طراحی داخلی رستوران با استفاده از اینستالیشن سرامیکی

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Rockwell Group، به تازگی رستوران جدید Nobu واقع در شهر نیویورک را طراحی کرده است. هنرمند خلاق و خوش ذوقی به نام Pascale Girardin بخشی از طراحی داخلی رستوران را با استفاده از اینستالیشن سرامیکی طراحی کرده است و فضای منحصر به فردی را در این رستوران خلق کرده است.

اینستالیشن سرامیکی

اولین اینستالیشن با همکاری شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Rockwell Group و Pascale Girardin، در بخش اصلی رستوران Nobu قرار گرفته است و از اجزای سرامیکی تشکیل شده است که شبیه به بریکت چوب خرد شده هستند. تمام 3500 عناصری که اینستالیشن را تشکیل می دهند، در شهر مونترال، کانادا ساخته شده و به نیویورک منتقل شده اند، و بر روی دیوار قرمز رنگ گچی رستوران نصب شده اند.

اینستالیشن سرامیکی

اینستالیشن دوم، نیز با همکاری شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Rockwell Group و Pascale Girardin در این رستوران انجام شده است. و در قسمت غذا خوری خصوصی رستوران واقع شده است. این اینستالیشن از پارچه های ژاپنی الهام گرفته شده است و بر روی دیوار های این فضا نصب شده است. این اینستالیشن دو بعدی و سه بعدی از بلوک های شیشه ای و مربعی ساخته شده است که بافتی را بر روی دیوار ایجاد کرده اند و در داخل این اینستالیشن آبی رنگ نور های LED به صورت مخفی قرار گرفته اند و فضا را روشن می کنند.

طراحی داخلی رستوران با اینستالیشن سرامیکی

سومین و آخرین اینستالیشن سرامیکی در اتاق خصوصی Sake Room رستوران واقع شده است. Pascale Girardin در این فضا مجموعه ایی از بیش از 70 کوزه سفالی را درون دو قفسه قرار داده است که این قفسه ها تا سقف ارتفاع دارند. این کوزه های سفالی از خاک رس و به صورت طبیعی و با احترام به سنت ژاپن و الهام از سنت سفال سازی این کشور به نام “Seto and Mino ” در جنوب مرکزی ژاپن ساخته شده اند و به این رستوران منتقل شده اند. هر کوزه به شکل جداگانه و با طرحی منحصر به فرد طراحی و ساخته شده است و داخل هر کوزه لعاب داده شده است تا امکان استفاده از آن ها نیز وجود داشته باشد. و هم چنین بر روی هر کوزه طرحی خاص نقاشی شده است.


حتما ببینید: ایده دکوراسیون دیوار – یک شروع کننده گفتگو با آویختن هنر معماری بر روی دیوار شما خلق می شود


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی رستوران با استفاده از اینستالیشن سرامیکی

طراحی داخلی رستوران با اینستالیشن سرامیکی

طراحی داخلی رستوران با اینستالیشن سرامیکی

اینستالیشن سرامیکی

اینستالیشن سرامیکی

طراحی داخلی رستوران با اینستالیشن سرامیکی

منبع: contemporist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ