طراحی داخلی 5 نمونه استودیو آپارتمان

استودیو آپارتمان یا سوئیت ها شامل خانه‌ هایی با مساحت زیر ۵۰ متر مربع هستند. همان‌ گونه که از نام این خانه‌ ها مشخص است، می‌توان این‌ گونه شرح داد که فضای زندگی در این خانه های کوچک شامل یک محیط یکپارچه است که با توجه به نیاز به چند بخش تقسیم ‌شده است. این خانه ها به علت مساحت کمی که دارند طراحی آن ها بسیار سخت و دشوار است. بنابراین بهترین و ساده ترین راه حل برای طراحی در این خانه ها ایجاد یک سبک هماهنگ است که در کل خانه گسترش می یابد، اما این گزینه می تواند خلاقیت و توانایی بالقوه اشخاص را محدود کند. گزینه دیگر این است که تم های مختلفی را در هر منطقه کاربردی ایجاد کنید، اما این کار نیازمند برنامه ریزی دقیق و یک طراحی منسجم است تا اطمینان حاصل کنید که خانه در آن ناسازگار نیست و یا احساس تمایز و متفاوت بودن را القا می کند. معمارآپ در این مطلب طراحی داخلی 5 نمونه استودیو آپارتمان با انواع تکنیک ها و سبک ها را به شما معماران و علاقمندان به طراحی داخلی نشان می دهد، که ثابت می کند محدودیت های خلاقانه می تواند منجر به راه حل های الهام بخش شود.

 

1- اولین استودیو آپارتمان توسط گروه معماری YØ DEZEEN طراحی شده است که از یک تم تک رنگ همراه با پوشش چوبی استفاده کرده است. در فضای نشیمن به منظور صرفه جویی در فضا از راهکار هوشمندانه مبلمان استاندارد و جمع و جور استفاده شده است.

استودیو آپارتمان

تقسیم بین فضا های زندگی با ترکیبی از دکوراسیون و پارتیشن ها اعمال شده است. در این جا یک فرش راه راه کمک می کند تا منطقه رسانه را تعریف کند.

فرش کمی دور تر از مرکز فضا قرار گرفته که مانع از آن می شود که سطح مبل بسیار سفت و سخت به نظر برسد و امکان ارتباط بیشتر با بقیه اتاق را فراهم می کند.

یک پارتیشن فضای آشپزخانه و نشیمن را از یک دیگر جدا کرده است. هم چنین یک مکان مناسب برای نصب تلویزیون فراهم کرده است، که این امر موجب شده تا به بخشی از نشیمن تبدیل شود.

یکی دیگر از پارتیشن ها، اتاق ناهار خوری را از سایر فضا ها جدا کرده است که سطح آیینه ایی دیوار منعکس کننده تصویر پنجره های طویل خانه است.

فضای کاری دارای مقدار زیادی فضای خیره سازی اضافی، برای به حداقل رساندن نیاز به میز بزرگ تر است. قفسه نیز به عنوان یک نمایشگر برای لوازم تزئینی است تا فضای نشیمن احساس راحتی بیشتری را به مالک القا کند.

صندلی های ناهار خوری سبز رنگ متفاوت با تم دکوراسیون آپارتمان می باشند. و به فضای داخلی یکنواخت رنگی روشن و جلوه دار اضافه کرده است. بر روی میز غذا خوری نیز یک لوستر شیک از سقف آویزان شده است.

استودیو آپارتمان

آشپزخانه به طور انحصاری دارای سبک مینیمال است. پانل های مات سیاه در سمت چپ کابینت های روشن را برجسته می کنند.

در حالی که در اصل قرار بوده تا یک طرح استودیویی اجرا شود، طراحان اتاق خواب را نیز به نوعی اضافه کرده اند. یک درب شیشه ایی کشویی نور کافی را به داخل این فضای خواب هدایت می کند. و دیوار پارتیشن حریم خصوصی را به اندازه کافی حفظ کرده است.

روکش فلزی مات سیاه، حمام را به طور ویژه ایی جذاب کرده است.

استودیو آپارتمان

کاشی های افقی فضای حمام را گسترده تر نشان می دهد. و ترتیب یکنواخت آن ها باعث جلب توجه به ارتفاع سقف می شود. و این راهکار، انتخاب هوشمندانه ایی برای یک حمام تنگ و باریک می باشد.

در پشت پانل های شیشه ایی کشویی یک کمد لباس به رنگ سیاه مات و کرم تعبیه شده است.

سازماندهی هوشمندانه باعث شده است که پستو بسیار بزرگ تر از آن چه که در واقعیت است به نظر برسد. تور رفتگی هایی در دیوار تعبیه شده است که فضا هایی برای نگهداری کفش، پیراهن، و قلاب آویز لباس در آن جای داده شده است.

استودیو آپارتمان

2- دومین استودیو آپارتمان توسط گروه معماری Lugerin Architects, به مساحت 56 متر مربع طراحی شده است. تیم طراحان در این خانه از سطوح بافت دار استفاده کرده اند. چوب، آجر، بتن و منسوجات در معرض دید قرار گرفته اند تا یک آپارتمان مدرن با هویت را ایجاد کنند.

طراحی استودیو آپارتمان

گلدان هایی که بر روی کنسول تلویزیون قرار دارند اثر هنرمندی به نام Decha Archjananun می باشد. و با سقف بتنی و اکسسوری های فلزی مشکی و عناصر طبیعی موجود در خانه مطابقت دارد.

زمانی که پانل های چوبی که در پشت تلویزیون قرار دارند جمع می شوند، فضای اتاق خواب و آشپزخانه پدیدار می شود. این یک طرح الهام بخش برای تفکیک فضا ها در یک استودیو آپارتمان است.

اگرچه اتاق خواب، بسیار کوچک است اما در پشت پارتیشن، فضای دخیره سازی بزرگی تعبیه شده است که شامل قفسه، کمد و کشو های بسیاری می باشد.

طراحی استودیو آپارتمان

آشپزخانه دارای چند ویژگی ذخیره سازی هوشمندانه است. در داخل کابینت ها قفسه هایی تعبیه شده است که در آن ظروف شیشه ایی قرار گرفته است. کف پوش آشپزخانه نیز دارای طرح هندسی می باشد.

طراحی استودیو آپارتمان


حتما ببینید : ایده دکوراسیون دیوار – یک شروع کننده گفتگو با آویختن هنر معماری بر روی دیوار شما خلق می شود


3- سومین استودیو آپارتمان دکوراسیون رنگارنگی نسبت به خانه قبلی دارد. دکوراسیون داخلی آن تقریبا در سرتاسر خانه به صورت یکنواخت می باشد. و برای تفکیک فضا های داخلی از پارتیشن استفاده نشده است.

طراحی سوئیت

صندلی های ناهارخوری از کالکشن La Central می باشند که توسط طراح بزریلی به نام Guilherme Wentz طراحی شده است. صندلی ها به سبک Acapulco و میز آکرلیک شفاف کاملا مناسب برای این فضای کوچک هستند.

رنگ های قرمز، طلا و لهجه های آبی روشن، یک رویکرد به روز شده و تصحیح شده را به تم کلاسیک این خانه ارائه می دهند.

4- چهارمین استودیو آپارتمان توسط Roșca Vadim با تلفیق معماری سنتی و مدرن طراحی شده است. یک پارتیشن چوبی در مرکز این خانه قرار دارد. که در آن فضای ذخیره سازی، قفسه های تزئینی، همراه با یک ردیف نیمکت تعبیه شده است. این نیمکت با توجه به نوع نیاز مالک خانه می تواند به عنوان صندلی یا میز مورد استفاده قرار گیرد.

طراحی سوئیت

با یک راهکار هوشمندانه به منظور حداکثر استفاده از فضا، یک اتاق خواب سفید شیک در داخل این پارتیشن مرکزی قرار گرفته است.

فضای ناهارخوری دارای عناصر مدرن مانند: دیوار بافت دار سیاه است. و هم چنین دارای عناصر سنتی مانند: فرش سیاه و سفید با الگوی سنتی است. صندلی های ناهار خوری چوبی نیز ترکیبی از عناصر مدرن و سنتی را ارائه می دهند.

5- پنجمین استودیو آپارتمان با استفاده از یک رویکرد کاملا متفاوت از استودیو آپارتمان قبلی، طراحی شده است. این خانه دارای متریال بسیار مدرنیته و تم های برجسته هندسی است. کنتراست قوی نقش مهمی در طراحی داشته است. سطوح بازتابنده مکمل متریال با بافت نرم هستند، نوار ها و چند ضلعی ها برای تسلط رقابت می کنند، و فلزات از پس زمینه رنگ های خنثی حذف شده اند.

طراحی آپارتمان کوچک

اتاق خواب با یک کف پوش براق سفید رنگ پوشش داده شده است. توجه کنید که چگونه پلت فرم تخت خواب به  مبلمان متصل شده است. و یک فضای دخیره سازی در کنار آن طراحی شده است.

یک دیوار شیشه ایی کشویی با یک سطح آینه ای، حریم خصوصی برای فضای خواب صاحب خانه را فراهم می کند. اثر فلز برنجی یک لمس لوکس را در داخل یک محیط پیچیده مدرن به وجود آورده است.

طراحی آپارتمان کوچک

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه معمارآپ