ایده طراحی 4 آپارتمان کوچک با تم رنگ پاستیلی

فضای داخلی این 4 آپارتمان کوچک توسط معماری به نام Diem Kieu طراحی و اجرا شده است. هر کدام از فضای این خانه ها دارای یک طرح هوشمندانه و خلاقانه است که مناسب برای سبک زندگی امروزی هستند. و به طور معقول با چالش های یک زندگی کامل مدرن در یک فضای محدود و کوچک سازگار و هماهنگ می باشند. Diem Kieu با در نظر گرفتن محدودیت های فضایی در هر چهار آپارتمان با استفاده از یک طرح خلاقانه فضایی برای آشپزخانه، غذا خوری و نشیمن طراحی کرده است. این هنرمند خلاق در طراحی این خانه ها از پالت رنگی صورتی، آبی- خاکستری و سبز نعنایی و رنگ های پاستیلی استفاده کرده است. در قسمت آشپزخانه از کاشی های طرح دار برای کف پوش و فاصله بین کابینت ها استفاده کرده است. معمارآپ در ادامه این مطلب 4 نمونه از طراحی آپارتمان کوچک با تم رنگ پاستیلی را به شما معماران و علاقمندان به طراحی و دکوراسیون داخلی نشان می دهد.

 

1- در این آپارتمان Diem Kieu به دلیل محدودیت در فضا و مساحت کم خانه دیوار قسمت نشیمن را به رنگ خاکستری رنگ آمیزی کرده است تا باعث شود که فضا بزرگ تر به نظر برسد. بر روی این دیوار خاکستری یک ساعت دیواری بزرگ قرار داده شده است. این طراح در قسمت نشیمن و غذا خوری از لوستر های طلایی رنگ استفاده کرده تا در برابر پس زمینه خاکستری دیوار کنتراست زیبایی در فضا ایجاد کنند. این طراح هم چنین با استفاده از میز و صندلی چوبی در فضای غذا خوری حس گرما را به فضای این خانه بخشیده است.

آپارتمان کوچک

در این آپارتمان کوچک با توجه به شفافیت طلایی فضای نشیمن طراح در قسمت غذا خوری از دو لوستر کروی طلایی رنگ که در بالای میز غذا خوری آویزان شده اند استفاده کرده است. در قسمت غذا خوری Diem Kieu یک پانل چوبی بر روی دیوار اعمال کرده است و آن را به رنگ صورتی ملایم رنگ آمیزی کرده است. هم چنین بر روی این پانل یک قفسه تعبیه شده است که درون آن وسایل تزئینی قرار داده شده است. ست ناهار خوری قسمت غذا خوری به سبک اسکاندیناوی ساخته شده است که یکی از این صندلی ها به رنگ مشکی رنگ شده است تا کنتراستی را در فضا ایجاد کند.

آپارتمان کوچک

در قسمت ورودی خانه طراح از طیف روشن و تیره رنگ خاکستری بر روی دیوار، کمد و مبلی که در این قسمت قرار دارد استفاده کرده است. درب کمدی که در این قسمت قرار دارد دارای طرحی قوس دار است و در قسمت بالا و وسط کمد از نور پردازی نقطه ایی استفاده شده است. کابینت های آشپزخانه نیز ترکیبی از رنگ خاکستری و صورتی پاستیلی است که با دیوار تک رنگ روشن و کف پوش های طرح دار کف و کاشی های بین کابینت ها یک ترکیب خیره کننده را ایجاد کرده است. فضای آشپزخانه کوچک است اما تمام وسایلی را که نیازمند زندگی یک فرد است را در خود جای داده است.

آپارتمان کوچک

آپارتمان کوچک

آپارتمان کوچک

آپارتمان کوچک

آپارتمان کوچک

2- دومین آپارتمان کوچک نیز توسط Diem Kieu طراحی و اجرا شده است. در فضای نشیمن این خانه از لوستر های مدرن همانند خانه اول استفاده شده است. در فضای نشیمن این آپارتمان کوچک دیوار پشت کاناپه به شکل دو رنگ خاکستری و سفید رنگ آمیزی شده است که از رنگ سفید در قسمت بالا و از رنگ خاکستری در قسمت پایین دیوار استفاده شده است. ساعت دیواری بزرگی که در آپارتمان اول قرار داشت در این آپارتمان نیز استفاده شده است. در این فضا هم چنین یک آباژور مدرن نیز در کنار کاناپه قرار داده شده است. این خانه طرح سبز رنگ خود را از گیاهان داخل گلدان خانه گرفته است به شکلی که کاناپه نیز به رنگ سبز انتخاب شده است.

آپارتمان کوچک

دیوار پشت تلویزیون نیز به دو رنگ خاکستری و سفید است که ویژگی های دوگانه پشت کاناپه را بازتاب می دهد. میز تلویزیون نیز خاکستری رنگ است و سه کشوی آن چوبی می باشد. در محیط این خانه از گلدان های طبیعی بسیار استفاده شده است که باعث پویایی فضای خانه شده اند. در قسمت غذا خوری این آپارتمان کوچک دو آینه گرد با اندازه های مختلف در پشت میز ناهار خوری قرار دارند که تصویر چراغ های آویز روی میز را منعکس می کنند. و فضای بصری جالبی را در این خانه به وجود می آورند. ست غذا خوری این خانه شامل 4 صندلی می باشد که دو عدد از آن ها شبیه به هم و دو صندلی دیگر دارای طرحی متفاوت هستند تا یک حس منحصر به فرد و خاص را در فضا ایجاد کنند.

آپارتمان کوچک

آشپزخانه این آپارتمان دارای کابینت هایی به رنگ خاکستری-آبی است که فضای بین کابینت ها با استفاده از کاشی های طرح دار سیاه و سفید روکش شده اند. طراح برای از بین بردن حس سردی از فضای آشپزخانه از ظروف طلایی رنگ و وسایل چوبی استفاده کرده است. در قسمت راست ورودی طراح از یک کمد مشکی رنگ استفاده کرده است تا یک راهرو کوچک برای حفظ حریم خانه ایجاد شود.

آپارتمان کوچک

طراحی آپارتمان کوچک با تم پاستیلی

طراحی آپارتمان کوچک با تم پاستیلی

طراحی آپارتمان کوچک با تم پاستیلی

طراحی آپارتمان کوچک با تم پاستیلی

طراحی آپارتمان کوچک با تم پاستیلی

طراحی آپارتمان کوچک با تم پاستیلی


حتما ببینید: طراحی باشگاه بدن سازی Mais Fitness


3- آپارتمان سوم نیز همانند دو آپارتمان قبلی توسط Diem Kieu طراحی و اجرا شده است. این آپارتمان کوچک در قسمت نشیمن دارای یک پنجره است که بر خلاف دو آپارتمان قبلی که دارای پنجره سرتاسری بودند پنجره این خانه کوچک است و طراح از قسمت پایین پنجره به عنوان یک فضایی برای نشیمن مانند نیمکت استفاده کرده است و زیر این نیمکت را به شکل قفسه کتاب طراحی کرده است. در قسمت پشت کاناپه خاکستری رنگ نشیمن پانل های سفید رنگ نصف دیوار سفید را پوشش داده اند. بر روی این دیوار یک تابلو با قاب سفید رنگ نصب شده است. جلوی کاناپه یک میز چوبی قرار گرفته است که بر روی آن یک گلدان گل و چند کتاب قرار داده شده است. همه این موارد به علاوه کوسن روی کاناپه و یک گلدان بر روی نیمکت و هم چنین آباژور ایستاده مشکی رنگ کنتراست زیبایی را در فضا به وجود آورده اند.

طراحی آپارتمان کوچک با تم پاستیلی

بر روی دبوار پشت میز تلویزیون چوبی نیز تابلو هایی شبیه به تابلو دیوار روبرو قرار گرفته است. هم چنین یک گلدان با برگ هایی سبز در کنار میز تلویریون قرار گرفته است. طراح برای تفکیک و جدا سازی فضای نشیمن از دیگر فضا های خانه از پرده venetian استفاده کرده است. میز ناهار خوری که در کنار کانتر آشپزخانه قرار گرفته است امکان تغییرحالت و تبدیل شدن از میز 4 نفره به 6 نفره را دارد. کابینت های بالایی آشپزخانه سفید رنگ می باشند و باعث می شوند تا فضای این آشپزخانه چوبی روشن به نظر برسد. برای فضای بین کابینت ها و کف پوش آشپزخانه از کاشی های سیاه و سفید با طرح هندسی استفاده شده است. در حالی که کف پوش دیگر قسمت های این خانه چوبی است.

طراحی آپارتمان کوچک با تم پاستیلی

در کنار درب ورودی خانه یک کمد خاکستری رنگ قرار گرفته است. که قسمت بالای این کمد دارای درب های شیشه ایی است که در این قسمت ظروف قرار داده شده و در قسمت پایین کمد نیز کفش ها قرار گرفته اند.

طراحی آپارتمان کوچک با تم پاستیلی

طراحی آپارتمان کوچک با تم پاستیلی

طراحی آپارتمان در مساحت کم

طراحی آپارتمان در مساحت کم

طراحی آپارتمان در مساحت کم

طراحی آپارتمان در مساحت کم

طراحی آپارتمان در مساحت کم

4- آپارتمان چهارم و آخرین آپارتمان نیز طرحی از Diem Kieu می باشد. در این خانه در قسمت بالای دیوار پشت میز تلویزیون یک قفسه طراحی برای قرار دادن کتاب و مجلات و وسایل تزئینی طراحی شده است. هم چنین میزی که برای زیر تلویزیون طراحی شده است نیز دارای فضایی برای قرار دادن کتاب و وسایل دکوری می باشد. بر روی این میز چند گلدان، یک ساعت و یک آباژور فلزی کوچک قرار دارد.

طراحی آپارتمان در مساحت کم

ست غذا خوری این خانه نیز دارای میز و صندلی های چوبی است که بر روی این میز یک گلدان سرامیکی با گل های آبی رنگ و یک ظرف چوبی قرار دارد. در کنار این ست غذا خوری کابینت هایی سبز رنگی وجود دارد که قسمت بالایی این کابینت ها سفید رنگ و قسمت پایین به رنگ سبز نعنایی با درب های شیشه ایی می باشند که درون آن ها کتاب، ظروف سرامیکی و چند گلدان قرار داده شده است.

طراحی آپارتمان در مساحت کم

کابینت های اشپزخانه همانند کابینت های فضای غذا خوری دارای رنگ سفید و سبز نعنایی می باشند. بر روی کانتر چوبی آشپزخانه نیز دو لوستر مدرن سفید رنگ آویزان شده است.

طراحی آپارتمان در مساحت کم

طراحی آپارتمان در مساحت کم

طراحی آپارتمان در مساحت کم

منبع: home-designing

ترجمه: از تحریریه معمارآپ