طراحی دفتر کار HBO توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Rapt Studio

شرکت HBO یک شرکت رسانه ایی معروف محسوب می شود که دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک قرار گرفته است. دفتر کار HBO در شهر سیاتل، آمریکا توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Rapt Studio طراحی و اجرا شده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Rapt Studio
  • کارفرما پروژه: شرکت HBO
  • مکان پروژه: شهر سیاتل، آمریکا
  • مساحت پرژه: ۱۱۱۴۸ متر مربع
  • سال ساخت: 2016

دفتر کار HBO

شرکت HBO برای فعالیت در زمینه‌ تکنولوژی و ارائه‌ تولیدات نوین دیجیتال، دارای شور و اشتیاق بسیاری می باشد. به همین علت شرکت رسانه ایی HBO توانسته است تا ارتباطی دو طرفه و تجربه‌ ایی جدید و نوین را برای مخاطبان خود به وجود بیاورد. شرکت HBO دفتر جدیدی را در شهر سیاتل آمریکا به منظور توسعه و گسترش فعالیت‌ های خود راه‌ اندازی کرده است. دفتر کار HBO در سیاتل در طبقات بالایی ساختمانی به نام Hill 7 قرار گرفته است. در حقیقت سه طبقه از این ساختمان در جهت رسیدن به اهداف اصلی شرکت HBO اجاره داده شده است تا برای کارمندان این شرکت یک محیط مناسب کاری به و جود بیاید.

دفتر کار HBO

شرکت معماری و طراحی داخلی Rapt Studio خصوصیات و عملکرد محصولات دیجتال شرکت HBO را کشف کرده است. و به همین دلیل توانسته تا خصوصیات منحصر به فرد و خاص این شرکت را شناسایی کند. بنابراین استودیو معماری Rapt برای این شرکت یک دفتر کار را که با اهداف و فرهنگ سازمانی این شرکت تطابق و هماهنگی دارد طراحی کرده است هم چنین فضای این دفتر کاری به شکلی طراحی شده است که به کارکنان شرکت روحیه و انگیزه‌ کار کردن می دهد.

دفتر کار HBO

انعطاف پذیری و قابلیت ایجاد تغییرات در محل کار به علت ویژگی و نوع کار در دفتر کار HBO دارای اهمیت ویژه ایی است. شرکت معماری و طراحی داخلی Rapt Studio باید دفتر کار HBO را به شکلی طراحی می کرد گروه‌ های کاری مختلف توانایی و قابلیت انجام کار ها و وظایف‌ شان را با سرعت بالا داشته باشند به شکلی که کارکنان شرکت بر اساس شرایط و فعالیتی که انجام می دهند و هم چنین بر اساس تعداد افراد در هر گروه کاری توانایی ایجاد تغییرات لازم را در محیط کار داشته باشند. به عنوان مثال در قسمت هایی از دفتر کار HBO امکان جابجایی میز کار وجود دارد تا کارمندان شرکت به راحتی و بر طبق شرایط توانایی داشته باشند تا در محل کار تغییرات لازم را ایجاد کنند.

دفتر کار HBO

در دفتر کار HBO علاوه بر این که بخش های خاصی به برگزاری جلسات کاری و کار های گروهی اختصاص داده شده است، در هر طبقه ساختمان نیز امکانات ویژه‌ ایی وجود دارد. کارمندان شرکت برای دسترسی به طبقات دیگر از یک راه پله مرکزی استفاده می کنند تا با دیگر کارمندان شرکت جلسات کاری غیر رسمی داشته باشند و با آن ها بحث و گفتگو کنند. در طبقه نهم ساختمان شرکت HBO بخش پذیرش و بخش نمایش و بررسی تولیدات جدید HBO قرار گرفته است.

طراحی دفتر کار

در طبقه دهم ساختمان شرکت HBO در کنار کتابخانه، یک کافه رستوران وجود دارد که دارای فضایی آرامش بخش است و کارمندان شرکت در این فضا می توانند استراحت کنند. هم چنین در این طبقه یک استودیو طراحی که کار تحقیق و بررسی، ایده‌ پردازی و خلاقیت را آسان‌ تر کرده است نیز وجود دارد.

طراحی دفتر کار

در طبقه یازدهم ساختمان این شرکت نیز محل استراحت کارکنان قرار گرفته است که دارای دو کاربرد متفاوت است، از این بخش هم به عنوان محلی برای برگزاری گردهمایی‌ ها و جشن‌ ها و هم به عنوان محلی برای استراحت کارکنان استفاده می شود. استفاده از ویژگی‌ های فرهنگی و جغرافیایی شهر سیاتل از نکات قابل توجه در طراحی داخلی دفتر کار HBO می باشد. به شکلی که یک دفتر کار متفاوت با طراحی خاص و منحصر به فرد با استفاده از نوع و طرح مبلمان و هم چنین با استفاده از متریال های مختلف مثل استیل، شیشه، بتن و چوب خلق شده است.


حتما ببینید: طرح رؤیایی پایدار و جدید مرکز علوم کراکوف به شکل باغ چند طبقه


سایر تصاویر پروژه طراحی دفتر کار HBO توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Rapt Studio

طراحی دفتر کار

طراحی فضای اداری در آمریکا

طراحی فضای اداری در آمریکا

منبع: Rapt Studio

ترجمه: از تحریریه معمار آپ