طراحی هتل دو قلو DUO در سنگاپور

هتل دو قلو DUO ، توسط استودیو طراحی و معماری Buro Ole Scheeren در سنگاپور طراحی شده است. این هتل لوکس و تفریحی یک اقدام مصالحه آمیز در مقابل خصوصیت های شهری سنگاپور است. هتل دو قلو DUO با همیاری و همکاری یک بخش جداگانه از شهرداری منطقه طراحی شده  است. هدف استودیو طراحی و معماری Buro Ole Scheeren از طراحی این هتل پیوند زمینه های اطراف هتل با توابع متنوع به منظور ارائه یک پلتفرم عمومی شبانه روزی و ارتقا کیفیت زندگی پویا و مرفه برای شهروندان بوده است.

هتل دو قلو DUO

هتل دو قلو DUO ، توسط یک سایت یکپارچه و منسجم به ساختمان های معمارانه دیگر شهر سنگاپور پیوند خورده است و باعث منسجم شدن شخصیت کلی شهر شده است. استودیو طراحی و معماری Buro Ole Scheeren برای برجسته سازی اهداف معماری در کشور سنگاپور ارجاعات نما به پلان، فضا های سبز، دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی سوئیت های لوکس منتقل شده است.

هتل دو قلو DUO

مجموعه هتل شامل دو برج شاخص می باشد که با خصوصیات دو مجسه غول پیکر مفهومی ساخته شده است. که با بعضی از عرصه های شهری مدرن پیوند خورده است. در طراحی نمای این دو برج از الگو های لانه زنبوری الهام گرفته شده است. که نصب آسان و راحت اتصالات فلزی در زمان اجرا علت انتخاب این الگو های لانه زنبوری بوده است. فرم ساختمان در مقیاس و اندازه بزرگ این امکان را می دهد که در زمان اتصال قالب فرم های 6 ضلعی، نصاب به راحتی در بین طبقات حرکت کند. اگر چه مقیاس بزرگ هر بلوک لانه زنبوری در سرعت اجرای کار تاثیر گذار می باشد.

طراحی هتل دو قلو DUO در سنگاپور

فرم و شکل ساختمان هتل، ترکیبی از مرتفع ساختن یک پلان دوار و مستطیل است که در نقاطی، حجم با فضای مثبت و منفی روبرو است. استودیو طراحی و معماری Buro Ole Scheeren با در نظر گرفتن سیرکولاسیون اقلیمی و ویژگی های معماری پایدار این فضا ها را خلق کرده است. در محاسبات طراحی هتل دو قلو DUO ، حرکت مناسب باد غالب و هدایت درست آن به قسمت های دیگر در نظر گرفته شده است. هم چنین در نظر گرفتن ویژگی اقلیمی باعث به وجود آمدن یک فضای پر جنب و جوش در پایه ورودی هر دو برج شده است.

طراحی هتل دو قلو DUO در سنگاپور

طراحی هتل دو قلو DUO نشانگر همکاری بین دو کشور سنگاپور و مالزی می باشد. افزایش و توسعه سرمایه گذاری با هدایت و پشتیبانی نخست وزیر هر دو کشور انجام گرفته است. طراحی این هتل یک برنامه طولانی مدت برای جذب و رشد صنعت توریسم دارد. و این پروژه آغازی برای شروع پروژه های بزرگ میان این دو کشور است.


حتما ببنید: 14 ایده برای طراحی اتاق کودک با موضوع جنگل


سایر تصاویر پروژه طراحی هتل دو قلو DUO توسط استودیو طراحی و معماری Buro Ole Scheeren

هتل دو قلو DUO

معماری هتل دو قلو DUO

طراحی هتل دو قلو DUO در سنگاپور

معماری هتل دو قلو DUO

پلان هتل دو قلو DUO

پلان هتل دو قلو DUO

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ