طراحی داخلی غرفه لوازم آرایشی توسط گروه معماری زاها حدید

جدید ترین شعبه فروشگاه برند بین المللی ماکیاژ “Makiage” در یکی از واحد های تجاری زیر یک ساختمان مسکونی کلاسیک در شهر نیویورک قرار گرفته که طراحی داخلی غرفه لوازم آرایشی آن توسط گروه معماری زاها حدید طراحی شده است. طراحی این غرفه جدید، هویت این برند جهانی را نشان می دهد که در یک کلکسیون بیش از 800 قطعه مواد آرایشی جای داده شده است. تیم معماران زاها حدید با هدف جذب رهگذران خیابان این غرفه لوازم آرایشی را با استفاده از المان های جسورانه و فرم برجسته طراحی کرده است. این غرفه به منظور جلب توجه نسبت به ساختار کلی ساختمان به ارائه یک تصویر نیازمند بود.

پیمانکار این پروژه در نمای بیرونی ساختمان نمی توانست تغییری اعمال کند بنابراین تمام ویژگی های معماری می بایست در داخل فضا انجام می شد. تیم معماران این پروژه به علت آن که سبک طراحی غرفه با ساختمان کلاسیک خیلی متفاوت و متضاد نباشد، در این غرفه از طراحی نور پردازی، متریال و رنگی استفاده کرده که تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک دهه 60 میلادی می باشد.

به این صورت که در قسمت دیوار ها و کف ها از رنگ های مات و براق استفاده شده که همچون روبانی فضا را پویا تر کرده و موجب شده تا رهگدران خیابان به هنگام عبور از این مسیر در جلوی نما ساختمان متوقف شوند و جذب فضای داخلی این ساختمان شوند.

غرفه لوازم آرایشی

تیم معماران فضای داخلی این غرفه را به گونه ایی طراحی کرده اند که دارای استند و نور پردازی زیبایی می باشد و به این ترتیب مشتریان می توانند به سهولت محصولات را تست کنند. پلان غرفه ماکیاژ دارای یک فضای باز با یک مسیر مشخص می باشد که به منظور سهولت در رفت و آمد فضای داخلی به واسطه رنگ آمیزی و نو رپردازی تفکیک شده است.


حتما ببینید : طراحی داخلی آپارتمان به مساحت 24 متر مربع در برزیل


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی غرفه لوازم آرایشی توسط گروه معماری زاها حدید

غرفه لوازم آرایشی

طراحی غرفه لوازم آرایشی

غرفه لوازم آرایشی

فروشگاه لوازم آرایشی

طراحی غرفه لوازم آرایشی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ