روکش سنگ طبیعی

روکش سنگ طبیعی ترکیبی از انعطاف پذیری و زیبایی می باشد. روکش سنگ، سطحی است که به بهبود پیچیدگی و دوام بیرونی دیوار های خانه کمک می کند. سایه های پر جنب و جوش و رنگ هایی که در بسیاری از انواع سنگ کوارتزیت دیده می شود یا شکل ظاهری مدرن سنگ تراورتن، یک راه عالی برای افزودن سبک متمایز به خانه شما است. سنگ طبیعی هم چنین می تواند یک سطح تزئینی برای نصب در داخل خانه شما باشد، به طور مثال کنار راه‌ پله و یا اطراف شومینه را سنگ کنید. ویژگی ها و مشخصات متفاوت و متنوع سنگ طبیعی، هر سلیقه‌ای را راضی خواهد کرد.

 

چرا از روکش سنگ طبیعی استفاده کنیم؟

از هر دو دیدگاه بافتی و بصری، روکش سنگ می تواند ظاهر منحصر به فرد و مقاوم به فضای بیرونی خانه ببخشد. در مورد انتخاب سطوح نیز انواع مختلفی وجود دارد. روکش سنگ طبیعی معمولا گران تر است، اما دارای دوام و ماندگاری هستند. سنگ طبیعی نما و ظاهری صخره‌ ای شکل به ساختمان می بخشد. که با انواع دیگر روکش ها متفاوت است و کمتر دیده می شود.

سنگ طبیعی

روش نصب روکش سنگ طبیعی

اگر شما علاقه مند به نصب روکش سنگ طبیعی هستید، خود را برای یک فرایند پیچیده آماده کنید. اگر از دستورالعمل های سازنده محصول پیروی کنید، نصب روکش سنگ برای شما آسان تر می شود. قبل از نصب روکش سنگی جدید بر روی دیوار های بیرونی خانه، هر نوع پوشش و روکش قدیمی باید برداشته شود.

شما می توانید از محصولاتی استفاده کنید که دارای سیستم پانلی هستند،تا امکان نصب برای شما آسان تر شود. در این سیستم پانلی قطعات مانند یک پازل در کنار یک دیگر چیده می شوند. هم چنین پانل های نازک نیز در بازار موجود است که روش نصب آن ها سبک تر و راحت تر می باشد.

فرآیند نصب را با افزودن پوشش ضد آب روی دیوارهای خارجی؛ آغاز کنید. بعد یک ورق فلزی توری نصب کنید تا مانع از سایش و فرسودگی روکش جدید شوید. پس از استفاده از توری فلزی، یک لایه نازک ملات روی شبکه فلزی بکشید و حداقل 24 ساعت صبر کنید تا ملات به خوبی بچسبد. پس از آن که ملات محکم شد، زمان شروع نصب و اعمال پانل های سنگی است. نصب سنگ را از گوشه پایین دیوار آغاز کنید و پشت پانل ها را با نیم اینچ ملات بپوشانید. این روند را تا زمانی که به ارتفاع و طرح مورد نظر برسید ادامه دهید. و در پایان ملاتی که روی پانل های سنگی ریخته را سریع بشویید و پاک کنید.

سنگ طبیعی

 


حتما ببینید: طراحی خلاقانه بوتیک LOFT از شرکت معماری Oleg Klodt Architectural Bureau


چرا نصب روکش سنگ طبیعی، سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود؟

روکش سنگ طبیعی؛ یک محصول گران است، اما اگر شما بودجه هزینه نصب را دارید اطمینان حاصل کنید که ارزش پول خود را دریافت خواهید کرد. زیرا سنگ طبیعی از استخراج سنگ‌ های معدنی به دست می آید و دارای نمایی اصیل می باشد. اگر قصد دارید زیبایی شناسی بصری متمایزی را ایجاد کنید سنگ طبیعی بهترین گزینه برای شما است. هم چنین روکش سنگ طبیعی دارای مزایای ساختاری می باشد. اگر مراحل نصب را به درستی رعایت کنید می توانید نمای اصیل ساختمان خود را تا سالیان طولانی مدت حفظ کنید. اگرچه انواع مختلف سنگ، ظاهری زیبا به وجود می آورند ولی بهتر است ابتدا چند نمونه روکش سنگ طبیعی را تست کنید تا محصولی هماهنگ و متناسب با مدل ساختمان خویش یافت کنید.

نگاهی کوتاه به روکش سنگ طبیعی

روکش‌ های سنگ فرعی

اگر شما به دنبال خلق نمایی سنگی با هزینه کم هستید می توانید از روکش‌ های سنگی کارخانه ای استفاده کنید. روکش‌ های سنگ فرعی در حقیقت سنگ نیستند. این نوع روکش سنگ از یک مخلوط بتن ساخته شده که به شکل سنگ طبیعی قالب گیری و شکل داده شده است. و به طور قابل توجهی مشابه با روکش سنگ طبیعی است. روکش‌ های سنگ فرعی نسبت به روکش سنگی طبیعی هم دارای نصب راحت تر هم دارای وزن سبک تر می باشند. و هم چنین  این نوع روکش سنگ معمولا ارزان تر از سنگ های طبیعی می باشد.

بررسی روکش سنگ طبیعی

روکش سنگ مصنوعی

روکش سنگ مصنوعی از لحاظ قیمت ارزان تر از محصولات دیگر می باشد و برای شما مقرون به صرفه تر است. این روکش هم چنین روش نصب آسان تری نسبت به بقیه محصولات دارد. روکش سنگ مصنوعی از جنس پلی یورتان بسیار فشرده ساخته شده و در برابر ضربه مقاوم می باشد. این روکش مصنوعی شبیه به سنگ طبیعی است. از نکات قابل توجه این روکش مصنوعی عدم نیاز به ملاط، سیمان یا توری است. روکش سنگ مصنوعی در برابر شرایط سخت اقلیمی نیز دارای مقاومت است.

 

منبع: build direct

ترجمه: از تحریریه معمار آپ