طراحی دفتر کار Slack توسط شرکت معماری Dubbeldam

دفتر کار Slack در مرکز شهر تورنتو، کانادا توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Dubbeldam در یک ساختمان که در گذشته یک کارخانه نساجی و بافندگی بوده است طراحی و اجرا شده است. شرکت Slack در سال 2009 تاسیس شده است و در زمینه فناوری و توسعه‌ نرم‌ افزار فعالیت دارد. دفتر مرکزی و اصلی این شرکت در شهر سان فرانسیسکو، ایالات متحد آمریکا قرار گرفته است. شرکت Slack به عنوان یک استار تاپ موفق در این چند سال اخیر رشد و پیشرفت سریعی‌ داشته است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: شرکت معماری Dubbeldam
  • کارفرما پروژه: شرکت نرم‌ افزاری Slack
  • مکان پروژه: شهر تورنتو، کانادا
  • مساحت پروژه: ۲۱۳۷ متر مربع
  • سال ساخت: 2017

دفتر کار Slack

پس از گذشت 9 سال از آغاز فعالیت شرکت نرم‌ افزاری Slack، در حال حاضر این شرکت در سرتاسر دنیا دارای شعبه های متعددی می باشد. شعبه های این شرکت در شهر های مختلفی مانند نیویورک، ونکوور، لندن، ملبورن و توکیو راه اندازی شده است. هر یک از این دفاتر کار در ساختمان هایی که در گذشته کاربرد صنعتی داشته‌ اند راه اندازی شده اند. هر چند که طراحی داخلی این دفاتر کار تا حدودی گذشته این ساختمان‌ ها و شرکت‌ های صنعتی فعال در این مکان ها را نشان می دهد. در حال حاضر ساختمان های شعبه‌ های مختلف شرکت Slack طراحی و دکوراسیون داخلی جذاب و جالبی دارند. به این شکل که هر یک از دفاتر کار شرکت Slack دارای طراحی داخلی و دکوراسیون منحصر به فرد و خاص می باشند و با دیگر دفاتر شرکت در شهر های دیگر تفاوت دارند و هم چنین نشانگر انسجام، یکپارچگی و ارزش‌ های شرکت Slack می باشد.

دفتر کار Slack

هدف تیم طراحی شرکت معماری Dubbeldam در طراحی دفتر کار Slack در تورنتو این بوده است که فرهنگ سازمانی و ارتباط شرکت Slack را با صنعت و فناوری را با استفاده از یک طراحی خلاقانه نشان دهد.

دفتر کار Slack

تیم طراحی شرکت معماری Dubbeldam ابتدا در شروع این پروژه فضای داخلی ساختمان قدیمی دفتر کار Slack را بازسازی و مرمت کردند تا این ساختمان آجری سه طبقه قدیمی توانایی پاسخ گویی به نیازهای شرکت نرم‌افزاری Slack در عصر حاضر را داشته باشد. تیم طراحی Dubbeldam در طراحی داخلی این دفتر کار از فرهنگ سازمانی شرکت Slack و از گذشته‌ ساختمان قدیمی صنعتی الهام گرفته است.

 طراحی فضای اداری در کانادا

تیم طراحی شرکت معماری Dubbeldam برای طراحی بخش های مختلف دفتر کار Slack از ایده‌ مفهومی «ارتباطات» و خطوط و اشکال هندسی بهره گرفته اند. به عنوان مثال از اشکال هندسی زاویه دار برای سیستم روشنایی استفاده کرده اند که این خطوط زاویه‌ دار به شکل متصل به هم در سراسر سقف امتداد پیدا کرده اند. بر روی سقف و دیوار های این دفتر کار سیم ها و کابل های رنگی نصب شده‌ اند و به شکل نمادین نشان‌ دهنده‌ مفهوم ارتباطات و هم چنین نشانگر زمینه‌ فعالیت شرکت Slack می باشد. این کابل‌های رنگی از جهت دیگر اشاره به گذشته‌ این ساختمان قدیمی، فرآیند نساجی و رشته‌ های نخ در دستگاه‌ های بافندگی دارد.

طراحی دفتر کار

طراحی بسیار جالبی در بخش پذیرش دفتر کار Slack وجود دارد. تیم طراحی شرکت معماری Dubbeldam از همکاران قدیمی خود در دیگر شرکت های طراحی و معماری برای این قسمت از پروژه کمک و یاری گرفته است. تیم طراحی از اشکال هندسی برای طراحی پیشخوان بهره گرفته است. دیوار ها و سقف این دفتر کار دارای طراحی منحصر به فرد و خاصی است که باعث خلق یک محیط صمیمی و دوستانه در این دفتر کار شده است. هم چنین در کنار پیشخوان، تیم طراحی بخشی را نیز به عنوان سالن انتظار در نظر گرفته اند که از دیوار های شیشه‌ ایی رنگی، کف پوش چوبی و مبلمان شیک به رنگ آبی برای طراحی این بخش استفاده کرده اند.

طراحی دفتر کار

استفاده از رنگ‌ های تند، متفاوت و متضاد در کنار یک دیگر از ویژگی‌ های مهم و اصلی طراحی دفتر کار Slack می باشد. به عنوان مثال از رنگ‌ های متفاوت و متضاد برای بخش های مختلفی مانند اتاقک‌ های کوچک استراحت و ملاقات های غیر رسمی، محل استراحت کارکنان، اتاق مدیریت استفاده شده است که به کار بردن این رنگ در کنار کف‌ پوش‌های چوبی و دیوار های آجری جلوه‌ خاصی و جذابی به این دفتر کار داده است.

طراحی دفتر کار

در دفتر کار Slack برای برگزاری جلسات کاری اتاق هایی که در نظر گرفته شده‌ اند دارای طراحی یکسانی هستند ولی هر کدام از این اتاق ها به دلیل استفاده از رنگ‌ های متفاوت و متنوع کاملا منحصر به فرد به نظر می‌رسند. هم چنین تیم طراحی شرکت معماری Dubbeldam هماهنگ و متناسب با رنگ‌ کف‌ پوش‌ ها و مبلمان اتاق ها رنگ پانل های عایق صوتی نصب شده بر روی دیوار ها را انتخاب کرده اند.

 طراحی فضای اداری در کانادا

یک سالن غذا خوری بزرگ در دفتر کار Slack وجود دارد که برای قسمت پیشخوان این سالن بخشی از سقف و دیوار از چوب سفید رنگ استفاده شده است. دفتر کار دارای ۱۴۰ پرسنل فعال و مشغول به کار می باشد که طراحی داخلی این دفتر کار علاوه بر پاسخ گویی به نیاز های کارمندان باعث به وجود آمدن تقویت حس همکاری و انسجام و یکپارچگی در محیط کار این دفتر شده است.

دفتر کار Slack

خلق یک محیط کاری فعال و با نشاط حاصل کار تیم طراحی شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Dubbeldam بوده است. در حقیقت در دفتر کار Slack با محیطی پویا و با نشاط علاوه بر تامین راحتی و شادابی کارمندان ، به کار جدی و سخت‌ کوشی کارکنان نیز تاکید شده است.


حتما ببینید: طراحی خلاقانه پله های مدرن و منحصر به فرد با نمایی دراماتیک


سایر تصاویر پروژه طراحی دفتر کار Slack توسط شرکت معماری Dubbeldam

طراحی دفتر کار

 طراحی فضای اداری در کانادا

منبع: office snap shots

ترجمه: از تحریریه معمار آپ