طراحی دانه ها توسط Taeg Nishimoto

طراحی دانه هاطراحی به نام  Taeg Nishimoto از استودیو طراحی TN/MOS آبجکتهایی را برای گیاهان بر روی دیوار طراحی کرده که آنها را “دانه ها” نامیده است.این هنرمند دراصل طراح و مهندس معمار است. وی مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته معماری از دانشگاه کرنل گرفته است و بیشتر در زمینه طراحی داخلی فعالیت دارد و این آبجکتها را جهت طراحی داخلی ارائه نموده است.

طراحی دانه ها داخل سنگ

این هنرمند برای خلق کردن دانه از نوعی متریال ورق شده با نام Tyvek که نوعی پلی اتیلن با تراکم بالاست استفاده کرده است و این ورق ها را به صورت مچاله شده روی هسته ای بتنی قرار میدهد که پس از خشک شدن بتن لایه Tyvek را از روی آن برداشته و در نهایت حفره ای برای کاشت گیاه در آن قرار میدهند.این دانه ها با توجه به رنگ پذیری بتن با تنوع رنگی بالا قابلیت تولید و ارائه دارند.

طراحی دانه ها داخل سنگ

در طراحی دانه ها نکته جذاب استفاده از بتن به عنوان ظرف گیاه میباشد. اگر به روش نصب این گلدانها بر روی دیوار توجه کنید متوجه خواهید شد که آبرسانی به این گیاهها سخت تر از آن چیزی است که به نظر میرسد، ولی ما با انتخاب متریال بتن به عنوان ظرف گیاه این امکان وجود دارد که با مرطوب کردن بتن، گیاه به راحتی از رطوبت آن استفاده کند.

طراحی دانه ها توسط Taeg Nishimoto

طراح در صرح اولیه خود، این گلدانها را به شکل سنگهای رودخانه ای شکل داده تا علاوه بر قرار گیری گیاه در آن جذابیت یصری خاص خود را داشته باشد. نوع خطوط پیرامونی این گلدانها به سلیقه و انتخاب شخص بستگی دارد. شکل گیری این گلدانها به صورت سنگهای رودخانه ای علاوه بر زیبایی به چیدمان آنها در کنار هم نیز کمک بزرگی میکند. این نوع انتخاب شکل باعث میشود که چیدمان آنها در کنار هم از قانون و نظم خاصی پیروی نکند و کاربر به هر صورتی که تمایل داشت آنها را در کنار هم جانمایی کند.


حتما ببینید: پنج مرحله خلاقیت که معماران در تمامی پروژه ها، تجربه می کنند


سایر تصاویر پروژه طراحی دانه ها (گیاه داخل سنگ)

طراحی دانه ها توسط Taeg Nishimoto

 

طراحی دانه ها توسط Taeg Nishimoto

ترجمه:تحریریه معمارآپ