ایده‌ هایی استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون داخلی

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون داخلی بسیار چشم نواز خواهد بود و فرقی ندارد که در نشیمن یا اتاق خواب ، روی میز و یا قفسه مورد استفاده قرار گیرد. انتخاب صحیح و درست گل برای هر فضایی بیسیار حائز اهمیت می باشد. فرقی ندارد دکوراسیون منزل شما مدرن و یا کلاسیک باشد. زیرا ترکیب گل‌ های زیبا و گلدان های متناسب با سبک مورد نظر جلوه زیبا و خاصی به منزل شما خواهد بخشید. و به بهترین شکل ممکن طبیعت را وارد خانه شما می کند. در این مطلب ایده هایی جالب استفاده از گل‌ و گیاه در دکوراسیون ارائه شده است.

1- گل و گیاه در دکوراسیون ورودی خانه :

بهترین شیوه برای دعوت کنندگی مخاطب به منزل استفاده از گل در ورودی منزل می باشد. به همین علت ورودی منزل یکی از تاثیر گذار ترین مکان ها برای استفاده از گل می باشد. وجود گل های زیبا علاوه بر این که مهمانان شما را دعوت به داخل فضا می کند. موجب می شوند آنان با مشاهده این گل های زیبا روحیه بهتری برای گرم گرفتن و صحبت کردن داشته باشند. در تصویر زیر سمت راست مشاهده می کنید که ترکیبی از رنگ های سبز و بنفش گل های بلند تا چه اندازه جذاب به نظر می رسند و امکان دارد تحسین مهمانان شما را برانگیزند. بلند بودن شاخه های این گل موجب می شود مهمانان به هنگام بالا رفتن از پله ها توجه شان به گل ها جلب شود. در تصویر سمت چپ نیز می بینید که گل ها از همان بدو ورود مهمانان به داخل حال خوب خانه را به میهمانان منتقل می کنند.

گل و گیاه در دکوراسیون داخلی

2- گل و گیاه در دکوراسیون فضای غذا خوری : 

یکی از بهترین مکان ها برای قرار دادن گل ، میز غذا خوری می باشد. قرار دادن یک گلدان گل در وسط یک میز گرد جذابیت بسیاری خواهد داشت. اما در میز های مستطیل شکل نیاز به چند گلدان گل دارند. شما می توانید بر روی میز 8 نفره سه گلدان به صورت ردیفی قرار دهید. استفاده از گلدان هایی به رنگ تیره با گل های سبز و سفید روشن نیز موجب ایجاد تمایز زیبایی خواهند شد که توجه هر بیننده ایی را به خود جلب خواهند کرد.

گل و گیاه در دکوراسیون داخلی

3- استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون اتاق خواب :

یکی از شیوه های ایجاد فضایی لطیف و رمانتیک در اتاق خواب استفاده از گل می باشد. مزیت استفاده از گل در کنار تخت خواب نه تنها موجب ایجاد زیبایی بصری می شود ، بلکه هر فردی در زمان بیدار شدن نیز با مشاهده گل انرژی می گیرد و روز بهتری را شروع خواهد کرد. در تصویر زیر سمت راست مشاهده می کنید که گل روز صورتی در گلدانی مسی که با پایه آباژور ست شده ترکیب جذابی را خلق نموده است و گلدان را تبدیل به جزء جدا نشدنی اتاق کرده است. برای استفاده از گل در دکوراسیون اتاق خواب بایستی به چیدمان میز کنار تخت خواب دقت نمایید تا هماهنگی میان لوازم ایجاد شود. رنگ تخت خواب ، میز پاتختی ، ملحفه ها ، کتاب و چراغ خواب بایستی با گل های موجود در گلدان هماهنگ باشند.

گل و گیاه در دکوراسیون داخلی


حتما ببینید : 10 ایده دکوری مینیمال و مناسب برای تمامی فصول


4- استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون اتاق نشیمن :

شما می توانید دکوراسیون نشیمن خود را با استفاده از گل هایی با ظاهری فریبنده ، جذاب کنید. در تصویر زیر سمت راست مشاهده می کنید که بر روی میز وسط از یک گلدان کروی کل با گل های توپی شکل بنفش زیبا استفاده شده است. هم چنین طراح با قرار دادن یک گلدان بلند دیگر در گوشه نشیمن ، جذابیت اتاق را دوچندان کرده است. چیدمان طبیعی این نشیمن با استفاده از اشیاء طبیعی و یک نقاشی زیبا بسیار چشم نواز شده است. شما می توانید با تغییر رنگ گل های منزل ، جلوه ایی تازه به دکوراسیون منزل خود ببخشید. بیشتر مواقع می توان با کم ترین تغییرات ، تاثیرات چشمگیری را در دکوراسیون داخلی ایجاد نمود. هم چنین تغییر گل و گیاه نیز ایده خوبی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون محسوب می شود. به عنوان مثال در تصویر زیر سمت چپ مشاهده می کنید که فرم و رنگ گل ها با کوزه دکوری و پاف هماهنگی خوبی دارند.

گل در دکوراسیون

5- استفاده از گل روی میز بار :

شما می توانید با قرار دادن گل و گلدان بر روی میز بار کنار دیوار که مکانی برای سرو غذا و نوشیدنی است ، حال و هوای دوست داشتنی تری به فضا ببخشید. قرار دادن گلدان در فضا های متنوع و متفاوت کمک بیشتری به جذابیت فضا می کند. در تصویر زیر سمت راست مشاهده می کنید که استفاده از گل های لاله زیبا به اتاق جلوه بهتری بخشیده است و برای این که فضا لوکس تر به نظر برسد از گلدان طلایی رنگ استفاده شده است. بعضی از طراحان داخلی معتقد هستند که استفاده از گل و گیاه طبیعی و ارگانیک بیشتر الهام بخش است. یک طراح مکزیکی به نام “ناتالیا میار” بر این باور است که طبیعت همیشه بر کارهای او تاثیر گذار بوده است.

گل در دکوراسیون

6- استفاده از گل در قفسه : 

یک طراح داخلی انگلیسی به نام “الکساندر جیمز” بر استفاده از گل و گلدان در قفسه ها تاکید دارد. وی می گوید: استفاده از گل ها می تواند طراحی منزل شما را جذاب تر کند و موجب شود فضای داخل قفسه ها تازه‌ تر به نظر برسند.

در تصویر زیر سمت راست مشاهده می کنید که قرار دادن گل ها در قفسه ها موجب بخشیدن زیبایی خاص به قفسه ها شده است. استفاده از گلدان ها موجب شده تا فضای خشک و رسمی قفسه کتاب به راحتی از بین برود. در تصویر سمت چپ نیز می بینید که گلدان های شیشه ایی ریشه گل ها را نشان می دهند و بسیار جذاب هستند. رنگ دودی گلدان استوانه ایی شکل نیز شگفت انگیز است.

قفسه های اتاق خواب یا دیگر اتاق های خانه خود را با گل زیبا کنید و شاهد اثر آن در زیبایی بصری فضا ها خواهید بود. هم چنین یکی از مواردی که بایستی به آن دقت کنید ترکیب رنگ های گل ها و گلدان ها می باشد.

گل در دکوراسیون