10 ایده دکوری مینیمال

معمولا تغییر دکوراسیون با تغییر فصل صورت می گیرد و بهتر است از لوازم مناسب هر فصل برای تغییر دکوراسیون استفاده شود. زیرا اگر با تغییر هر فصل بخواهید تعدادی وسیله نو تهیه نمایید ، خیلی زود کمد ها ، کابینت ها و انباری ها پر از وسایل دکوری می شود که امکان دارد در سال بعد و با تغییر مد دیگر کاربردی نداشته باشند. به همین علت بهتر است برای دیزاین دکوراسیون از وسایلی بهره بگیرید که در تمامی فصول زیبا و کاربردی باشند و چندان تابع مد نباشند. در این مطلب با 10 ایده دکوری مینیمال که برای تمامی فصول مناسب هستند آشنا خواهید شد.

1- ظروف تزئینی :

همیشه بر روی میز عسلی ، طاقچه و یا اپن آشپزخانه یک ظرف تزئینی قرار دهید. شما می توانید این ظرف تزئینی را در فصل پاییز با مخروط کاج و آجیل ، در تعطیلات و جشن ها با اشیاء جذاب مانند توپ های کوچک دکوری و در دیگر فصول سال با میوه های همان فصل (لیموترش برای تابستان) پر کنید. در صورتی که این ظروف پهن و کم عمق باشند کاربرد بیشتری دارند و اگر این ظروف سفید باشند اشیاء داخل ظرف بیشتر جلوه خواهند کرد.

ایده دکوری مینیمال

2- گلدان بلند شیشه ایی : 

یکی از ایده های دکوری مینیمال برای تغییر دکوراسیون و نشان دادن عناصر مربوط به فصل ، استفاده از گل های مخصوص فصل ، شاخ و برگ درختان و المان های طبیعی مانند صدف می باشد. یک ظرف استوانه ایی شکل شیشه ایی هم زمان برای قرار دادن تمامی این موارد کاربرد دارد.

ایده دکوری مینیمال

3- جاشمعی های شیشه ایی : 

یکی دیگر از ایده های دکوری مینیمال ، استفاده از جاشمعی های لاله ایی و حباب دار است. شما می توانید از این جاشمعی ها در داخل خانه ، راهرو و راه پله و حتی حیاط و بالکن به عنوان جایی مخصوص شمع استفاده نمایید و با روشن کردن تعدادی از آن ها فضای شاعرانه ایی را در شب خلق کنید. هم چنین می توان این جاشمعی ها را خالی و بدون هیچ تزئیناتی استفاده نمود و یا عنصری از هر فصل را به آن اضافه نمود. به عنوان مثال می توان در فصل تابستان از ماسه استفاده نمود و در فصل پاییز نیز در کنار شمع ها برگ های نارنجی و زرد رنگ قرار دهید.

ایده دکوری مینیمال

4- سبد سیمی : 

در فصل زمستان استفاده از سبد سیمی در کنار شعله های آتش شومینه منجر به ایجاد هماهنگی زیبایی در دکوراسیون خواهد شد. و ظاهر زیبایی را به دکوراسیون شما خواهد بخشید. و در فصل تابستان نیز می توان پارچه های رنگارنگی را در داخل سبد قرار داد. در فصل پاییز این سبد ها جای خوبی برای گذاشتن پتو های سبک ، کوچک و بافتنی هستند. البته این سبد های سیمی علاوه بر موارد ذکر شده ، کاربرد های فراوان دیگری دارند. و می توان از آن برای جمع کردن اسباب بازی ، آلبوم و دیگر وسایل دم دستی نیز استفاده نمود.

ایده دکوری مینیمال

5- روانداز با رنگ های خنثی : 

یکی از بهترین ابزار های خوش آمد گویی به هر فصل استفاده از یک روانداز نرم و به رنگ کرم ، خاکستری و بژ می باشد. حتی می توان به راحتی این روانداز ها را از اتاق نشیمن به اتاق خواب یا ایوان انتقال داد. امکان دارد تصور کنید این روانداز تنها در فصل پاییز و زمستان کاربرد دارد اما این طور نیست. زیرا در فصل تابستان نیز گاهی باد کولر آزار دهنده می شود و نسیم شب های تابستان ممکن است کمی سرد باشند. بنابراین بهتر است به هنگام نشستن در ایوان از یک روانداز استفاده کنید.

ایده دکوری مینیمال


حتما ببینید : 30 ایده طراحی دیوار پشت تلویزیون


6- پوست مصنوعی : 

یکی دیگر از ایده های دکوری مینیمال و مناسب برای تمامی فصول استفاده از پوست مصنوعی است. پوست مصنوعی هم برای پشت صندلی ، گرم کردن نیمکت و به عنوان فرش کاربرد دارد. استفاده از پوست مصنوعی علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا در دکوراسیون به خانه شما حس گرمی می بخشد. نکته ایی که بسیار حائز اهمیت است مصنوعی بودن این عنصر دکوری می باشد که شما با اطمینان خاطر می توانید از آن استفاده کنید زیرا برای تهیه آن هیچ حیوانی کشته نشده است.

ایده تزئینی مینیمال

7- سینی پذیرایی : 

سینی پذیرایی یک ایده دکوری بسیار ساده می باشد که در تمام فصول سال کاربرد دارد. معمولا از سینی برای پذیرایی در مهمانی و سرو چای ، قهوه ، شربت و استفاده می شود اما سینی دارای کاربرد های دیگری نیز می باشد. شما می توانید سینی را روی میز پذیرایی قرار دهید و داخل آن را با اشیای مورد علاقه مانند کتاب پر نمود. سینی های تک رنگ به ویژه رنگ های خنثی به راحتی با همه چیز هماهنگ می شوند.

ایده تزئینی مینیمال

8- نیمکت : 

شاید فکر کنید دکوراسیون منزل نیازی به نیمکت ندارد اما بهتر است بدانید که نیمکت علاوه بر زیبایی ، کاربرد های فراوانی در خانه دارد. شما می توانید با قرار دادن نیمکت در انتهای تخت خواب ، بر روی آن بنشینید و به راحتی لباس بپوشید. در فصل زمستان می توانید آن را در کنار شومینه و شوفاژ قرار دهید و با نشستن بر روی آن از گرما لذت ببرید. یا حتی در صورت کم آوردن صندلی غذا خوری ، با استفاده از نیمکت ظرفیت نشیمن را بیشتر کنید.

ایده تزئینی مینیمال

9- گلدان مجسمه ایی : 

گلدان های مجسمه ایی شکل نیز یکی دیگر از ایده دکوری مینیمال و مناسب برای تمامی فصول هستند. این گلدان ها بیشتر به مجسمه و اثری هنری شباهت دارند. می توان این گلدان ها را در هر قسمتی از خانه قرار داد. این گلدان ها چه پر و چه خالی ملیح و دوست داشتنی هستند. شما می توانید رنگ این گلدان ها را با توجه به دکوراسیون خانه انتخاب کنید. اما بهتر است از رنگ های خنثی استفاده کنید زیرا به راحتی با همه چیز هماهنگ می شوند و دارای زیبایی و جذابیت  خاص خود می باشند.

ایده دکوری مینیمال و مناسب برای تمامی فصول

10- ریسه : 

ریسه های تزئینی نیز به عنوان عناصر تزئینی در دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند. امکان استفاده از  ریسه های تزئینی در هر بخشی از منزل ، حتی در فضای بیرونی خانه نیز وجود دارد. در فضای داخلی منزل می توان ریسه ها در بالای میز غذا خوری ، روی دیوار و کنار لوازم دکوری ، دیوارکوب ، بالای تخت خواب و یا دور آینه آویزان کرد. آویختن ریسه ها در فضای بالکن ، حیاط ، پشت بام و پاسیو علاوه بر ایجاد روشنایی ، جلوه خاصی به فضا می بخشد. به ویژه اگر جایی برای نشستن داشته باشید.

ایده دکوری مینیمال و مناسب برای تمامی فصول