طراحی صندلی ضد ضربه

طراحی صندلی ضد ضربه توسط طراحی به نام کریس لیمبا خلق شده است. طراحی صندلی ضد ضربه بر اساس تصویرهای پیکربندی شده سازه های مختلف بوده و به بازار عرضه گردیده است. کریس لیمبا اولین صندلی چندکاره خود را با استفاده از چند قطعه 20 متری کربن و فیبر تولید کرده و می گوید این سازه ضد ضربه است.

کریس لیمبا می گوید: اندیشه و ایده اصلی برای ساخت این صندلی برای اولین بار با دیدن تونل باد آمده است. من شاهد آزمایش یک جت بودم، سعی کردم صندلی را تصور کنم که با جریان محیط هماهنگ باشد و همین ایده باعث تولید این شکل سیال شد.

طراحی صندلی ضد ضربه

صندلی کربنی RV1، از ترکیبات کربن، فیبر و رزین ساخته شده است. ترکیب این مواد باعث می شود این ساختار، به راحتی از یک طرف به طرف دیگر، قابلیت انعطاف پذیری داشته باشند. کربن که یکی از این ترکیبات است بسیار محکم و در عین حال سبک می باشد.

طراحی صندلی ضد ضربه

کریس لیمبا در طراحی این صندلی تست ضد ضربه را نیز انجام داده است.

طراحی صندلی ضد ضربه

این صندلی دارای طراحی ظریف و بسیار ملایم است که در یک جهت آن قابل مشاهده می باشد و به صندلی امکان داشتن عملکردی مناسب و راحتی آن را می دهد.

طراحی صندلی ضد ضربه

کاربران می توانند از این وسیله برای نیاز ارگونومیک، نشستن در حالت صاف و یا حتی در حالت خوابیده و هنگامی که برای مدت طولانی در حال نشستن هستند استفاده کنند. طبق گفته این طراح این صندلی هنر دست است و یکی از مشخصات و ویژگی های آن تنظیم شدن صندلی با موقعیت و نوع نشستن روی آن می باشد. طبق گفته این طراح این صندلی هنر دست است و یکی از مشخصات و ویژگی های آن تنظیم شدن صندلی با موقعیت و نوع نشستن روی آن می باشد.

طراحی صندلی ضد ضربه با استفاده از سیستم جت


حتما ببینید: ایده های خلاقانه در رقابت ایجاد تحول در خیابان Park Avenue نیویورک


از تکنیک تزریق رزین در ساخت این صندلی استفاده شده است. این صندلی با بیش از 20 متر کربن، پوشانده شده و در یک کیسه هوا برای قرار گرفتن در خلا قرار گرفته است. در این ساختار رزین از راه شبکه ای عنکبوتی که برای لوله های طراحی شده و سطوح شانه عسلی ساخته شده اند، قرار گرفته است. در این طرح با صیقلی کردن، صندلی را برای لایه شیشه ای بیرونی آن که سفید یا ته رنگی از سیاه دارد فراهم می کند.

طراحی صندلی ضد ضربه با استفاده از سیستم جت

این طراح می گوید: یکی از مشخصات و ویژگی های ظاهری این صندلی، این است که فقط برای جنس مذکر قابل استفاده است و استفاده از روش های القا رزین مناسب نیست.

طراحی صندلی ضد ضربه با استفاده از سیستم جت

طراح برای ساختار و سازه این صندلی از ترکیبات مواد بسیار ساده استفاده کرده است. لیمبا با صبر و حوصله در ساخت این طرح ها ، قطعه ای مدرن با تکنولوزی روز دنیا تولید کرده است و وی بر این عقیده است که اسباب و وسایل زیبا معمولا با بی مصرف بودن آن ها مورد نقد قرار می گیرند و من قصد دارم ثابت کنم که یک صندلی مدرن کوچک هم می تواند راحت وقابل استفاده باشد.

از دیگر طرح های لیمبا طراحی یک میز قهوه خوری است که از جنس کربن ساخته شده است. این میز از مواد بسیار سبک و در عین حال بسیار محکم ساخته شده و سازه و ساختار آن به گونه ایی است که می تواند وزن چند نفر را تحمل کند.

طراحی صندلی ضد ضربه با استفاده از سیستم جت

منبع: designcurial

ترجمه:تحریریه معمارآپ