20 نمونه از ایده های خلاقانه طراحی حمام

هیچ چیزی مانند پایان دادن به فعالیت روزانه در وان یک حمام نیست که دارای چشم اندازی زیبا و جذاب رو به چمن زار، اقیانوس و افق شهر است، اگر حمامی که از آن استفاده می کنید را دوست ندارید و مطابق با سلیقه شما نیست، اصلا نگران نباشید. معمار شاپ در این مطلب 20 نمونه از ایده های خلاقانه طراحی حمام را که دارای نمایی منحصر به فرد و فوق العاده می باشند را به شما معماران و علاقمندان به معماری نشان می دهد تا شما با مشاهده این حمام ها ایده ای برای تغییر طرح حمام خود و استایل آن پیدا کنید.

 

1- اگر شما ساکن در مرکز شهر هستید، امکان دارد که با خود فکر کنید آخرین چیزی که خواستار آن هستید این است که ار داخل حمام سرو صدای شهر را بشنوید و یا زندگی شهری را مشاهده کنید. ولی اگر همان محیط را در فضای آرام و دیدنی یک حمام از دور ببینید بسیار جذاب می باشد.

ایده های خلاقانه طراحی حمام

2- در داخل حمام وجود یک شومینه می تواند بسیار دل پذیر باشد. زمانی که شما در حال حمام کردن هستید مشاهده دریاچه در فصل زمستان بسیار زیبا و دیدنی است و سپس حوله ای دور خود بپیچید و با شعله های آتش گرمایی فوق العاده را تجربه کنید.

ایده های خلاقانه طراحی حمام

3- این حمام ویلایی مربوط به جزیره کامبودیا است. هنگامی که حمام زیبایی مرز میان فضای داخلی و خارجی را نشان می دهد، به این معنی است که در ترکیب عناصر و طراحی داخلی به مناسب ترین حالت ممکن رسیده ایم.

ایده های خلاقانه طراحی حمام

4- در این حمام زیبایی فوق العاده بیرون به سادگی در داخل قابل مشاهده است. این حمام با خطوط تمیز مرمر براق و صیقلی پوشش داده شده است.

طراحی حمام

5- این حمام به علت آن که در داخل آن می توانید در کمال آرامش نمایی از شهر را مشاهده کنید از بهترین گزینه های طراحی حمام است. هم چنین در این حمام می توانید در وسط یک روز بسیار سخت و پرکار زمان خود را در آرامش سپری کنید. شما در این حمام ساعاتی را با آرامش سپری می کنید و هر چه نا آرامی که وجود دارد را در پشت درب حمام جا می گذارید.

طراحی حمام با نمایی فوق العاده

6-  این حمام دارای جزئیاتی مثل آینه های زیبا برای بازتاب منظره بیرون و کابینت های چوبی است. و هم چنین از دیگر ویژگی های این حمام وان و دوش شیشه ایی آن است.

طراحی حمام

7- این حمام گرمسیری واقع در کشور تایلند می باشد. و نشان گر زیبایی طبیعت Koh Samui است. دراین حمام زیبا نم نم باران و شکوفه های گل در آب قابل مشاهده است.

ایده های خلاقانه طراحی حمام

8- در این حمام زیبا با روشنایی شمع فضای زیبا و آرامش بخشی به وجود آمده است که شما در آن می توانید نوشیدنی های خنک میل کنید و از دیدن نور های چشمک زن بیرون لذت ببرید.

طراحی حمام با نمایی فوق العاده

9- در این حمام مدرن و معاصر استفاده از سنگ مرمر بهترین و مناسب ترین انتخاب است، از دیگر ضروریات این حمام یک وان کنار پنجره است.

طراحی حمام

10- این حمام دارای پنجره ایی به سمت آب است. هم چنین در طراحی حمام از ترکیب عناصر خاکی و چوب استفاده شده است که آمیزه ای از سبک سنتی و مدرن می باشد.

طراحی حمام


حتما ببینید: طراحی خانه تفریحی Healdsburg Ranch با تلفیق معماری سنتی و شهری


11- اگر شما علاقمند به داشتن یک نمای زیبا در حمام خود هستید. ولی دید پنجره حمام شما به سمت بیرون به واسطه دیوار یا نرده محدود شده است. نگران نباشید شما می توانید با یک روش استراتژیک و استفاده از سبزه و گیاهان مختلف نمایی که مد نظرتان است را به وجود بیاورید.

طراحی حمام با نمایی فوق العاده

12- طراحی حمامی که در تصویر زیر مشاهده می کنید بسیار زیبا و آرام بخش است، در این حمام، می توان صدای آب بر روی صخره های کنار ساحل را احساس کرد. هم چنین آینه ها به فضای این حمام بازتاب زیبایی از محیط پیرامون می دهند.

ایده های خلاقانه طراحی حمام

13- حمام کردن بعد از سپری کردن یک روز پیاده روی در جنگل، دلچسب و آرام بخش است. اما زمانی که شما می توانید در وانی برای چند ساعت استراحت کنید و از محیط اطرافتان لذت ببرید، چرا به جنگل بروید.

طراحی حمام

14- هیچ چیز به اندازه حمام کردن در کنار ساحل زیبا نیست. شما نگران پنجره های تمام قد این حمام نباشید. زیرا کسی در لبه ساحل نیست. حریم شخصی آن جا متعلق به شما است.

ایده های خلاقانه طراحی حمام

15- در لبه پنجره این حمام مجموعه ایی از گلدان ها قرار داده شده است و این گلدان ها در مقابل نمای سبز و چوبی پشتش، جلوه و خودنمایی می کند زیرا زیر سایه درختان همه چیز اعجاب انگیز است. خط افق و یا هر چیز دیگری که به شما نمای متفاوتی از درختان اطراف می دهد، ایده ای است که می توانید برای دکور و طراحی حمام از آن استفاده کنید.

طراحی حمام

16- این حمام، ترکیبی از چهار فصل دیدنی مجمع الجزایر سیشل است که نمایی یکپارچه از حمام و آب های بی پایان اقیانوس پشتی را در اختیار بیننده قرار می دهد.

ایده های خلاقانه طراحی حمام

17- می توانیم نقطه بسیار زیبایی از درختان کنار اقیانوس برای حمام بسازیم. این حمام، دارای پنجره ایی به سمت اقیانوس است. و هیچ چیزی زیبا تر از این وجود ندارد که کناره ساحل اقیانوس را با چارچوبی از سنگ مرمر مشاهده کرد.

طراحی حمام

18- اگر شما علاقمند به حمام کردن در وسط رودخانه هستید. حتما تصویر زیرا مشاهده کنید این حمام بر روی آب شناور نیست، ولی نمایی که از آب و مناظر اطراف و پنجره های قدی و بزرگ مشاهده می شود یادآور این حس قوی در شما می شود.

طراحی حمام

19- اگر شما علاقمند به این هستید که حمام منزلتان دارای پنجره ایی به بیرون باشد، می توانید با استفاده از کارهای هنری این نما را به داخل خانه خود بیاورید. این عکس از میدان نیویورک تایمز توسط نینا پاپیورک گرفته شده است و از طریق FineArtAmerica امکان دسترسی به آن وجود دارد.

طراحی حمام با نمایی فوق العاده

20- وقتی که از کار های هنری صحبت می شود، باید کار هایی را انتخاب کنید که شما را به وجد بیاورد. اگر نمای ساختمان ها مورد پسند شما نیست، پس چیز هایی را انتخاب کنید که احساس محیط آرامی مانند ساحل دریا را به شما القا کنند. در تصویر زیر طوفان اقیانوسی را مشاهده می کنید که توسط کاترین گاندرو گرفته شده است و در UGallery امکان دسترسی به آن وجود دارد.

طراحی حمام با نمایی فوق العاده

استفاده از گلدان ها و سبزه، حوله های لوله ایی سفید از دیگر ایده های طراحی حمام است که شما می توانید برای به وجود آمدن حس آرامش در فضای حمام خود از آن ها استفاده کنید. و در نهایت فلسفه الدی که معتقد است: تنوع کمتر و فروش بیشتر را به خاطر داشته باشید.

 

منبع: decoist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ