طراحی داخلی دفتر کار با فضایی راحت

شرکت طراحی داخلی dSign Vertti Kivi and Co اخیرا یک دفتر کار جدید برای شرکت Reaktor طراحی کرده است. Reaktor یک شرکت فعال در زمینه طراحی و فناوری است که در شهر هلسینکی، فنلاند واقع شده است. هدف تیم طراحان داخلی dSign Vertti Kivi and Co از طراحی این دفتر کار با فضایی راحت خلق یک محیط اداری با فضایی راحت شبیه به فضای یک خانه بوده است تا کارمندان این شرکت در یک فضای صمیمانه و راحت مشغول به کار و تعامل با یک دیگر شوند.

دفتر کار با فضایی راحت

تیم طراحان داخلی dSign Vertti Kivi and Co این دفتر کار را با پیروی از سبک مینیمالیسم اسکاندیناوی طراحی کرده اند. در عین حال بخش مهمی از فعالیت شرکت Reactor تکنولوژی می باشد. بنابراین شرکت Reactor از طراحان خواستار این بود تا طراحی داخلی دفتر برجسته نباشد.

این شرکت دارای طبقات مختلفی است و طرح اولیه در طبقات مختلف مثل هم می باشد. در قسمتی از این دفتر کار مکانی برای آشپزخانه مانند یک خانه طراحی شده است که دارای یک فضای پویا و بانشاط می باشد و کارمندان شرکت در این فضا می توانند در کنار یک دیگر صبحانه، ناهار و قهوه میل کنند و به گپ و گفت و گو با یک دیگر بپردازند. در این فضا هم چنین میز و صندلی هایی ناهار خوری زیبا و لوکسی قرار داده شده است.

دفتر کار با فضایی راحت

علاوه بر فضای ناهار خوری سالن هایی مانند تصویری که در زیر مشاهده می کنید طراحی شده است که از این فضا به عنوان محل کار، استراحت یا در صورت نیاز اتاق جلسات استفاده می شود. تمام فضا های کاری مانند اتاق جلسه شامل دیوار های طراحی شده هستند.

قسمت های عمومی دیگر شرکت Reactor به منظور برگزاری جلسات کوچک تر طراحی شده است. تیم طراحی dSign Vertti Kivi and Co برای تفکیک و جدا سازی قسمت های مختلف شرکت از پارتیشن هایی مشبک ساده استفاده کرده است که از این پارتیشن های مشبک سایر قسمت ها به راحتی قابل مشاهده می باشد. بر روی این پارتیشن ها که مانند قفسه می باشد گلدان های گل نیز قرار داده شده است که به فضا طراوت و شادابی بخشیده است.

 طراحی داخلی دفتر کار

دیگر مکان های متداول برای کار کردن، مانند این اتاق جلسه، که در تصویر زیر مشاهده می کنید نیز برای کارکنان شرکت قابل استفاده است.

برای دسترسی به طبقات دیگر در مرکز فضا یک پله مارپیچی سفید رنگی طراحی شده است. که بر روی نرده های پله گلدان های گل زیبایی قرار داده شده است.

 طراحی داخلی دفتر کار

تیم طراحی dSign Vertti Kivi and Co در طبقه دیگر دفتر کار شرکت Reaktor مانند طبقات دیگر یک آشپزخانه طراحی کرده است با این تفاوت که بر عکس آشپزخانه چوبی طبقه اول که در بالا مشاهده کردید طراحان این آشپزخانه را با کابینت هایی به رنگ تیره همراه با یک جزیره طراحی کرده اند. هم چنین مبلمان راحتی به همراه یک تلویزیون برای اوقات فراغت و استراحت کارمندان شرکت در نظر گرفته شده است.

طراحی دفتر کار

در کنار پنجره های سرتاسری این دفتر کار فضای دنج و آرامی وجود دارد که در آن میز و صندلی هایی قرار داده شده است که پرسنل شرکت می توانند در ساعات استراحت خود بر روی این صندلی ها بنشینند و با آرامش کامل از تماشای منظره بیرون لذت ببرند.

هم چنین در قسمت دیگری از این دفتر کار نیمکت هایی چند طبقه قرار داده شده است که کارمندان شرکت می توانند در این فضا بنشینند و یا حتی کار های خود را در این فضا انجام دهند و در عین حال از نور خورشیدی که از طریق پنجره هایی سرتاسری شیشه ایی به درون می تابد استفاده کنند.

هم چنین تیم طراحی dSign Vertti Kivi and Co در این دفتر کار با فضایی راحت ، فضای اتاق مانندی را به همراه یک مبلمان راحت طراحی کرده است که کارمندان شرکت می توانند از طریق درب شیشه ایی آن به تراس دسترسی داشته باشند. هم چنین در این فضا از گلدان های گل زیبایی استفاده شده است که باعث طراوت و شادابی محیط شده است.

طراحی دفتر کار

تراسی زیبا با کف پوش چوبی و نرده های محافظ شیشه ایی دور تا دور ساختمان شرکت وجود دارد. و کارمندان شرکت می توانند بر روی این تراس و یا از پشت پنجره های شیشه ایی که از کف تا سقف امتداد یافته اند به تماشای مناظر شهر بنشینند و از مشاهده این مناظر لذت ببرند.


حتما ببینید: طراحی نمای سینما Alesia در پاریس با صد ها پیکسل LED


سایر تصاویر طراحی داخلی دفتر کار با فضایی راحت توسط شرکت طراحی داخلی dSign Vertti Kivi and Co

دفتر کار با فضایی راحت

طراحی دفتر کار

 طراحی داخلی دفتر کار

طراحی دفتر کار

منبع: contemporist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ