طراحی داخلی خانه مدرن و روشن

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 1 1

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن

دکوراسیون داخلی خانه دوبلکس با سقف شیبدار

این خانه مدرن و روشن واقع در یکی از منظقه های شلوغ شهر پکن پایتخت چین توسط گروه معماری HAO طراحی و به اجرا رسیده است. این خانه متعلق به یک خانواده کوچک است. از نکات قابل توجه در طراحی این آپارتمان می توان به طراحی با درخشش داخلی و دکوراسیون مدرن اشاره نمود. این خانه با سقف شیبدار در مساحت حدود 116 متر مربع ساخته شده است. 

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 2

تیم معماران تلاش نموده اند تا با انتخاب سبک مدرن، از ساختار های عجیب و غریب دوری نمایند. و در عوض برای برجسته ساخت فضا از از دیوار های سفید روشن، پنجره های بزرگ و تم چوب بلوط استفاده نموده اند. طراحی باز و گسترده این خانه موجب هدایت نور طبیعی بسیاری به داخل فضا شده است. که کمک بسیاری در روشنی و پویایی فضا داشته است. این خانه مدرن و روشن به علت دارا بودن نور کافی مکان مناسبی برای نگهداری گیاهان است.

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 1

دکوراسیون نشیمن این خانه با تم آبی روشن شامل دیوار های آجری با روکش سفید، پنجره های ساخته شده از چوب بلوط، مبلمان با بالشتک هایی با رنگ های ملایم و روشنایی شیک است که تمامی این موارد منجر به خلق فضایی دنج و راحت برای آرامش و نوشیدن چای در حین مطالعه شده است. تیم معماران با توجه به تمایل کارفرما به نور طبیعی بسیار، پنجر ها را به گونه ایی طراحی نموده اند که تا سقف امتداد یافته اند. و بدین ترتیب فضا باز و روشن تر به نظر می رسد و تا حدودی نیز باعث شده فضا بزرگ تر به نظر برسد.

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 3

در دکوراسیون نشیمن به منظور ایجاد فضای باز بیشتر، از تعداد کمی مبلمان استفاده شده است. یکی از چالش هایی که معماران در طراحی این خانه مدرن و روشن با آن مواجه بودند سقف شیبدار خانه و کم شدن ارتفاع در بعضی قسمت های نزدیک به دیوار بود به همین علت در این قسمت ها از چیدمان مبلمان خودداری نموده اند.

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 4

المان های اصلی در طراحی این خانه مدرن و روشن برای ایجاد انرژی و پویای در فضای داخلی به شرح زیر می باشد:

  • فرش
  • تنالیته آبی
  • دیوار آجری سفید
  • پنجره های چوبی
  • چشم انداز مناسب
  • کفپوش سیمان مصنوعی
  • بافت های درهم آمیخته طراحی

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 5

دکوراسیون آشپزخانه شامل کابینت های چوبی سبک است که در یک ردیف تعبیه شده است. در مقابل کابینت ها فضای غذا خوری قرار گرفته که دارای یک میز ناهار خوری ساده خاکستری با 4 صندلی با رنگ های متفاوت است.  انتخاب رنگ صندلی بازتابی از سبک فردی مالکان این خانه را برای سرگرم کننده و متنوع تر بودن است.

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 6

پله های این خانه به رنگ خاکستری و سفید طراحی شده که موجب بخشیدن تم مدرنی به فضا شده اند. به منظور افزایش امنیت برای رفت و آمد دست انداز پله با خطوط ساده ریلی سفید طراحی شده و به علت وجود در نمای دید مستقیم و باز تر نشان دادن فضا ساده انتخاب شده اند. در سقف این خانه متریال چوب بکار رفته که باعث سبک و گرم تر شدن فضا شده است. تضاد چوب سقف با کفپوش بتنی موجب تلفیق احساس سبک صنعتی در این فضای مدرن شده است.

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 7

ورودی خانه در پشت پله ها قرار دارد که با دیواری پگ بورد پوشیده شده است. برای ایجاد پیش ورودی و خوش آمدگویی خوب برای مهمانان و خانواده در قسمت ورودی قفسه ها و نیمکت هایی قرار داده شده و هم چنین بر روی دیوار کلمه دکوراتیو سلام حک شده است. در حقیقت دیواری که پله ها به آن اتصال یافته موجب تفکیک نشیمن از اتاق خواب و پیش ورودی ، اتاق کودک و سرویس بهداشتی شده و فضا ها را از هم مجزا ساخته است.

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 8

دکوراسیون اتاق خواب اصلی با رنگ آبی و تمی هماهنگ با نشیمن طراحی شده است. اما دکوراسیون اتاق کودک برای جلب توجه و علاقه کودک دارای فضایی متفاوت تر و کودکانه همراه با فضای بازی کافی است.

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 12

پله ها در طبقه بالا منتهی به یک مینی کتابخانه می شوند که در شیب قرار گرفته است. هم چنین در این قسمت فضای حمام و سرویس بهداشتی و در واقع دفتر کار خانگی و مطالعه تعبیه شده است. در طبقه بالا فضایی آرام و به دور از حوزه فعالیت های روزمره را برای کار و فعالیت هایی با تمرکز بیشتر ایجاد شده است. در قسمت کتابخانه به منظور استفاده بهینه از فضای غیر قابل استفاده سقف شیبدار و فضای باریک بعد از پله ها قفسه های کتاب با طرحی هوشمندانه طراحی شده اند.

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 23

طراحی هوشمندانه و مدرن، این خانه تبدیل به مکانی کاربردی و در عین حال زیبا نموده که دارای قابلیت بسیاری برای زندگی پویاتر و شادتر است.


حتما ببینید : بازسازی و طراحی داخلی آپارتمان رنگی و کاربردی


سایر تصاویر طراحی داخلی خانه مدرن و روشن

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 9

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 10 1

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 11

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 13

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 14

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 15

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 16

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 17

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 18

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 19

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 20

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 21

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 22

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 24

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 25

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 26

طراحی داخلی خانه مدرن و روشن - Bright Modern Home 27

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه معمارآپ

درباره نویسنده