طراحی داخلی شهر کتاب و خلق یک فضای ماورایی در چین

 طراحی داخلی شهر کتاب توسط گروه معماری ایکس انجام شده و در جنوب غربی کشور چین و در مرکز شهر شلوغ و پر جمعیت ینتی چنگدو واقع شده است. در طراحی این کتاب فروشی ایده های خلاقانه و شگفت انگیزی به کار رفته است و خیابان های چنگدو را به یک چشم انداز منحصر به فرد تبدیل کرده است و باعث جذب مراجعین شده است. این پروژه را می توان به عنوان نماد فرهنگی برجسته در سطح شهر به حساب آورد.

طراحی داخلی شهر کتاب

این فروشگاه زیبا در طبقه 4 یک مجتمع تجاری واقع شده است و به محض این که بازدید کنندگان از پله برقی در طبقه چهارم مرکز یینتی بیرون می روند لیبل های گرافیکی  zhongshuge را روی کرتن وال ورودی مشاهده می کنند. ایده طراحی داخلی این فروشگاه جذاب از جنگل های بامبو گرفته شده است و مردم هنگام ورود به آن با قفسه هایی به شکل گیاه بامبو و میز کوچک که مانند شاخه های این گیاه است مواجه می شوند و در کل فضای پر جنب و جوشی را به وجود آمده است.

طراحی داخلی شهر کتاب

در این کتاب فروشی زیبا و جذاب یک قسمت مختص کودکان به نام “جنگل بامبو قفسه کتاب” در نظر گرفته شده است که مانند جنگل و بهشت است و دیوار هایش با قفسه هایی در قالب یک جنگل بامبو، خانه های کلاسیک، آسیاب های بادی و پاندا های شلوغ پوشانده شده است. و هم چنین قارچ های بزرگ در سراسر این بخش به صورت پراکنده برای فضای مطالعه کودکان در زیر آن ها طراحی شده است.

طراحی داخلی شهر کتاب

در فضای کوچکی از این فروشگاه دیوار های آجری قرمز رنگی به ارتفاع 5 متر در سمت چپ جنگل بامبو دیده می شود که بین آن ها قفسه های کتاب قرار گرفته است. و هم چنین مسیر پیاده روی به صورت پل در ارتفاع 3 متری این دیوار در نظر گرفته شده است تا خوانندگان بتوانند کتاب مورد علاقه خود را در قفسه های بلند در این بخش کتاب فروشی پیدا کنند. در ادامه انتهای این فضای کوچک، به وسیله پله های منحنی به سالن سخنرانی ختم می شود و برای انعکاس فضا از سقف آینه ای به عنوان نماد دیگری از zhongshuge، استفاده شده است.


حتما ببینید: طراحی سالن اپرا و کنسرت کره ای شکل با قابلیت نمایش 360 درجه


سایر تصاویر از طراحی داخلی شهر کتاب و خلق یک فضای ماورایی در چین

طراحی داخلی شهر کتاب

طراحی داخلی جذاب و زیبای شهر کتاب در چین

طراحی داخلی جذاب و زیبای شهر کتاب در چین

طراحی داخلی جذاب و زیبای شهر کتاب در چین

منبع: designboom

ترجمه: از تحریریه معمار آپ