طراحی اتاق کودک با فضای مخفی برای بازی

تیم طراحی شرکت معماری HAO Design برای فرزند خردسال یک زوج جوان اتاق خواب با طرحی جذاب و خلاقانه را طراحی کرده اند. این تیم معماری در طراحی این اتاق کودک به شکل سفارشی تختی را طراحی کرده اند که علاوه بر تخت بخشی از آن، فضایی به عنوان کمد برای نگهداری وسایل و هم چنین فضای مخفی برای بازی کودک دارد.

اتاق کودک

پیش از این که نگاهی دقیق تر به تخت خواب داشته باشید، یکی دیگر از عناصر طراحی قابل توجه در این طراحی درب اتاق خواب است. تیم طراحی HAO Design با طرحی خلاقانه و جذاب یک درب کوچک در درب اصلی را طراحی و قرار داده اند. که در صورت بسته بودن درب، کودک خود قادر است که بدون کمک والدین وارد اتاق خواب خود شود. هم چنین در داخل این اتاق خواب یک دیوار رنگی که بر روی آن نقاشی کشیده است وجود دارد این دیوار نقش یک تخته سیاه را دارد و به کودک اجازه می دهد تا بر روی آن نقاشی بکشد و یا آن را خط خطی کند و این گونه باعث پیشرفت خلاقیت در کودک می شود.

اتاق کودک

تیم طراحی شرکت معماری HAO Design تخت خواب این اتاق کودک به شکلی طراحی کرده است که از یک قسمت با چند پله به تخت خواب می رسد. در قسمت زیر تخت فضایی مانند کمد برای نگهداری وسایل کودک تعبیه شده است. هم چنین قفسه های کتاب در زیر تخت خواب وجود دارند که دارای دسته های کوچکی هستند به طوری که کودک می تواند دسته ها را بکشد تا قفسه ها و کمد های کوچک به شکل ریلی بیرون بیایند و به این شکل کودک می تواند لباس یا اسباب بازی ها و کتاب های داستان خود را نشان دهد. هم چنین فضای زیر کف پله ها نیز به عنوان فضایی برای نگهداری وسایل کودک طراحی شده است.

طراحی اتاق کودک با فضایی مخفی

هم چنین یک فضای مخفی برای بازی کودک در زیر تخت خواب طراحی شده است. این فضای مخفی دارای یک درب کوچک با یک پنجره گرد می باشد که کودک می تواند به راحتی از آن پنجره بیرون بیاید و بازی کند و این گونه به یک منطقه کوچک خصوصی برای بازی کودک تبدیل شده است.

طراحی داخلی اتاق کودک

تیم طراحی شرکت معماری HAO Design هم چنین در طراحی داخلی این اتاق خواب برای ایمنی و سلامت کودک و دور بودن از هرگونه خطر احتمالی پریز برق را در قسمت سقف قرار دارده اند تا امکان دسترسی کودک به پریز برق وجود نداشته باشد.


حتما ببینید: طراحی مجسمه با ۳۰۰۰ کره شیشه ای دست ساز در شیکاگو


سایر تصاویر طراحی طراحی اتاق کودک با فضای مخفی برای بازی

طراحی اتاق کودک با فضایی مخفی

طراحی اتاق کودک با فضایی مخفی

طراحی داخلی اتاق کودک

منبع: contemporist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ