برای پرده ها استفاده کنید. ولی بعضی دیگر از طراحان داخلی از سلیقه شخصی خود در طراحی دکوراسیون منزل استفاده می کنند و از رنگ های شاخص و برجسته در فضا بهره می گیرند.

البته معمار شاپ در این مطلب تاکید بر انتخاب رنگ مورد نظر برای آشپزخانه توسط خود کارفرما را دارد ولی برای این که یک راهنما برای انتخاب رنگ در اختیار شما عزیزان قرار دهد در این مطلب 28 ایده جذاب و منحصر به فرد برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه را به شما معماران و علاقمندان به طراحی داخلی نشان می دهد.

 

1- ترکیب رنگ های خنثی با یک بافت یا تکسچر جذاب

استفاده از رنگ های خنثی به معنی کسل کننده کردن یک فضا نیست. این آشپزخانه توسط شرکت معماری Godrich طراحی شده است. این تیم طراحی برای زنده و پویا کردن این دیوار های به رنگ خاکستری، از تکسچر و بافت بهره گرفته است. کاشی های تعبیه شده در روی کانتر براق و بین کابینت های این آشپزخانه به فضا جلا داده است. هم چنین این کابینت های از جنس چوب که در آشپزخانه وجود دارد باعث افزایش جذابیت بصری فضا شده اند. لوستر های آویزان شده از سقف نیز به دلیل رنگ مورد استفاده در آن ها در این فضا کنتراست مناسبی را ایجاد کرده است.

 طراحی دکوراسیون آشپزخانه

2- آشپزخانه ای با رنگ سبز آبی

این آشپزخانه توسط گروه معماری Black Lacquer Design طراحی شده است. این تیم طراحی برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از رنگ خنثی سبز آبی استفاده کرده است که به طور حتم شما پس از دیدن این آشپزخانه علاقمند به رنگ سبز آبی خواهید شد. استفاده از رنگ های کم مایه می توانند بسیار مدرن تر از رنگ سفید کرمی و طوسی روشن باشند.

ایده انتخاب رنگ

3- استفاده از کابینت هایی به رنگ آبی ملایم

استفاده از رنگ آبی ملایم می تواند انتخاب مناسبی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه باشد. این آشپزخانه توسط گروه معماری Shaker Kitchen طراحی شده است. این تیم معماری در طراحی در این آشپزخانه از دو پرده به رنگ آبی روشن نیز استفاده کرده است.

ایده انتخاب رنگ

4- استفاده از رنگ فیروزه ایی در آشپزخانه

رنگ قابلیت این را دارد که بدون هزینه و به تنهایی به یک آشپزخانه قدیمی رنگ و رویی تازه هدیه کند. این آپارتمان که واقع در بروکلین نیویورک می باشد توسط گروه معماری Chad McPhail طراحی شده است. این تیم معماری در طراحی این آشپزخانه از رنگ فیروزه ایی استفاده کرده است که یکی از نمونه های زیبا و جذاب استفاده از این رنگ محسوب می شود. استفاده از این رنگ زیبا برای کابینت ها و دیوار ها به خوبی توانسته است تا این فضا را زنده و پویا کند.

 طراحی دکوراسیون آشپزخانه

5- آشپزخانه ایی که از آثار پیت موندریان الهام گرفته شده است

این آشپزخانه که توسط شرکت معماری Ande Bunbury طراحی شده است از آثار نقاش معروفی به نام پیت موندریان الهام گرفته شده است. شرکت طراحی Ande Bunbury در طراحی این آشپزخانه از ایده بهره گرفتن از رنگ های متنوع برای تبدیل کابینت های قدیمی به یک المان چشم گیر استفاده کرده است.

ایده انتخاب رنگ

6- آشپزخانه ایی که از طرح آشپزخانه های قدیمی الهام گرفته شده است

این آشپزخانه کوچک توسط معماری به نام Williams Ridout طراحی شده است. این معمار در طراحی این آشپزخانه برای این کابینت ها از رنگ های متداول که هیچ وقت از مد نمی افتند استفاده کرده است. هم چنین از رنگ های روشن و براق برای تجهیزات و وسایل آشپزخانه استفاده کرده است تا ظاهری شبیه به آشپزخانه های نوستالژیک قدیمی داشته باشد. دیوار های این آشپزخانه سفید رنگ هستند و کابینت ها دارای رنگ سربی می باشند. در این آشپزخانه دستگاه اسپرسوساز روی کابینت در کنار رنگ قرمز و براق یخچال موجب زنده شدن فضا شده است.

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

7- استفاده از رنگ بنفش برای آشپزخانه

شرکت پنتون برای سال 2018 رنگ بنفش را انتخاب کرده است. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که امسال پرده های مختلف این رنگ را در هر فضایی و حتی آشپزخانه نیز مشاهده کنید. این آشپزخانه بنفش رنگ توسط معماری به نام Lewis Alderson طراحی شده است. Lewis Alderson در طراحی این آشپزخانه از دو پرده استفاده کرده است که متفاوت با این رنگ می باشند. رنگ بنفش در کنار کابینت های چوبی، کاشی های آبی رنگ کف پوش و دیوار هایی به رنگ کرم در این فضا کنتراست قابل توجهی را ایجاد کرده است.

ایده انتخاب رنگ

8- استفاده از رنگ مشکی در آشپزخانه

استفاده از مبلمان های روشن با دیوار های تیره در فضای آشپزخانه می توانند این مکان را دراماتیک تر کنند. این آشپزخانه توسط گروه معماری به نام The Vawdrey House طراحی شده است. این تیم معماری در طراحی این آشپزخانه از جداره های تیره استفاده کرده است که در کنار جزیره سفید رنگ آن ترکیب زیبایی را در این فضا به وجود آورده اند و باعث شده اند تا فضای این آشپزخانه بزرگ تر دیده شود.

ایده انتخاب رنگ

9- استفاده از رنگ زیتونی در آشپزخانه

این آشپزخانه توسط معماری به نام Williams Ridout طراحی شده است. این معمار با استفاده از رنگ زیتونی فضایی پویا و زنده را در این آشپزخانه به وجود آورده است. هم چنین کابینت های این آشپزخانه به صورت سفارشی ساخته شده است. این کابینت های به رنگ سبز زیتونی در کنار کابینت های چوبی ترکیب زیبایی را خلق کرده است. هم چنین در مقابل کانتر براق این آشپزخانه که از جنس استیل ساخته شده است به فضا کنتراست خوبی بخشیده است.

 طراحی دکوراسیون آشپزخانه

10- آشپزخانه به رنگ صورتی

این آشپزخانه صورتی رنگ توسط شرکت معماری Colombo and Serboli طراحی شده است. اگر علاقمند به رنگ صورتی باشید یا از این رنگ متنفر باشید نکته مهم و قابل توجه این است که پرده های مختلف این رنگ همیشه متناسب با روح زمان بوده اند. بنابراین واضح و روشن است که استفاده از این رنگ در فضای آشپزخانه همیشه مورد اهمیت و توجه بوده است. ولی آن چه که در این مطلب درباره یک آشپزخانه صورتی رنگ مد نظر است، فضایی شلوغ که پر از رنگ هایی باشد که تنها علاقمند به آن هستید، نیست. در این آشپزخانه مسئله طراحی فقط با یک دیوار تک صورتی رنگ حل شده است. کمد سبز رنگ بر روی این دیوار صورتی رنگ، کنتراست رنگی متناسب با فضا را به وجود آورده است.

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

11- از رنگ های مات برای کابینت ها استفاده شده است

اگر شما قصد دارید تا آشپزخانه خود را مرمت و بازسازی کنید و یا قصد دارد که خرابی ها و خراش های روی کابینت ها خیلی دیده نشوند بهتر است که از رنگ های مات استفاده کنید. استفاده از رنگ های مات بر خلاف رنگ های براق موجب می شود تا خرابی ها و خط و خش ها کمتر دیده شوند زیرا این سطوح مستقیما نور را منعکس نمی کنند. در این آشپزخانه کابینت های که از جنس چوب افرا هستند رنگ خورده اند و در کنار کابینت هایی که به رنگ چوب گردو هستند، ترکیب جالب توجهی را به وجود آورده اند. هم چنین در این آشپزخانه کاشی های مشکی و ریز بین کابینت ها جلا خاصی به فضا بخشیده اند.

 طراحی دکوراسیون آشپزخانه

12- استفاده از رنگ آبی دریایی در آشپزخانه

اگر شما قصد دارید تا یک آشپزخانه با فضایی آرام که مناسب با رویا های شما است را خلق کنید برای تحقق این رویا می توانید از پرده های آرامش بخش به رنگ آبی و طوسی روشن استفاده کنید. این آشپزخانه توسط گروه طراحی JAS Design طراحی شده است. این تیم طراحی برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از رنگ آبی دریایی استفاده کرده است تا باعث به وجود آمدن فضایی آرامش بخش در این آشپزخانه شود.

 طراحی دکوراسیون آشپزخانه

13- استفاده از رنگ سبز تیره در آشپزخانه

در طراحی آشپزخانه بعضی از رنگ های روشن همیشه می توانند ماندگار باشند، زیرا حسی از فضا های قدیمی را به وجود می آورند. یکی از این رنگ های روشن قدیمی سبز تیره است. این آشپزخانه توسط شرکت معماری JAS Design Build طراحی شده است. این تیم طراحی برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از رنگ سبز تیره استفاده کرده است. این رنگ به طراوت بهار است و در کنار کف پوش چوبی زیبایی خود را بیشتر به نمایش می گذارد.

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

14- استفاده از رنگ کله غازی در آشپزخانه

رنگ سبز کله غازی، رنگی ماندگار است که به نظر می رسد هم با رنگ های سرد و هم با رنگ های گرم خیلی خوب کار می کند. این آشپزخانه توسط معماری به نام Devol Kitchens طراحی شده است. Devol Kitchens برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از رنگ کله غازی استفاده کرده است تا حس فضا های دهه 60 میلادی را به این فضا ببخشد.

 طراحی دکوراسیون آشپزخانه

15- آشپزخانه های تک رنگ و منوکروم

این آشپزخانه توسط معمارانی به نام Gleba and Stoermer طراحی شده است. این آشپزخانه کوچک و تک رنگ حس شادی را در فضا به وجود آورده است. ترکیب پرده های انرژی بخش قرمز رنگ با کابینت هایی که درب های بدون زهوار و ساده دارند باعث خلق یک آشپزخانه کاملا مدرن و زنده شده است.

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه


حتما ببینید: تبدیل یک کارخانه قدیمی مبدل برق به رستوران در استرالیا


16- استفاده از رنگ یشمی در آشپزخانه

این آشپزخانه توسط گروه معماری Black Lacquer Design طراحی شده است. این تیم معماری برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، از رنگ یشمی استفاده کرده اند. این رنگ بسیار جلب توجه می کند و ترکیب آن با شیرآلات طلایی رنگ، کاشی کاری سفید و رنگ خاکی فضایی گرم و دعوت کننده را ایجاد کرده است.

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

17- بهترین رنگ برای سقف آشپزخانه

شما می توانید با بهره گیری از رنگ آمیزی سقف آشپزخانه با رنگ های شاخص یک وجهه خاص و غیر منتظره به فضای ببخشید. رنگ هایی که ترکیب سفت تر و ژل مانندی دارند، نسبت به سایر رنگ های مورد استفاده در فضاهای داخلی کمتر چکه می کنند و برای رنگ آمیزی سقف مناسب تر هستند. این آشپزخانه سفید رنگ که توسط شرکت معماری Tara Seawright طراحی شده است از این راه حل استفاده کرده است.

 طراحی دکوراسیون آشپزخانه

18- رنگ آمیزی آشپزخانه با ترکیبی از رنگ های آبی و سبز

در هرجایی استفاده از رنگ سبز دلیل قانع کننده دارد. رنگ سبز از رنگ گیاهان گرفته تا رنگ سال پنتون در سال 2017، رنگی است جاودانه و انرژی بخش که می تواند هر فضایی را گرم تر و دعوت کننده تر کند. این آشپزخانه توسط گروه معماری Brett Mickan Interior Design طراحی شده است. تیم طراحی برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از رنگ سبز تیره در کنار پرده های پر رنگی از رنگ آبی استفاده کرده است.

ایده انتخاب رنگ

19- استفاده از رنگ سبز لیمویی در آشپزخانه

این آشپزخانه کلاسیک سیاه و سفید توسط گروه معماری Kropat Interior Design طراحی شده است. این تیم معماری برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از رنگ سبز لیمویی استفاده کرده است تا فضا را پویا و زده تر کند. این ایده تحسین برانگیز است زیرا تنها با تغییر رنگ چند المان خاص در این طراحی به وجود آمده است. بنابراین هر زمان که از این فضا خسته شدید می توانید با هزینه خیلی کم آن را تغییر دهید.

 طراحی دکوراسیون آشپزخانه

20- استفاده از یک جزیره رنگی در آشپزخانه

این آشپزخانه سفید رنگ توسط گروه معماری Vidal Design طراحی شده است. این تیم معماری برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از رنگ قرمز رسی برای جزیره وسط آشپزخانه استفاده کرده است تا حال و هوای فضا را عوض کند. این جزیره رنگین متناسب با کاشی هایی است که با طرح هندسی در حد فاصل کابینت ها کار شده است.

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

21- استفاده از رنگ زرد خردلی در آشپزخانه

این آشپزخانه توسط گروه معماری Jas Design Build طراحی شده است. این تیم معماری برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از رنگ زرد خردلی استفاده کرده است. این رنگ باعث جذابیت فضای آشپزخانه شده است. تیم طراحی Jas Design Build با انتخاب رنگ آبی مات برای جزیره این آشپزخانه طراحی این فضا را تکمیل کرده است.

ایده انتخاب رنگ

22- استفاده از رنگ زرد لیمویی در آشپزخانه

این آشپزخانه توسط گروه معماری Alys Designs طراحی شده است. این تیم معماری برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از رنگ زرد لیمویی استفاده کرده است. نمی توان رنگی شادتر از رنگ زرد در طیف رنگ ها پیدا کرد. به همین علت تیم طراحی با انتخاب این رنگ شاد کابینت های قدیمی آشپزخانه را درخشان تر کرده است. هم چنین تیم طراحی از چوبی به رنگ بسیار روشن برای پوشش دیوار ها و کف پوش استفاده کرده است و باعث به وجود آمدن توازن در کنار این رنگ زرد جالب توجه شده است.

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

23- آشپزخانه مدرن اسکاندیناویایی

این آشپزخانه توسط معماری به نام Isabelle McAllister طراحی شده است. این معمار برای طراحی آشپزخانه از پرده های روشن آبی متوسط برای کابینت های آشپزخانه استفاده کرده است. هم چنین این طراح از دستگیره هایی به رنگ زغال سنگی برای ایجاد کنتراست در فضا استفاده کرده است.

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

24- استفاده از رنگ نارنجی در آشپزخانه

این آشپزخانه توسط گروه معماری Kingstone Builders طراحی شده است. این تیم طراحی برای بازسازی آشپزخانه این ویلا از رنگ های روشن و درخشان مانند نارنجی استفاده کرده است. اگر در آشپزخانه شما حد فاصل کابینت های کف و کابینت های بالایی یک دیوار ساده است به این شکل می توانید فضای خود را خاص تر کنید.

ایده انتخاب رنگ

25- آشپزخانه با چاشنی رنگ صورتی

دکوراسیون این خانه توسط شرکت معماری Laura Burleson Interiors طراحی شده است. این تیم طراحی برای روشنایی ها از رنگ صورتی پر رنگ استفاده کرده است که موجب شده آشپزخانه سنتی سفید رنگ طرحی شاخص پیدا کند. شما می توانید در طراحی یک فضا با استفاده از بعضی رنگ ها به عنوان چاشنی تفاوت قابل توجهی را در فضا به وجود بیاورید.

ایده انتخاب رنگ

26- آشپزخانه کلاسیک سفید رنگ

آشپزخانه سفید رنگ این خانه مدرن توسط گروه طراحان داخلی Holly Mathis طراحی شده است. این تیم معماری با طراحی شلف و قفسه های چوبی و کرکره آویزان روی پنچره، جذابیت بصری خاصی را در فضای این آشپزخانه خلق کرده است. طراحان برای جزیره آشپزخانه رنگ خاکستری را انتخاب کرده اند که باعث عمق بیشتری در فضا شده است. اگر شما قصد دارید تا برای طراحی آشپزخانه خود از یک سبک ماندگار استفاده کنید، آشپزخانه های کلاسیک سفید رنگ در هر زمانی مد روز می باشند. هم چنین شما می توانید برای کمی مزه دار کردن این فضا ها، از میوه ها یا گل های طبیعی استفاده کنید تا باعث گرم تر شدن فضای شما شوند.

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

27- استفاده از رنگ آبی تیره در آشپزخانه

این آشپزخانه توسط معماری به نام Meriwether Inc طراحی شده است. این معمار برای طراحی دکوراسیون این آشپزخانه از رنگ آبی تیره یاآبی کبالت برای کابینت ها استفاده کرده است. استفاده از این رنگ برای کابینت ها باعث جلب توجه در فضا شده است. Meriwether Inc هم چنین رنگ یخچال را نیز متناسب با رنگ درب های کابینت که به صورت دستی رنگ شده اند، انتخاب کرده است.

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

28-استفاده از رنگ سبز نعنایی در آشپزخانه

طراح برای انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از رنگ سبز نعنایی استفاده کرده است. رنگ سبز نعنایی که رنگ کارخانه ای کابینت های این آشپزخانه می باشد در کنار کانتر چوبی این آشپزخانه باعث به وجود آمدن فضایی گرم شده است. و هم چنین استفاده از رنگ سبز نعنایی جذابیت فضا را نیز دو چندان کرده است.

ایده انتخاب رنگ

منبع: thespruce

ترجمه: از تحریریه معمار آپ