بازسازی و طراحی خانه با سبک مدرن

این خانه با سبک مدرن در شهر سای کونگ، هنگ کنگ واقع شده که توسط گروه معماری داخلی Millimeter باز سازی و طراحی شده است. طراحی این خانه به منظور توسعه محدوده فضای داخلی و ارتقا بصری صورت گرفته است. مالک این خانه به اتومبیل شخصی خود بیش اندازه علاقه دارد و به همین دلیل از تیم معماری درخواست بازسازی کامل و طراحی فضایی جدید همراه با مکانی اختصاصی برای اتومبیل خود داشت. بنابراین تیم معماری با توجه به تقاضای کارفرما میان تمام فضا های داخلی و خارجی هماهنگ سازی ایجاد کرده و از کل فضا به صورت بهینه استفاده کرده است.

مشخصات کلی پرژه

  • معمار : گروه معماری داخلی Millimeter
  • مکان پروژه : شهر سای کونگ، هنگ کنگ
  • معمار مسئول : Michael Liu
  • سازندگان پروژه : Troldtekt
  • مساحت پروژه : 455 متر مربع
  • سال ساخت: 2014

خانه با سبک مدرن

تیم طراحان پس از بازسازی این خانه، با توجه به علاقه مفرط کارفرما به اتومبیل خود، گاراژ را به یک کانون مرکزی در فضای نشیمن تبدیل کرده اند. به همین ترتیب فضای نشیمن که در طبقه پایین قرار دارد با گاراژ تلفیق شده و به فضایی برای علاقه مندان ماشین تبدیل شده است. در این منطقه از خانه با طرحی منحصر به فرد امکان نمایش ماشین های لوکس ایجاد شده است. و هم چنین مالک خانه در تمام طول روز می تواند اتومبیل لوکس فراری خود را مشاهده کند. می توان گفت که با این طرح خلاقانه قسمتی از خانه به طور اساسی متحول و دگرگون شده است. و همین طرح موجب شده تا فضا هایی مانند: نشیمن، پذیرایی و ناهار خوری تحت الشعاع پارکینگ شخصی جایگذاری شوند.

خانه با سبک مدرن

در طبقه اصلی خانه، میز ناهار خوری به سبک میز های آسیا شرقی مخفی شده که در زمان های استفاده به بالا می آید. تیم طراحان با ارائه این طرح خلاقانه موجب شده اند تا مالک خانه احساس کند که هم زمان در یک فضای سنتی و مدرن قرار گرفته است. دومین اتاق نشیمن بزرگ، یک فضای باز را ایجاد کرده که در گوشه آن یک مبلمان L شکل پارچه ایی قرار گرفته است. از لزومات معماری هنگ کنگ داشتن یک آشپزخانه بزرگ لوکس می باشد. اما طراحان یک آشپزخانه کوچک و کاربردی را طراحی کرده اند که مالک این خانه به راحتی می تواند در این آشپزخانه باریک، غذا های لذیذی را برای افراد زیادی تدارک و تهیه کند.

در یک خانه مدرن داشتن یک دفتر کار خانگی برای اعضای یک خانواده، یکی از اساسی ترین فضا ها محسوب می شود. دفتر کار این خانه به صورت پلان باز طراحی شده که به مالک خانه در حفظ ایده ها و تمرکز بر روی کار بسیار کمک می کند. هم چنین تیم طراحی در این فضا یک دوچرخه از فیبر کربن قرار داده است.

خانه با سبک مدرن

گروه معماری داخلی Millimeter در این خانه با سبک مدرن اتاق خواب ها را به صورت بسیار بزرگ طراحی کرده است. اتاق خواب اصلی این خانه دارای یک تراس خصوصی می باشد. تیم طراحان با استفاده از متریال شیشه شفاف یک حمام کاملا مدرن را طراحی کرده اند. و هم چنین در حیاط این خانه لوکس یک استخر زیبا تعبیه شده است که مالک خانه می تواند در ماه های گرم سال از آن استفاده کند و از شنا کردن در آن لذت ببرد.


حتما ببینید : از دیجیتال تا واقعیت : مقایسه کلاژ های FALA Atelier با ساختمان های واقعی


سایر تصاویر پروژه بازسازی و طراحی خانه با سبک مدرن

طراحی خانه با سبک مدرن

طراحی خانه با سبک مدرن

طراحی خانه آسیایی

طراحی خانه آسیایی

پلان خانه مدرن

پلان خانه مدرن

پلان خانه مدرن

پلان خانه مدرن

پلان خانه مدرن

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ