راه پله مدرن و منحصر به فرد

پله یکی از اساسی ترین عناصر معماری به شمار می رود. به طوری که راه پله ها قابلیت این را دارند که علاوه بر عملکرد، فضا را جذاب و زیبا و دراماتیک کنند. اگر چه بعضی از افراد پله‌ های ساده و کم نما را ترجیح می‌ دهند، اما امروزه مطابق با سلیقه افرادی است که علاقه مند به فضا های تجملاتی و دراماتیک هستند. بنابراین برای ترکیب مدل های درخشان با فضا های آرگونومیک هیچ ممانعتی وجود ندارد. و زمان آن است که سبک خانه خود را با راه پله مدرن و منحصر به فرد تقویت کنید.

 

1- پله‌ های درخشان و نورانی

حتی اگر شما یک میلیون بار شنیده باشید، اجازه دهید تا معمار شاپ نیز یک بار دیگر تاثیرات شگفت انگیز نور پردازی روی طراحی خانه شما را یاد آوری کند. لوستر های بزرگ و لامپ های LED معمولا انتخابی منحصر به فرد هستند و دارای نوری فراوان، بی نظیر و باشکوه هستند. به خاطر داشته باشید که سایه حاصل از این نور ها، بیشتر از خود نور به خلق یک فضای دراماتیک در منزل شما کمک می کنند.

طراحی راه پله مدرن

طراحی راه پله مدرن

طراحی راه پله مدرن

2- پله های ساده و مهیج

راه پله های شناور از هر دو جنبه طراحی و اجرا هیجان انگیز و منحصر به فرد هستند. در میان طراحی های راه پله مدرن ، پله های شناور همواره مورد علاقه بوده و از جایگاه خاصی برخوردار می باشد. این پله ها با توجه به شکل ظاهری خود جذاب هستند و توجه ویژه ای را به خود جلب می کنند. پله های شناور به عنوان یک قانون ساده و فرا مینیمال هستند و شیوه خاصی برای ساخت این نوع پله وجود ندارد. هم چنین از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه هستند. اگر قصد دارید راه پله شناور را در منزل خود بسازید تصاویر زیر می توانند الهام بخش ایده و طرحی نو به شما باشند.

طراحی راه پله مدرن

راه پله مدرن

راه پله مدرن

راه پله مدرن

راه پله مدرن


حتما ببینید: طراحی هتل لوکس دوقلو DUO توسط استودیو طراحی و معماری Buro Ole Scheeren


3- راه‌ پله‌ هایی که تصور می شود داخل یک جعبه به پرواز درآمده‌ اند

آیا راه حل های استفاده از فضای زیر راه پله ها، راه‌حلی پیش‌ پا افتاده به نظر می رسد؟ شاید شما در جستجوی یک راه پله مدرن و منحصر به فرد هستید. پس شما می توانید به جای ساختن راه‌ پله‌ های شناور معمولی، به سراغ راه‌ پله‌ هایی بروید که تصور می شود در هوا معلق مانده‌ اند. این پله ها در یک فضا محصور می‌ شوند و به نظر می رسد که بین آسمان و زمین در حال پرواز هستند. قابل توجه است که این مدل پله ها برای خانواده های جوانی که دارای فرزند کودک هستند مناسب نمی باشد

طراحی پله های مدرن و منحصر به فرد

طراحی پله های مدرن و منحصر به فرد

طراحی پله های مدرن و منحصر به فرد

طراحی راه پله مدرن

طراحی پله های مدرن و منحصر به فرد

4- پله های شیک و کاربردی

ما همیشه اعتقاد داشتیم که طراحی و دکوراسیون در خانه باید یک ترکیب متعادل از فرم و ارگونومی باشد. و راه پله نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای ایجاد یک فضای مدرن در منزل شما می توانید به جای تمرکز روی طراحی راه پله، به فضای زیر آن توجه کنید. ساختن یک انباری، قفسه کتاب، یک اتاقک مخفی و یا حتی یک فضای کاری در زیر راه‌ پله، یک انتخاب عالی است.

در حالی که استفاده از فضای زیر راه پله به خودی خود منحصر به فرد نیست، چگونگی انجام این کار می تواند تفاوت ویژه ایی را در منزل شما ایجاد کند. به عنوان مثال طراحی یک کابینت که زمانی که بسته می شود با پس زمینه به طور کامل یکسان بوده و ناپدید می شود.

راه پله مدرن

راه پله مدرن

راه پله مدرن

راه پله مدرن

راه پله مدرن

طراحی پله های مدرن و منحصر به فرد

طراحی پله های مدرن و منحصر به فردطراحی پله های مدرن و منحصر به فرد

منبع: decoist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ