الگوی فضای شبکه ­ی توری در طراحی داخلی سالن کاشت ناخن زنبق – پکن

ایده های طراحی داخلی سالن کاشت ناخن زنبق از زبان معمار پروژه :هدف از این پروژه گستراندن الگوهای گل دار دوبُعدی در فضاهای سه بُعدی و خلق محیطی انعطاف پذیر با احساسات زنانه است، که هویت و آسایش سالن ناخنکاری را ارتقاء می بخشد.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : ARCHSTUDIO
  • مکان پروژه : پکن – چین
  • تیم طراحی : Han Wenqiang, Wang Xiaoting
  • مساخت : 100 متر مربع
  • سال ساخت پروژه : 2017

طراحی داخلی سالن کاشت ناخن زنبق

طراحی داخلی سالن کاشت ناخن زنبق :

هدف از این پروژه گستراندن الگوهای گل دار دوبُعدی در فضاهای سه بُعدی و خلق محیطی انعطاف پذیر با احساسات زنانه است، که هویت و آسایش سالن ناخنکاری را ارتقاء می بخشد. سالن که در گوشه ی میدان زیرزمینی Blue Harbor قرار دارد، شکلی منظم و طویل به خود گرفته است.
براین اساس، در طراحی از دیوارهایی استفاده شده که خطوط راست و منحنی را درهم می آمیزند تا سطح برخورد داخلی را یکی کنند. دیوارهای منحنی به نواحی عملیاتی مختلفی همچون مانیکور، زیبایی، پذیرش، انبار و مواردی از این قبیل تقسیم بندی شده اند و نیازهای مکانی خاص عمومی و خصوصی را برآورده می سازند. در عین حال، تنوع مقیاس ها و اشکال موجب غنای احساس محیطی مشتریان می شود.

طراحی داخلی سالن کاشت ناخن

در الگوی دیوارها از شبکه ی توری استفاده شده است، این یکی از الگوهای متداول پارچه با ویژگی های متمایز زنانه است که با حالت انتزاعی شکل گرفته و نهایتاً از طریق برش لیزری ورقه های فولادی 6 میلی متری ایجاد می شود. موقعیت و مقیاس الگوی شبکه ی توری، با مشتریان حاضر در فضای داخلی، ارتباط چشمی برقرار می-کند. این الگو تمامی دیوارها را به حالت شفاف درمی آورد، همپوشانی و درهم بافتگی دارد و در عین حال که مشتریان در سالن قدم می زنند، احساسات متفاوتی به آنها دست می دهد.

طراحی داخلی سالن کاشت ناخن

جلوی سالن توسط ورقه ی فولای سیاه با نورد گرم محصور شده است، و تنها یک ورودی شفاف باقی مانده است. زمانیکه مشتری از پیاده رو شلوغ عبور کرده و قدم به درون سالن می گذارند، فضای انتزاعی و ناب الگوی شبکه ی توری به شخص کمک می کند به آرامی حس آرامش پیدا کند و از زمانی که در آنجا صرف می کند، لذت ببرد.


حتما ببینید: طراحی کافی شاپ Shan


طراحی داخلی سالن کاشت ناخن زنبق

سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی سالن کاشت ناخن زنبق :

طراحی سالن کاشت ناخن

طراحی سالن کاشت ناخن

طراحی سالن کاشت ناخن

سالن کاشت ناخن

ایده طراحی سالن کاشت ناخن

سالن ناخن کاری

معماری سالن کاشت ناخن

دکوراسیون سالن کاشت ناخن

دکوراسیون داخلی سالن کاشت ناخن

طراحی دکوراسیون سالن کاشت ناخن

پلان سالن کاشت ناخن

ترجمه : تحریریه معمارآپ