ایده های جذاب استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه و حمام

شرکت های تولید کننده کاشی معمولا در تبلیغات محصولات خود شما را به استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه تشویق نمی کنند و هنگامی که شما به لیست محصولات تولیدی این کمپانی ها دقت می کنید متوجه می شوید که برای استفاده از کاشی بر روی سطح کانتر آشپزخانه هیچ نوع کاشی مشخصی معرفی نشده است. این شرکت ها در بعضی اوقات تنها یک پیشنهاد به شما عنوان می کنند به عنوان مثال به این صورت که برای کانتر آشپزخانه از این نوع کاشی نیز می توانید استفاده کنید. ولی افرادی که خانه دار هستند بسیار علاقمند به استفاده از کاشی برای سطح کانتر آشپزخانه خود می باشند. و تنها یک دلیل مهم برای این مسئله وجود دارد و آن کاشی است. کاشی تنها مواد و متریالی است که کاربر می تواند با استفاده از کانتر آشپزخانه خود را به شکل کامل نو کند و حتی تمام مراحل نصب را نیز خود کاربر می تواند انجام دهد و هم جنین کاشی ضخامت کافی برای استفاده بر روی سطح کانتر را دارد.

معمار شاپ در این مطلب 11 ایده جذاب استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه و حمام را به شما معماران عزیز نشان می دهد.

استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه

1- کاشی های ایتالیایی با ظاهری شبیه به سنگ برای استفاده در کانتر آشپزخانه

اگر شما برای کانتر خود به دنبال استفاده از نمای سنگ هستید ولی روش نصب و نحوه نگهداری از سنگ را نمی دانید، می توانید از کاشی استفاده کنید که دارای ظاهریی شبیه به سنگ است. این کاشی ها که از محصولات شرکت ایتالیایی Delconca و مجموعه HBT Alpi می باشد، می توانند انتخاب مناسبی برای استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه شما باشد. این کاشی ها در دو رنگ بژ و رنگ خاکستری زغالی یا مشکی تولید شده است. مجموعه HBT Alpi، قطعات مناسبی نیز برای استفاده در کنج ها دارد که موجب می شود نمای نهایی کانتر بسیار عالی و حرفه ایی شود.

طراحی کانترآشپزخانه با استفاده از کاشی

2- کاشی های چند رنگ برای کانتر جزیره های بزرگ و طویل

کاشی های چند رنگ که از محصولات شرکت تولید کننده کاشی به نام Bedrosian هستند برای کانتر این جزیره بزرگ و طویل مورد استفاده قرار گرفته اند. از کانتر این آشپزخانه هم به منظور طبخ غذا و هم چنین سرو غذا استفاده می شود. بعضی از کاشی ها دارای طرح هایی هستند که بسیار جلوه دارند و خود نمایی می کنند. ولی این کاشی های چند رنگ که در این آشپزخانه استفاده شده اند بر عکس کاشی های دیگر هستند و با استفاده از رنگ صورتی ملایم، بژ روشن و برنزی یک فضای صمیمی و دوستانه را برای مهمانان این خانه به وجود آورده اند تا پذیرای مهمانان برای صرف شام باشد هم چنین فضایی در این آشپزخانه ایجاد شده است که زمان طبخ غذا می توان دور آن جمع شد. و هم چنین می توانند انتخاب مناسبی برای استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه شما باشند.

استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه

3- کاشی های پرسلانی تراورتن برای کانتر جزیره آشپزخانه

امکان دارد که شما قصد نداشته باشید تا برای کانتر آشپزخانه های خود از سنگ تراورتن واقعی استفاده کنید. یکی از عللی که باعث می شود این سنگ ها انتخاب مناسبی برای کانتر شما نباشند خلل و فرج روی این سنگ ها می باشد. حتی اغلب سنگ تراورتن هایی که سابیده شده اند نیز برای کانتر آشپزخانه استفاده نمی شوند. ولی شما این امکان را دارید تا از کاشی های پرسلانی تراورتن Eleganza استفاده کنید. این کاشی ها دارای رنگ قهوه ایی هستند و این قابلیت را دارند که ظاهر سنگ های تراورتن را به فضای آشپزخانه شما بیاورند. کاشی های پرسلانی تراورتنی که در تصویر زیر مشاهده می کنید دارای ابعاد 15 در 15 سانتی متر هستند. برای استفاده در لبه ها و کنج از قطعات 15 سانتی متری استفاده می شود.

طراحی کانترآشپزخانه با استفاده از کاشی

4- کاشی های رنگارنگ و غافلگیر کننده برای کانتر آشپزخانه

کاشی هایی که در تصویر زیر برای کانتر آشپزخانه استفاده شده اند محصول شرکت تولید کننده کاشی به نام Nemo Tile واقع در نیویورک می باشد. یکی از متفاوت ترین محصولات این کمپانی به خصوص از لحاظ استفاده از رنگ های غنی مجموعه Color Box می باشد. این مجموعه از کاشی های تولید شده توسط این کمپانی با این خصوصیت تعریف شده است که شامل رنگ هایی مانند قرمز و آبی تیره به رنگ آسمان در زمان شب است. هم چنین بر روی این کاشی ها یک پرداخت Cross-Sheen زده شده است که دارای ویژگی دفع کثیفی و لک از روی سطوح کاشی است. این کاشی های رنگارنگ می توانند انتخاب مناسبی برای استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه هایی باشند که به سبک خانه های هنرمندان و صنعتگران طراحی شده است.

استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه

5- کاشی های بزرگ به رنگ بژ برای جزیره آشپزخانه

استفاده از کاشی های بزرگ تر به این معنی است که در سطح کار شما درز کمتری می افتد. که حاصل این عمل ساده تر شدن تمیزی سطوح است. سنگ های طبیعی مثل این کاشی های مربعی 30 سانتی متری از شرکت تولید کننده کاشی American Olean، به فضای آشپزخانه ظاهر خانه های قدیمی را می بخشد. حس و حال فضای خانه های قدیمی، با راهکاری که در لبه های این کانتر استفاده شده، بیشتر مورد تاکید قرار گرفته است. در این آشپزخانه برای لبه ها از سنگی مشابه که دارای عمقی به اندازه دو کاشی می باشد استفاده شده است. هم جنین قبل از استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه باید سنگ و ملات پشت آن آب بندی شوند.

استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه


حتما ببینید: طراحی کافی شاپ مدرن و مینیمال با الهام از سبک وس اندرسون


6-  کاشی های باریک و بلند، کاشی های کانتر آشپزخانه به سبک ایتالیایی مدرن

کاشی های باریک بلند از شرکت تولید کننده Delconca می باشند. این کاشی های سرامیکی با پرس خشک مجموعه ایی به نام HMC Mulini Di Canepa را تشکیل می دهند. این کاشی های باریک و بلند دارای ابعاد و اندازه 15 در 45 سانتی متر هستند که در دسته پرسلان ها قرار می گیرند. این کاشی ها به ویژه برای نصب بر روی کانتر آشپزخانه مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته اند. هم چنین کاشی های باریک و بلند دارای قطعاتی با ابعاد و اندازه 30 در 33 سانتی متر با لبه های فیلیت خورده هستند. قرار گیری دو عدد از این قطعات به شکل عمودی در کنار یک دیگر نصف عمق کانتر را می پوشاند. و علاوه بر این نیاز به قطعات خاص برای کار کردن در قسمت کنج ها و لبه ها را نیز برطرف می کند و می توانند انتخاب مناسبی برای استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه شما باشند.

طراحی کانترآشپزخانه با استفاده از کاشی

7- ظاهر فرانسوی آشپزخانه با استفاده از کاشی های آبی رنگ 15 سانتی متری برای کانتر

این کاشی های به رنگ آبی براق و زیبا محصول شرکت تولید کننده کاشی به نام American Olean می باشند و مدل Cache با رنگ آبی دودی است. این کاشی ها دارای ابعاد و اندازه 15 در 15 سانتی متر هستند که عمق کانتر را کمتر نشان می دهند. ولی آن چیزی که در واقع این کانتر را چندین برابر زیبا و جذاب کرده است زهوار 7.5 در 20 سانتی متری این کاشی است که بر روی سطح خود دارای طرح گل های زیبا است و در لبه کانتر قرار گرفته است. این کاشی های زیبا دارای نمای خاص و ویژه ایی هستند که در هر آشپزخانه ایی که مورد استفاده قرار بگیرند، ظاهریی فرانسوی یا استالیایی به فضا می دهند. امکان دارد که شما قصد نداشته باشید تا از سطوح خیلی براق برای آشپزخانه خود استفاده کنید زیرا به راحتی روی این سطوح خش می افتند. ولی شرکت تولید کننده American Olean تاکید می کند که لعاب دوبل مانند Crystaltex و یا لعابی که در دما های خیلی بالا حرارت داده شده است، مثل لعاب روی بدنه های شیشه ایی و پرسلانی عمل می کند و می توانند انتخاب مناسبی برای استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه شما باشند.

استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه

8- ظاهر شبیه به سنگ قدیمی کاشی های پرسلانی برای کانتر حمام

این مجموعه کاشی که Cumberland Plateau نام دارد محصول شرکت تولید کننده کاشی Florim USA می باشد. ویژگی مهمی که این کاشی های زیبا استفاده شده برای کانتر حمام دارند لبه های آن است. این کاشی ها دارای لبه های ناهموار هستند که باعث شده تا ظاهری شبیه سنگ های قدیمی داشته باشند. برای تولید این سنگ ها از راهکاری استفاده شده که لبه های شارپ و تیز کاشی، کنگره دار و لب پریده شوند. این کاشی ها 7.5 سانتی متری هستند که هر سه عدد آن روی یک مش در کنار یک دیگر قرار گرفته است. علاوه بر استفاده از این کاشی در کانتر، در دیوار های جانبی و دیوار پشتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. از یک حاشیه با رنگی مشابه و مناسب با این کاشی ها در نیمه کار نیز استفاده شده است.

طراحی کانترآشپزخانه با استفاده از کاشی

9- استفاده از کاشی برای کانتر حمام و یا هر جای دیگر به غیر از کانتر

این کاشی از محصولات شرکت تولید کننده کاشی به نام Bedrosian و هم چنین از مجموعه ایی به نام Vineyard می باشد. این کاشی دارای ابعاد 15 سانتی متر می باشد و کل کابینت روشویی را از قسمت جلویی و پایه ها و هم چنین قسمت های جانبی تا روی کار پوشش داده است.

استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه

10- کاشی های سبز روشن 15 سانتی متری برای کانتر حمام

در طراحی کانتر این حمام از کاشی های پرسلانی به رنگ سبز مایل به قهوه ای از مجموعه Bengali Verdi / Florim USA با ابعاد 15 سانتی متر استفاده شده است. برای پوشش کامل عرض این حمام 4 کاشی کافی بوده است. هم چنین از کاشی های 45 سانتی متری همین مجموعه نیز برای پوشش کف استفاده شده است.

طراحی کانترآشپزخانه با استفاده از کاشی

11- کاشی های حمام با ابعاد 2.5 در 5 سانتی متر

این کاشی های زیبا از محصولات شرکت تولید کننده کاشی به نام Dal Tile می باشد و متعلق به مجموعه “سنگ های ساحلی” می باشد. این کاشی های زیبا که در تصویر زیر مشاهده می کنید روی سطح بالایی کانتر و هم چنین قسمت جلویی کانتر نصب شده است. این کاشی ها شیشه ایی بوده و روی سطح خود یک برق طلایی نیز دارند که در کنار رنگ بنفش حس غروب در ساحل اقیانوس را به فضای حمام بخشیده است. این کاشی ها با ابعاد 2.5 در 5 سانتی متر موجب می شوند تا در استفاده از آن ها انعطاف پذیری بیشتری برای کانتر های مختلف با عمق مختلف وجود داشته باشد. اگرچه به علت درز هایی که بین کاشی ها می افتد باید در نصب کاشی های کوچک دقت شود. این درز ها قابلیت این را دارند تا مثل حفره عمل کنند که اگر دقت نداشته باشید جرم و کثیفی در آن ها جمع می شود. امکان دارد شما با ان مسئله در حمام بیشتر از آشپزخانه روبرو شوید پس استفاده از کاشی های بزرگ تر بهترین راه حل است. تنها مشکل این کار این است که استفاده از کاشی های خیلی بزرگ برای فضا های کوچک ظاهر بسیار زشت و نامناسبی به فضا می دهد.

طراحی کانترآشپزخانه با استفاده از کاشی

منبع: the spruce

ترجمه: از تحریریه معمار آپ