چگونه در نوآوری و بازسازی فضا اشتباه نکنیم

تصویری که پس از شنیدن کلمه بازسازی به ذهن هر کسی خطور می کند، تصویری از خرابکاری و فضا های پر از گرد و خاک است. به عنوان مثال، اگر شما قصد نوآوری و بازسازی فضا آشپزخانه را داشته باشید، باید یخچال، ماشین ظرفشویی، گاز را در وسط اتاق نشیمن جمع کنید. حتی در بعضی مواقع قضیه بدتر از این هم می شود، به عنوان مثال اگر قصد باز سازی حمام را داشته باشید، اگر اعضای خانواده شما پنج نفر باشد باید تا زمان پایان کار بازسازی، از یک حمام استفاده کنند.

نوآوری و بازسازی فضا

اگرچه نوآوری و باز سازی فضا و اقدامات مربوط به آن اندکی استرس زا می باشد. به خصوص هنگامی که در پی شمارش مشکلات هستید. شما تا کنون چند بار این را شنیده اید که نوآوری و بازسازی یک مکان با اتفاقی هیجان انگیز و خوب انجام گیرد. معمار شاپ به همین علت قصد دارد تا در این مطلب به شما معماران عزیز و علاقمندان به معماری کمک کند تا اشتباهات احتمالی را به کمترین حد خود برسانید. البته این که این کار را خود انجام می دهید و یا اقدام به استخدام یک طراح داخلی دکوراسیون می کنید مهم نیست. مطمئنا اشتبا هاتی وجود دارند که به طور مرتب تکرار می شوند.

نوآوری و بازسازی فضا

1- آیا این بازسازی همان چیزی است که شما می خواهید؟

هدف شما از بازسازی چیست؟ به پروژه ایی که در ذهن خود تصور می کنید خوب بیاندیشید و هدف خود را از بازسازی آن مشخص کنید. و از خود سوال کنید که آیا این کار ارزشش دارد تا برای انجام آن زمان و هزینه صرف کنید؟ آیا اطمینان دارید که اگر زمانی این مکان را بفروشید ضرر نمی کنید و پولی که هزینه کرده اید به شما بر می گردد؟ حتی اگر قصد دارید در این خانه برای همیشه زندگی کنید باز هم در مورد طرح خود بیشتر فکر کنید. زیرا فکر ها و ایده هایی وجود دارند که در نگاه اول بسیار خوب و منطقی به نظر می رسند، ولی اگر عملی شوند، سوال برانگیز خواهند بود.

نوآوری و بازسازی فضا

2- بودجه ایی را در نظر بگیرید و بر اساس آن پیش بروید

این که برای بازسازی فضا چقدر سرمایه در نظر گرفته اید کار ساده ایی است ولی این که با این مقدار پول طرح خود را پیش ببرید کار بسیار سختی است. بنابراین برای پروژه تان طرحی را در نظر داشته باشید، و سپس هزینه های لازم را محاسبه کنید و در نهایت طرحی را برای نوآوری و بازسازی فضا خود انتخاب کنید که با شروع و پایان آن، فضای خانه شما را بیشتر از قبل زیبا، شاد و مناسب کند.

خلاقیت درطراحی فضا


حتما ببینید: طرح رؤیایی پایدار و جدید مرکز علوم کراکوف به شکل باغ چند طبقه


3- یک طراح دکوراسیون داخلی را استخدام کنید

ممکن است برای شما انتخاب یک فرد مناسب سخت باشد زیرا اگر فرد نا مناسبی را برای نوآوری و بازسازی فضا انتخاب کنید دچار مشکل خواهید شد و به آن چیزی که در نظرتان است نمی رسید و حتی ضرر هم می کنید زیرا امکان دارد چنین فردی شما را در نیمه راه رها کند. بنابراین شما یک طراح دکوراسیون داخلی که تخصص و تجربه لازم در این کار را دارد استخدام کنید زیرا یک طراح علاوه بر دانش، تخصص و مهارت لازم برای انجام عملیات نوآوری و بازسازی فضا، ایده های ناب بسیار مهمی را نیز دارد.

خلاقیت درطراحی فضا

4- مطمئن شوید که این نوآوری و بازسازی با کل طرح خانه هماهنگ است

اگر شما ساکن در خانه ایی هستید که متعلق به دوره ویکتوریا است. پس باید متناسب با این طرح و سبک، نوآوری و بازسازی فضا را انجام دهید. و در واقع سبک و خانه شما هر چه که باشد باید عملیات نوآوری و بازسازی را متناسب با آن طرح و سبک انجام دهید. به طور مثال اگر در عملیات نوآوری و بازسازی فضا، درب و پنجره های نامناسب را به طرح اضافه کنید باعث به وجود آمدن یک محیط زشت و کسل کننده می شوید و هیچ چیزی بدتر از این کار در بازسازی نیست. اگر این تعمیر و بازسازی هماهنگ با سبک خانه شما نیست، بهتر است که خانه را بفروشید و خانه ایی پیدا کنید که هماهنگ با نیاز های شما باشد. منظور این نیست که شما نمی توانید بازسازی یا تعمیر کنید، بلکه باید بازسازی به نحوی انجام گیرد تا هماهنگی لازم را بین طرح، هزینه و نیاز ها برقرار کند.

بازسازی فضای داخلی

5- ایمنی را در نظر بگیرید

ممکن است در زمان بازسازی و تعمیر خانه حوادث ناگهانی و غیر قابل پیش بینی اتفاق بیفتد. زیرا برای انجام این طرح ها از وسایل تیز و برنده استفاده می شود و امکان دارد حادثه ایی اتفاق بیفتد. بنابراین اگر عملیات بازسازی را به تنهایی انجام می دهید، حتما جعبه کمک های اولیه در خانه داشته باشید و از تمامی مسائل مربوط به کار و ایمنی آگاه باشید.

بازسازی فضای داخلی

منبع: freshome

ترجمه: از تحریریه معمار آپ