دکوراسیون داخلی آپارتمان 36 متری

این آپارتمان واقع در جنوب شهر تل آویو ، اسرائیل توسط استودیو معماری Nitzan Horovitz طراحی و به اجرا رسیده است. این آپارتمان کوچک اما بزرگ 36 متر مربع مساحت دارد. یکی از بومی های این منطقه مالک این آپارتمان می باشد که در هنگام خرید بودجه وی برای خرید این خانه کافی بوده است. تقسیم این آپارتمان به دو طبقه در ارتفاع 5.8 متر مربع یکی از چالش های اصلی این پروژه محسوب می شده که معماران با آن مواجه بودند.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : استودیو معماری Nitzan Horovitz
  • مکان پروژه : تل آویو ، اسرائیل
  • مساحت پروژه : 36 متر مربع
  • سال ساخت : 2017

آپارتمان کوچک اما بزرگ

یکی از طبقات این ساختمان 1.5 متر مربع از سطح خیابان ارتفاع دارد و طبقه دیگر نیز 1.80 سانتی متر پایین تر از سطح خیابان می باشد. در واقع این ساختمان کاربرد تجاری داشته و در طی سال ها با گذر زمان به یک مکان اقامتی تغییر کاربردی داده است. معمار اصلی پروژه در رابطه با طراحی و ساخت این آپارتمان کوچک اما بزرگ اظهار داشته است: “طراحی و ساخت این آپارتمان به علت محدودیت در فضا و ماهیت مشکل ساز آن چالش برانگیز بوده است.”

آپارتمان کوچک اما بزرگ

مالک این آپارتمان از تیم معماران خواستار طراحی یک مکان دلپذیر و راحت برای زندگی بود. بنابراین معماران با توجه به خواسته کارفرما تنها راه پله و تقسیم طبقات را باقی گذاشتند و اقدام به تخریب دیوار های داخلی نمودند. از راه پله ساختمان ، درب به دیوار ورودی باز می شود که از دو پله عبور می کند: یکی از این مسیر ها منتهی به زیر زمین می شود. و دیگری نیز با چهار پله به سالن ختم می شود.

آپارتمان کوچک اما بزرگ

در زیر زمین اتاق خواب و حمام تعبیه شده است. و طبقه دیگر نیز به اتاق نشیمن ، آشپزخانه با یک میز ناهار خوری و یک سرویس بهداشتی کوچک اختصاص یافته است. در این طبقه به منظور ذخیره سازی و استفاده بهینه از فضا کمد های دیواری تعبیه شده است. البته این فضای ذخیره سازی به عنوان اتصال بین دو طبقه مورد استفاده قرار می گیرد. این کمد دیواری 60 سانتی متر عمق دارد که دارای درب هایی با خطوط سیاه و سفید می باشد. کمد دیواری از فضای مرکزی شروع می شود و به عنوان کابینت آشپزخانه و محل قرارگیری یخچال و فریزر استفاده می شود. علاوه بر این دیوار ، کمد دارای یک سیستم سینمای خانگی مخفی می باشد. پله های اصلی از کاشی های پرسلان ساخته شده اند و برای کفپوش بقیه طبقات نیز تز پارکت طبیعی بلوط استفاده شده است.

آپارتمان کوچک اما بزرگ

پارکت، کاشی خاکستری و فرمیکا سفید سه متریال اصلی و شاخص به کار رفته در این آپارتمان می باشد. استفاده از حداقل مواد و سادگی در طراحی علت اصلی استفاده از این متریال ها بوده که با توجه به خواست کارفرما صورت گرفته است. در طبقه زیرین این آپارتمان تخت خواب ، میز کنار تختی ، ماشین لباسشویی و خشک کن ، دوش و یک اتاق ذخیره سازی کوچک وجود دارد. هم چنین یک میز چوبی به عنوان یک میز غذا خوری یا میز کاری کوچک قرار گرفته است.

آپارتمان کوچک اما بزرگ

جایگزینی زیر ساخت های قدیمی و استفاده بهینه از فضا با پوشش دهی تمامی نیاز ها هدف اصلی تیم معماران از طراحی این آپارتمان کوچک اما بزرگ بوده است. در اصل با وجود مساحت کم ، این یک آپارتمان واقعی و کامل به جای یک واحد مدولار است که نشان دهنده این موضوع است که ابعاد فضا می تواند عاملی محدود کننده محسوب شود اما با دکوراسیون مناسب و هوشمندانه می توان کیفیت فضا را ارتقاء داده و اثرات این عامل محدود کننده را خنثی نمود.


حتما ببینید : طراحی کافی شاپ برای آزاد سازی فکر و تخیل


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی آپارتمان کوچک اما بزرگ

دکوراسیون داخلی آپارتمان 36 متری

دکوراسیون داخلی آپارتمان 36 متری

دکوراسیون داخلی آپارتمان 36 متری

دکوراسیون داخلی آپارتمان 36 متری

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

پلان آپارتمان 36 متری

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ