طراحی مجسمه کروی شیشه ایی دست ساز در شیکاگو

در طراحی مجسمه کروی شیشه ای دست ساز ایده از یک نقشه آسمانی است؛ طرحی که نتیجه تحقیق و پژوهش دکتر دنیل بایلیس (Daniel Bayliss)، است که از ستاره شناسان دانشگاه ملی استرالیا می‌باشد. نام این مجسمه از واژه لاتین Lucere به معنای درخشش، گرفته شده است.

در پروژه نوسازی لابی مرکز جان هنکاک (John Hankock) در شیکاگو، از مجسمه لوسر (Lucere) که محصول ذوق و هنر ولفگانگ باترس (Volfgang Buttress) است رونمایی شد.

طراحی مجسمه دست ساز شیشه ایی در شیکاگو

طراحی مجسمه کروی شیشه ای دست ساز:

لوستر از ۳۱۰۰ عدد کره شیشه‌ای ساخته شده که کار دست هنرمندان استودیو ایگنایت گلس (Ignite Glass) هستند.

طراحی معماری مجسمه دست ساز

این لوستر نیم‌کره‌ای به قطر ۴ متر است که روی آن ۳۱۱۵ حفره ایجاد شده، این حفره‌ها نماد و سنبل ستاره‌های موجود در نیم‌کره شمالی زمین هستند که با چشم غیرمسلح قابل رویت هستند. فیبرهای نوری از نقاط مختلف مجسمه آویزان شده که نوری باشکوه ساطع میکند.

طراحی مجسمه دست ساز شیشه ایی در شیکاگو

به انتهای فیبرهای نوری، کره‌های شیشه‌ای دست‌ساز وصل شده که نوری شگرف تشعشع می‌کنند. این نقاط اتصال را به وسیله کابل‌های فلزی ضدزنگ به هم متصل کرده‌اند که اشکال مثلثی را خلق کرده اند.

طراحی معماری مجسمه دست ساز

بازتاب و پژواک نیمکره روی سقف، باعث جلوه دادن به نیم‌کره جنوبی و انعکاس متقابل بین فضای استخر مانند زیر مجسمه و فولاد براق و صیقلی روی سقف شده و فضایی شگفت انگیز را خلق کرده است.

طراحی معماری مجسمه دست ساز

معمار این طرح ولفگانگ باترس در طراحی مجسمه کروی شیشه ای دست ساز می‌گوید:  بعضی از پدیده ها در اندازه‌های کیهانی تا میکروسکوپی رخ می‌دهند. استفاده از معیارها، اعجاب و شگفتی جهان را خاطر نشان می کند و من علاقمند به تحقیق، بررسی و پایداری رابطه بین معیارهای میکرو و ماکرو هستم.


حتما ببینید: طراحی داخلی دفتر کار Social Tailors در برزیل


 

طراحی معماری مجسمه دست ساز

منبع : contemporist

ترجمه: تحریریه معمارآپ