طراحی رستوران Transformer Fitzory توسط گروه معماری Breathe

معماران گروه معماری Breathe یک کارخانه قدیمی مبدل را تبدیل به یک رستوران به نام Transformer Fitzory در شهر مبلبورن، استرالیا کرده اند. تیم طراحی Breathe در باز سازی این مکان و طراحی رستوران Transformer Fitzory به ساخت دو فضا، توجه ویژه ایی کرده اند. ساختن یک فضا برای باغ و دیگر فضا ساختن اتاقی به منظور نگهداری اسباب و وسایل رستوران می باشد. به شکلی که سالن غذا خوری رستوران Transformer Fitzory دارای فضایی گرم و صمیمی باشد و این حس را به مشتریان خود القا کند.

طراحی رستوران

هدف معماران Breathe از طراحی این رستوران این بوده است تا حداکثر انعطاف پذیری و طول عمر فضا را با حفظ حداکثر ساختار و بافت موجود، امکان پذیر سازند و هم چنین آشپزخانه را به عنوان یک المان ساده و ظریف نمایش دهند.

طراحی رستوران

در این رستوران غذا های گیاهی Transformer Fitzory و غذا های فصلی برای مشتریان سرو می‌شود.

طراحی رستوران

این فضا علاوه بر یک رستوران برای افراد گیاه خوار یک نیروی الهام بخش و انگیزشی برای معماری پایدار ساختمان نیز است. گروه معماری Breathe با ایده از منو گیاهی رستوران یک پالت ساده از متریال بومی و طبیعی را در ساختمان این رستوران استفاده کرده اند. این متریال شامل چوب های بازیافتی به کار رفته در آشپزخانه و میز هایی بازیافتی ایستگاه Geelong، فریم های درب و فلز کاری ملایم، مبلمان داخلی و شیرآلات ساخته شده از مصالح بومی است.

معماری رستوران

و در نهایت در فضای داخلی این رستوران از گیاهان بومی برای فضا سازی و ایجاد نشاط و شادابی محیط استفاده شده است.

معماری رستوران

عملکرد ساختمان به عنوان یک رستوران گیاه خواری به مخاطبان پیشنهاد می شود که باعث کاهش قابل ملاحظه ای در انتشار کربن در جریان چرخه حیات شده است.


حتما ببینید: تراشیدن مناظر سرسبز توسط گای لارامی با استفاده از کتاب های قدیمی در برزیل


سایر تصاویر پروژه طراحی رستوران Transformer Fitzory توسط گروه معماری Breathe

معماری رستوران

طراحی رستوران در استرالیا

طراحی رستوران در استرالیا

طراحی رستوران در استرالیا

منبع: architecture and design

ترجمه: از تحریریه معمار آپ