ایده های طراحی مدل لامپ های شگفت انگیز

MAISON & OBJET پاریس، نمایشگاه مبلمان مدرن استکهلم و Fiera Milano نشان دهنده برخی از نمایشگاه های مبلمان، لوازم جانبی و نور پردازی در اروپا می باشد. بهترین طراحی های مدرن در این نمایشگاه ها معرفی شده است. معمار شاپ در این مطلب طراحی اعجاب انگیز 10 مدل لامپ را که در نمایشگاه های اروپا عرضه شده اند را به شما معماران عزیز نشان می دهد.

 

1- CURTAIN طراحی شده توسط طراح فرانسوی ARIK LEVY

CURTAIN نه تنها یک لامپ خیره کننده است. بلکه به پارتیشن بندی اتاق نیز کمک می کند. طراح فرانسوی ARIK LEVY مدل سازهای ثابت و آویزان را در منسوجات (بافت) و اندازه های مختلف طراحی کرده است. کاربر با توجه به نیاز خود می تواند نور را تنظبم کند و لامپ ها را از بالا، پایین و یا از هر دو طرف، روشن کند.

طراحی اعجاب انگیز مدل لامپ

2- MATCH طراحی شده توسط JORDI VILARDELL & MERIRXELL VIDAL

لامپ MATCH توسط جودی ویارادل و مریتزل ویدال (JORDI VILARDELL & MERIRXELL ) طراحی شده است. ابتکار MATCH نه تنها در طراحی آن، بلکه در تنظیم و شکل گیری آن نیز می باشد. طراحان و مشتریان می توانند نور را به شکل مورد نظر و دلخواه خود از طریق نرم افزار 3D آنلاین سفارش دهند.

 طراحی خلاقانه مدل لامپ شگفت انگیز

3- BOLLE طراحی شده توسط GIOPATO و COOMBES

این لامپ خیره کننده حاصل ذوق و هنر یک معمار انگلیسی (Coombes) و یک طراح ایتالیایی (Giopato) می باشد. الهام بخش آن ها نور و ظرافت حباب های کف صابون بوده است. این دو طراح خلاق این لامپ را به سفارش تولید کننده بزرگ شیشه ونیزی Murano طراحی کردند.

مدل لامپ

4- طراحی لامپ توسط استودیو CLAESSON KOIVISTO RUNE برای WASTBERG

استودیو طراحی Claesson Koivisto Rune در استکهلم مجموعه ای از 3 آویز مخروطی شکل را برای برند تجاری نور سوئدی Wäsberg طراحی کرد. این لامپ‌ های بزرگ از جنس آلومینیوم سبک ساخته شده اند. هدف استودیو طراحی استکهلم CLAESSON KOIVISTO RUNE از ساخت این لامپ‌ های بسیار بزرگ در رنگ‌ های پررنگ و بولد، شورش بر علیه مینیمالیسم بود.

طراحی اعجاب انگیز مدل لامپ

5- مدل لامپ 73 طراحی شده توسط  BOCCI

بوکسی (BOCCI)، شرکت طراحی و تولید کننده ونکوور و برلینی، لامپ های سری 73 را در نمایشگاه پاریس، به نمایش گذاشت. هر کدام از قطعات، محصول شیشه مایع درون یک لایه است که ظرف آن از سرامیک مقاوم در برابر حرارت و گرما، ساخته شده است. برای سرد کردن شیشه مذاب؛ لامپ را به‌صورت اشکال بافته شکل داده‌ اند. یک لامپ LED تخت، به‌ طور استراتژیک قرار داده می شود تا نور را در سراسر شیشه پراکنده و منتشر کند.

مدل لامپ


حتما ببینید: طراحی نمای سینما Alesia در پاریس با صدها پیکسل LED


6- CLIZIA SUSPENSION طراحی شده توسط ADRIANO RACHELE

مدل لامپ CLIZIA SUSPENSION توسط ADRIANO RACHELE طراحی شده اند. این لامپ ها از مربع های درخشان، ظریف و به هم چفت شده، در یک شکل نامعین و با دست مونتاژ شده‌ اند.  مجموعه Clizia Suspension، توسط شرکت ایتالیایی Slamp،که سازنده و فروشنده این مجموعه می باشد در انواع رنگ ها و سبک های محتلف (لوستر، آویز، لامپ و دیوار کوب) عرضه می شود.

 طراحی خلاقانه مدل لامپ شگفت انگیز

7- ORIGAMI طراحی شده توسط  ROMAN ESTEVE

مجموعه اوریگامی (ORIGAMI) به عنوان هنر روی یک دیوار توسط معمار اسپانیایی رامون استو (ROMAN ESTEVE) طراحی شده بود. این قطعات جلا کاری را روی یک دیوار کنار هم می چینند که علاوه بر زیبا کردن دیوار اتاق، فضای اتاق را نیز روشن می کند. سه پوشش لاکی به معنای دسته بندی ترکیب های دیواری نامحدود در بیان هنری است.

مدل لامپ

8- LINCOLN طراحی شده توسط BAROVIER &TOSO

این طراح آمریکایی BAROVIER &TOSO با الهام از معماری فضای داخلی فیلیپ جانسون، لوستر LINCOLN را طراحی کرد. طرح و شکل بافته این لوستر زیبا ولی عجیب و غریب است کره های شیشه ایی دمیده با استفاده از تکنیک Balotnn برای به دست آوردن بافت شیشه ای کار می کنند. هر کره بر روی یک ساختار عمودی صورتی- طلایی نصب شده و با LED ها روشن می شود.

 طراحی خلاقانه مدل لامپ شگفت انگیز

9- HALO طراحی شده توسط PAUL LOEBACH

مجموعه لامپ HALO توسط PAUL LOEBACH طراحی شده است. این لامپ ها سبک، بی نظیر و با صرفه جویی در انرژی است. خطوط شناور، یکپارچه و یکدست توسط سطوح فلزی ساخته می شوند که حلقه های متمرکز را ایجاد می کنند که توسط LED ها روشن می شود. این مجموعه شامل ل لامپ‌های آویزان ، لوستر و شمعدانی دیواری است.

 طراحی خلاقانه مدل لامپ شگفت انگیز طراحی خلاقانه مدل لامپ شگفت انگیز

10- AMP طراحی شده توسط SIMON LEGALD

طراح دانمارکی سایمون لگالد SIMON LEGALD در نمایشگاه مبلمان استکهلم، طیف وسیعی از لامپ های آویز به نام Amp for Normann Copenhagen را عرضه کرد. لامپ های Amp درحالی که یک طرح مدرن دارد، به مدل های قدیمی نیز اشاره می کند و شکل ظاهری آن به این صورت است که دارای یک بطری مدرن است که به سبک طراحی uber-cool طراحی شده است. شکل و ایده این لامپ را زمانی که طراح در حال بازسازی و تعمیر یک رادیو متعلق به دهه 1960 بود، به وجود آمد.

طراحی اعجاب انگیز مدل لامپ

منبع: freshome

ترجمه: از تحریریه معمار آپ